Krasznai Bence − utanpotlassport.hu„Tizenkét pontos előnnyel vághattak neki a Csata DSE lányai a második negyednek, ám a Szekszárd hátrányát apránként ledolgozva odáig jutott, hogya záróetap elejére hat ponttal többet szerzett riválisánál. Tursics Sándorék hatalmas hajrát indítva ismét megfordították a párharcot, és hárompontos előnyre tettek szert egy perccel az utolsó sípszó előtt. Érkezett két hibátlan büntető a tolnaiaktól, majd ismét jött az egész meccsen brillírozó, összesen harminckét pontig jutó Miklós Melinda, aki eldöntötte a trófea sorsát; az Atomerőmű-KSC Szekszárd 52–51-re megnyerte a leány kadét kosárlabda-bajnokság országos nyolcas döntőjét!” – írtuk a pécsi Nemzeti Kosárlabda Akadémián rendezett aranycsatáról.Krasznai Bence − utanpotlassport.hu„Tizenkét pontos előnnyel vághattak neki a Csata DSE lányai a második negyednek, ám a Szekszárd hátrányát apránként ledolgozva odáig jutott, hogya záróetap elejére hat ponttal többet szerzett riválisánál. Tursics Sándorék hatalmas hajrát indítva ismét megfordították a párharcot, és hárompontos előnyre tettek szert egy perccel az utolsó sípszó előtt. Érkezett két hibátlan büntető a tolnaiaktól, majd ismét jött az egész meccsen brillírozó, összesen harminckét pontig jutó Miklós Melinda, aki eldöntötte a trófea sorsát; az Atomerőmű-KSC Szekszárd 52–51-re megnyerte a leány kadét kosárlabda-bajnokság országos nyolcas döntőjét!” – írtuk a pécsi Nemzeti Kosárlabda Akadémián rendezett aranycsatáról.
A szekszárdiak évről évre tartják a lépést a budapesti nagyokkal, ám érdekesség, hogy az alakulat vezetőedzője, Harsányi Mária ötvenéves mesteri pályafutása alatt ez volt az első kadétbajnoki címe.
„Nagyon nehezen vágtunk neki a pécsi tornának. Közel fél évig úgy volt, hogy mi rendezhetjük meg a nagydöntőt, ám az utolsó pillanatban ezt a jogot a pécsieknek adták oda. Ráadásul az aranymeccs előtti napon tudtuk meg, hogy nagycsapatunk tizenkilenc éves felnőttválogatott játékosánál, Gereben Líviánál leukémiát diagnosztizálnak. Ez a hír az egész szakmai stábot letörte, de a lányok összeszorított foggal azt mondták a találkozó előtt, hogy miatta nyerik meg a bajnokságot” – emlékezett vissza Harsányi Mária a történtekre.
Szekszárdon hét korcsoportban nagyjából kétszáz játékos szerepel az utánpótlás-korosztályokban – ez nem nagy szám. A város lakossága mintegy harminckétezer fő. Adódik a kérdés: hogyan lehet minőségi kosárlabdázókat kiválasztani a viszonylag szűkös merítési lehetőségből?
„Régen sem volt könnyű, de egyre nehezebb a dolgunk, mivel bővült a sportágak választéka a városban. Helyzetünk abból a szempontból lett jobb, hogy a kosárlabda nagy népszerűségnek örvend napjainkban, hiszen a nagycsapat az elmúlt néhány évben a meghatározóvá vált a felnőtt női élvonalban. Az biztos, hogy a magasembereknek továbbra is híján vagyunk; egyszerűen nem találunk.”
A szekszárdi kosárlabdasport rengeteget köszönhet Harsányi Máriának, aki szívvel-lélekkel végzi munkáját. Ráadásul sajátos módszerei vannak arra, hogy ne csak a pályán, hanem azon kívül is a lehető legjobbat hozza ki tanítványaiból:
„Zsetonokat osztok szét közöttük, ha kiemelkedően teljesítenek a meccsen, az edzésen vagy az iskolában. A felnőttegyüttes mérkőzéseit is rendszeresen értékelik, és amennyiben jól játszanak, ezért is zseton jár. Ha összegyűjt valaki kétszázat, akkor nagy ajándékcsomagot kap. Ugyanakkor veszíthetnek is korongjaikból; ha meglátom, hogy valaki este fél tizenegy után még fent van a Facebookon, először figyelmeztetem, azután pedig tízet elveszek tőle. A rossz jegyekért nem a zsetonmegvonás jár, hanem kizárom az edzésből.”
Az edző nem felejtette el megemlíteni: rengeteg segítséget kap, igazi csapatként dolgoznak együtt az edzői stáb összes tagjával, és a közös céljuk az, hogy a felnőtt élvonalba vagy a nemzeti válogatottba a lehető legtöbb játékost neveljék ki.
Egyéb korosztályos hírekKOSÁRLABDÁBANa sportági aloldalunkon.