Tokió 2020: az amerikai hölgyek kiejtették a hollandokat

M. D.M. D.
2021.07.30. 17:13
Alex Morganék nagy nehezen átléptek a hollandokon (Fotó: AFP)
A világbajnok Egyesült Államok válogatottja tizenegyespárbajban legyőzte az Európa-bajnok holland csapatot a tokiói olimpia női labdarúgótornájának pénteki negyeddöntőjében – számolt be róla az MTI.

A rendes játékidő 2–2-es döntetlennel zárult, a 81. percben a holland Lieke Martens büntetőt hibázott. Világbajnoki ezüstérmes csapatának mindkét gólját Vivianne Miedema szerezte, ezzel ő lett az első női labdarúgó, aki egy olimpián eljutott tíz találatig. A férfiak között Bene Ferenc a csúcstartó, aki 12 gólig jutott az 1964-es tokiói ötkarikás játékokon.

A hosszabbításban nem született újabb találat, ezért tizenegyespárbaj döntött a továbbjutásról. A hollandoktól Miedema és Aniek Nouwen is rontott, így az amerikaiak 4–2-re nyertek.

Az öt évvel ezelőtti olimpián harmadik helyezett Kanada ugyancsak tizenegyespárbajban búcsúztatta Brazíliát, a Rio de Janeiróban ezüstérmes Svédország a házigazda Japán legyőzésével jutott be az elődöntőbe, Ausztrália pedig fordulatos mérkőzésen, hosszabbítás után kerekedett Nagy-Britannia fölé, melynek hét góljából hatot Ellen White szerzett ezen az olimpián.

TOKIÓ 2020
LABDARÚGÁS, NŐK
NEGYEDDÖNTŐ
Kanada–Brazília 0–0 – 11-esekkel: 4–3

Nagy-Britannia–Ausztrália 3–4 (White 57., 66., 115., ill. Kennedy 35., Kerr 89., 106., Fowler 103.) – hosszabbítás után
Svédország–Japán 3–1
(Eriksson 7., Blackstenius 53., Asllani 68. – 11-esből, ill. Tanaka 23.)
Hollandia–Egyesült Államok 2–2 (Miedema 18., 54., ill. S. Mewis 28., L. Williams 31.) – 11-esekkel: 2–4