Férfi kosár NB I: győzött és egyenlített a Kecskemét

2018.05.24. 19:43
A Kecskemét 19 ponttal legyőzte hazai pályán a Körmendet a férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének negyedik mérkőzésén, amivel 2–2-re kiegyenlítette a párharcot. A döntés szombaton lesz Körmenden.

A házigazdák 8–0-val kezdték a meccset, és már az első negyed végére jelentős előnyre tettek szert (26–10). A második játékrészben tovább nőtt a különbség, a körmendiek csak a záró felvonásban tudtak közelebb zárkózni, de így is sima vereséget szenvedtek. A győztes csapatban hat játékos szerzett legalább tíz pontot.

A negyeddöntő utolsó, ötödik mérkőzését Körmenden rendezik szombaton. A továbbjutó a Szolnoki Olajjal találkozik az elődöntőben, amely hétfőn kezdődik és szintén az egyik fél harmadik sikeréig tart.

KECSKEMÉT:
PONGÓ MÁTÉ 10/6, WITTMANN 19/9, Djeraszimovics 11/3, DRAMICSANIN 11/9, KARAHODZSICS 17/3. Csere: Molnár Márton 12, Molnár D. 9/3, Kucsera, Blaskovits B., Fülöp 2, Orgona. Edző: Forray Gábor
KÖRMEND:
Wright 12/6, Hollins 4, Ferencz 12/6, Davis-Smith 9/3, CSORVÁSI 14. Csere: Halász 5, FANNING 16/3, Bán, Oroszi. Edző: Antonisz Konsztantinidesz
Az eredmény alakulása. 2. perc:
8–0. 6. p.: 12–7. 13. p.: 32–16. 16. p.: 45–16. 23. p.: 58–31. 27. p.: 68–45. 34. p.: 83–57. 37. p.: 89–63
Kipontozódott:
Csorvási (35. p.), Molnár Márton (38. p.)
Forray Gábor: –
Fantasztikus este volt, fantasztikus csapatom van. Jól kezdtünk, tökéletesen működött a gépezetünk. Szombaton úgy kell játszanunk Körmenden, mint most Kecskeméten.
Antonisz Konsztantinidesz: –
Úgy tűnik, ha elhagyjuk Körmendet, semmi nem működik. Tudtuk, mit kell javítani a játékunkon, hogy Kecskeméten győzzünk, de a gyakorlatban ezt nem tudtuk megvalósítani. Sem a szakmai stábnak, sem a játékosoknak nincs joguk ilyen teljesítményt nyújtani körmendi dresszben.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–2