Tenisz: Arn és Babos is főtáblás a budapesti WTA-versenyen

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2012.04.18. 14:51
Címkék
Jövő szombaton a selejtezővel kezdődik a Római Teniszakadémián az év egyik legrangosabb hazai sporteseménye, a 220 ezer dollár összdíjazású, 17. Budapest Grand Prix női torna, amelyen Babos Tímea és Arn Gréta alanyi jogon kapott helyet a főtáblán.

Márky Jenő versenyigazgató a szerdai sajtótájékoztatón elmondta, hogy a 32-es elitmezőnyben a világranglistán jelenleg 23. helyezett cseh Lucie Safarova lesz az első kiemelt.

„Czink Melinda a kvalifikációban indul, így a négy szabadkártyással összesen hét magyar teniszező játszhat a viadalon – mondta Márky Jenő. – A Budapest Grand Prix rangjáról elég annyit mondani, hogy olyan ismert játékosok jönnek el a magyar fővárosba, mint az olasz Sara Errani, a cseh Klara Zakopalova és a bolgár Cvetana Pironkova."

„Nagyon boldog vagyok, hogy hazai közönség előtt játszhatok, bízom abban, hogy sikeres is leszek" – mondta a világranglistán 66. Babos Tímea, aki jelenleg a legelőkelőbben rangsorolt magyar teniszező.

Babos hozzátette, a salakpálya nem a kedvenc borítása, de keményen készül, Márky Jenő lehetővé tette számára, hogy a centerpályán edzhessen.

„Készülök a fináléra, az is a centeren lesz" – mondta mosolyogva a 18 esztendős tehetség.

Babos jó szerepléssel már a budapesti tornán kiharcolhatja az olimpiai szereplés jogát.

Az MTI kérdésére Márky Jenő elmondta, hogy Szávay Ágnessel, aki tavaly előtt és azt megelőzően is megnyerte a tornát, még nem beszélt az esetleges szereplésről.

„Ági a magyar tenisz egyik ikonja, örülök, hogy visszatért" – mondta, majd hozzátette, örülne, ha Szávay párosban elindulna.

A Budapest Grand Prix főtáblás mérkőzései április 30-án, hétfőn kezdődnek, a döntőt május 5-én, szombaton rendezik. Az összecsapásokra 11 órától kerül sor, a finálét 14 órától bonyolítják le.

Az első helyezett 280 ranglista pontot és 37 ezer dollárt kap. Tavaly az olasz Roberta Vinci győzött.

Legfrissebb hírek

Rendhagyó csapatbemutatót tartott a Metz a Francia Légierő közreműködésével – videó

Kézilabda
14 perce

Csodák csodája: a magyar olimpiatörténet legnagyobb pillanatai – 11. rész, Martinek János

Egyéb egyéni
21 perce

Taktikai szemmel: tökéletesen ült Marco Rossi meccsterve, de sokba kerültek a hibák

Magyar válogatott
21 perce

Christian Eriksen Dárdai Bence csapattársa lehet

Német labdarúgás
25 perce

Gyenesei Leila: Óriási versenyt nyertünk meg az öttusa-vb rendezési jogáért

Egyéb egyéni
44 perce

Harminchét ország 170 sportolóját várják Szombathelyen a tornavilágkupára

Torna
46 perce

Ökölvívás: Akilov Pilip már biztosan érmes a vb-n!

Ökölvívás
47 perce

Elindult a Héraklész utánpótlás-nevelési program applikációja

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik