A Barcelonára ezután szakácskirály főz

2011.09.23. 11:00
null
Ferran Adria régóta <br />Barca-drukker (forrás: europapress.es)
Címkék
Barcelonában új szakácsot szerződtettek, mégpedig a világhíres katalán Ferran Adriát, aki gyökeresen megújítja az ifiakadémia étrendjét. A korábban az El Bullinál dolgozó főszakács úgy gondolja, hogy a La Masia menüjét „táplálóvá és egészségessé&quot; fogja tenni, hogy ezzel is elősegítse a katalán klub jövendőbeli sztárjainak megfelelő étkezését.

Az új étrend kampányszövege szerint: „Azok leszünk, amit teszünk, azok leszünk, amit eszünk."

Fantáziadús, nem igaz?

„A Barca mindenhol etalon a világon, és nemcsak az eredményei, hanem a magatartása miatt is" – nyilatkozta Adria, akiről már régóta ismert, hogy elkötelezett szurkolója az FC Barcelonának.

Előző munkahelye, az El Bulli 24 év után tavaly nyáron bezárt, hogy 3-4 év tetszhalott állapotból megújulva nyílhasson meg 2014-ben.

A három Michelin-csillagos étteremben Adria, a „konyha alkimistája" egészen különleges, kreatív alkotásaival, az úgynevezett molekuláris gasztronómia élharcosaként rengeteg díjat besöpört, most azonban váltott.

A „Világ legtekintélyesebb szakácsa"-díj kitüntetettje a világ legtekintélyesebb futballcsapatának étkezését kívánja a csúcsra vinni.

Jó étvágyat!

 

 

 

 

 

Legfrissebb hírek

Lenny Joseph: Az Üllői úton is gólokat szerezve jussunk tovább!

Európa-liga
27 perce

Price oktatott, Van Veen nagyot kiszállózva jutott elődöntőbe a darts World Matchplayen

Egyéb egyéni
7 órája

Fényesebb a láncnál – akard! Kamler János jegyzete

Európa-liga
8 órája

A 222-es csapdája – Csinta Samu publicisztikája

Atlétika
8 órája

Szombati sportműsor: Kisvárda–Kispest-Honvéd, NB II, NB III

Minden más foci
8 órája

Lenny Joseph: Az Üllői úton is gólokat szerezve jussunk tovább!; Pécsi Ármin: Nem gondolom, hogy hátraléptem volna

E-újság
8 órája

Bódog Tamás: Nagy és fontos győzelmet arattunk

Labdarúgó NB I
8 órája

Felkészülés: alsóbb osztályú csapatot vert a Barca és a Real, Sallaiék kikaptak a Monzától

Spanyol labdarúgás
9 órája