A Bilbao ijesztgette a Real Madridot, de Benzema gólja mindent eldöntött

R. Gy.R. Gy.
2021.12.01. 20:47
A Real Madrid nagy küzdelemben szerezte meg a három pontot (fotó: AFP)
A listavezető Real Madrid hazai pályán fogadta a spanyol bajnokság 9. fordulójából elmaradt meccsen a 8. helyen álló Athletic Bilbaót, és bár az első félidőben jobban játszott, előnyt szerzett, a másodikban visszaesett, és leginkább a kapusának köszönhette, hogy megszerezte a győzelmet, és folytatta győzelmi sorozatát.

SPANYOL LA LIGA
9. FORDULÓ

Real Madrid–Athletic Bilbao 1–0(1–0)
Madrid,
Santiago Bernabéu Stadion. Vezette:IsidroDíaz de Mera.
REAL MADRID: Courtois – Lucas Vázquez (Nacho, 80.), Éder Militao, Alaba, F. Mendy – Kroos (Camavinga, 80.), Casemiro, Modric (Valverde, 70.) – Asensio (Rodrygo, 64.), Benzema, Vinícius Júnior. Vezetőedző: Carlo Ancelotti
ATHLETIC BILBAO: Unai Simón – Lekue (De Marcos, a szünetben), Unai Núnez, Yeray, Balenziaga – Zarraga, Dani García (Mikel Vesga, 82.), Vencedor (Nico Williams, 63.), Muniain (Álex Berenguer, 70.) – Raúl García (Oihan Sancet, 70.), I. Williams. Vezetőedző: Marcelino
Gólszerző: Benzema (40.)

Az utóbbi idők formája alapján nem sok reménye lehetett az Athletic Bilbaónak, hogy pontot vagy pontokat rabol a Real Madridtól a Bernabéuban, és a papírforma ezúttal sem borult.

Az első negyedórában beszorította a baszkokat a hazai csapat, nem is annyira a helyzetek sokasága, inkább a bilbaói tizenhatos előtti nyomasztó passzolgatás fárasztotta fejben a védőket. Gól azonban nem született, így aztán a vendégek lassacskán kiszabadultak a szorításból. Olyannyira, hogy az Athletic két nagy helyzetet is elpuskázott a 24. és a 27. percben előbb Williams rossz labdaérintése akadályozta meg, hogy egyedül vezesse Courtois-ra a labdát, majd Raúl García 5 méterről leadott fejesét piszkálta ki a Real kapusa.

Az első félidő utolsó tíz perce megint csak a hazaiaké volt, és ekkor már a gól sem maradt el. Előzményként Kroos két remek lövését jegyezhettük fel, de mindkettőt remekül védte a spanyol válogatott kapusa, Unai Simón.

A 40. percben azonban már ő sem tudott segíteni. Igaz, kivédte Asensio nagy lövését, de az ellen már nem volt orvossága, hogy a kipattanóból Modric eltöri a labdát, amely így pattan az ötösnél sertepertélő Benzema elé, és a francia bepöccinti a vezető gólt. 1–0

A második félidőben már nem tudott olyan nyomást kifejteni a hazai csapat, mint az elsőben, így a Bilbao feltámadt, és egyre több veszélyes akciót vezetett. Az egyik ilyenből Raúl García szerezhetett volna gólt, de jól meglőtt labdáját Lucas Vázquez mentette becsúszva. Még ennél is nagyobb helyzet maradt ki a 69. percben, amikor Núnez szabadon fejelhetett 5 méterről, mégsem tudta eltalálni a kaput.

Az utolsó tíz percben a hazaiak már csak az előnyük megtartására törekedtek, a vendégek pedig mindent kihagytak. Ennek az lett a következménye, hogy a Real Madrid újabb három pontot gyűjtött be, az Athletic szurkolói viszont elmerenghettek azon, hogy hány helyzet kell kedvenceiknek, hogy végre betaláljanak…

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: Vége a meccsnek, Benzema góljával nyert a Real Madrid. 1–0

90+4. perc: A beadást Courtois kipaskolta, megmenekült a Real.

90+3. perc: Szórványos füttyszó a lelátón, de még egy szabadrúgás járt a Bilbaónak. Méghozzá a jobb oldali szögletzászló közeléből. Még Unai Simón is fellopakodott a kapu elé.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

88. perc: Megint Vesga került helyzetbe, de a lövésébe bevetődtek a védők. A szöglet után YerayAlvárez 5 méterről fejelt mellé.

85. perc: Beszorult a Real Madrid, és megint megúszta! Vesga 3 méterről fejelhetett, de pechjére éppen Militao fejére.

77. perc: Inaki Williams és Casemiro kapott sárgát nézeteltérés miatt.

76. perc: Újabb kihagyott Bilbao-lehetőség! Ezúttal Sancet cselezte be magát a hazai tizenhatoson belülre, de az ötös jobb sarkáról leadotrt lövése a kimozduló Courtois lábáról pattant ki.

