Női vízi ob: tartalékosan is nyert, és elődöntős az UVSE

L. G.L. G.
2023.03.22. 22:26
Magyari Alda remekül védett (Fotó: Török Attila)
Dunaújvárosban győzött a címvédő, így nyugodtan várhatja az ellenfelét a négy között a női vízilabda-bajnokságban.

ÖT JÁTÉKOSÁT IS NÉLKÜLÖZTE az Eurokupa-döntőre készülő UVSE a női bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában, így az egyébként is fiatal csapat még tovább fiatalodott a Dunaújváros elleni rangadóra. A találkozónak a presztízsen kívül is nagy tétje volt, ezen a mérkőzésen dőlt el ugyanis az alapszakasz második, automatikusan elődöntőt érő helyének sorsa. Az UVSE-nek már a döntetlen is jó volt, míg az Újváros győzelmi kényszerben játszott.

Az első szakaszban látszott, melyik az összeszokottabb társaság, Garda Krisztina vezérletével kétgólos előnyt harcolt ki a hazai csapat, ezt a különbséget pedig a harmadik negyed közepéig meg is őrizte. Ekkorra azonban összeállt az UVSE játéka, Magyari Alda lehúzta a rolót, a vendégek pedig ezzel szoros összefüggésben sorozatban négy gólt lőttek, így máris ők vezettek kettővel. A negyedik szakasz elején Szegedi Panni megtoldotta a vendégek előnyét, és néggyel is elléphetett volna az UVSE, de büntetőt rontott. Ezzel együtt a végjátékot magabiztosan hozták a fővárosiak, akik 10–8-ra győztek, és biztosan elődöntősök – a Dunaújvárosra pedig vár a rájátszás.

VÍZILABDA, E.ON OB I, NŐK
Dunaújvárosi FVE–UVSE 8–10 (4–2, 1–2, 2–5, 1–1). G: Garda 5, Horváth B., Szabó N., Dobi, ill. Aubéli, Peresztegi-Nagy, Tiba 2-2, Szücs G., Faragó K., Szegedi, Keszthelyi S
Szegedi NVE–Tigra-ZF-Eger 3–22 (1–6, 1–5, 0–6, 1–5). G:  Botka, Lendvai, Pádár, ill. Szilágyi D. 9, Parkes 5, Borsi 4, Czigány D. 3, Szellák
Az állás: 1. FTC 54 pont (18 mérkőzés), 2. UVSE 45 (18), 3. Dunaújváros 40 (18), 4. Eger 39 (18), 5. Szentes 25 (17), 6. BVSC 24 (17), 7. III. Kerületi TVE 16 (17), 8. Szeged 7 (18), 9. Győr 6 (18), 10. Tatabánya 5 (17)