69. perc: Egészen hihetetlen... Muniain ívelte be a labdát a tizenhatoson belülre, Núnezről megfeledkeztek a Real védői, ő pedig 5 méterről, senkitől sem zavartatva fejelt mellé.

68. perc: Modric vesztett labdát a bilbaói tizenhatos előterében, Inaki Williams indult, mint a villám, eljutott egészen a Real tizenhatosáig, amikor Modric hátulról elgáncsolta. Sárga lap a horvátnak.

64. perc: Cserék itt is, ott is, már két Williams van a pályán a Bilbaóban, Inaki és Nico, akik testvérek, és Rodrygo is bejött, aki Asensiót váltotta.

60. perc: Mekkora mentés! Raúl García került helyzebe, és 11 méterről el is lőtte, a becsúszó Lucas Vázquez lábáról azonban szögletre pattant a labda.

59. perc: Nem tudott felszabadítani a Real védelme, Muniain tette le a labdát Williamsnek, aki már csak gyengén tudta ellőni a labdát. Utána persze bőszen magyarázta, hogy őt bántották. Amúgy is lesen kapta a labdát, szóval a gól nem lett volna érvényes.

55. perc: Kroos nem bír magával, tüzel rendületlenül. Ezúttal Modric passzából csavart volna a kapu bal oldalába, de vagy arasznyival mellé ment a labda.

52. perc: Benzema indításával Vinícius robogott el a jobb szélen, úgy tűnt, helyzetbe kerül, csakhogy De Marcos az utolsó pillanatban szerelte a brazilt.

48. perc: Zarraga rúgta el 17 méterről a jobb alsó irányába, Courtois vetődött, de nem kellett hozzáérnie, elsuhant a labda a kapufa mellett.

46. perc:Elkezdődött a második félidő.

Karim Benzema ismét góllal jelentkezett (fotó: AFP)

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Vége az első félidőnek, vezet a Real Madrid. 1–0

43. perc: Lekue kapott sárgát, mert jól felrúgta Viníciust.

40. perc: GÓL! VEZET A REAL MADRID! Asensio szúrta rá 17 méterről, a jobb alsóból Unai Simón még kivédte a labdát, viszont éppen Modric elé, aki rá akarta lőni, de lecsúszott a lábáról. Így került a labdaBenzema elé, aki 6 méterről könnyen lőtt az üres kapuba. 1–0

39. perc: Rövid Núnez felszabadításra csapott le Kroos, egyből lőtt is 17 méterről, és Unai Simónnak nagy védésre volt szüksége, hogy kiszedje a labdát a jobb felsőből.

37. perc: Kroos szúrta rá 19 méterről, de mivel a labda középre tartott, végül is biztosan fogta Unai Simón kapus.

33. perc: Williams bonyolódott cselezésbe a Real tizenhatosa jobb sarkánál, de azért ellőtte, Militao lábáról ment szögletre a labda. A szöglet után Núnez fejelhetett, de nem tudta irányítani a labdát.

31. perc: Zarraga kapott sárga lapot, mert összerúgta Mendy bokáját.

29. perc: Benzema pörkölte rá a tizenhatos előteréből, de a vendégek kapusának nem kellett közbeavatkoznia, elzúgott a labda a bal alsó mellett.

27. perc: Mi maradt ki?! Szabadrúgással jöhetett az Athletic, a Real védői elaludtak, ketten is érkeztek az ötös közelében a vendégektől, végül Raúl García fejelhetett teljesen tisztán, de nem helyezte eléggé, ígyCourtois védeni tudott.

24. perc: Megúszta a Real! Alaba húzta le a fejét a Bbilbao kapusának tértölelő felszabadítása elől, de rosszul tette, mert mögötte ott ólálkodott Williams, aki olyan ügyetlenül ért a labdához, hogy odalett a helyzet, pedig csak a kapussal állt volna szemben.

23. perc: Nagy Bilbao-lehetőség. Inaki Williams rajtolt egy hosszú labdára, amely Militao hátáról pattant a vendégek csatára elé, aki 15 méterről ellőtte, de MIlitao lába még közbenyúlt, így lett szöglet.

18. perc: Raúl García harcolt ki szabadrúgást a Real térfelén, 4 méterre az alapvonaltól, az oldalvonal közeléből. A beadást kifejelték a védők, majd Lekue lőtte rá 19-ről, de alaposan mellé.

15. perc: Nagyon egyoldalú a meccs képe, támad a Real Madrid, az Athletic pedig beássa magát a saját tizenhatosára, és védekezik ezerrel.

10. perc: Vinícius és Benzema játszott össze kicsiben a bilbaói tizenhatoson belül, és végül Benzema szúrt bele két méterre a kaputól a labdába. Unai Simón ezt is kivédte, méghozzá lábbal.

7. perc: Helyzet! Mendy cselezett egyet a bal oldalon, majd a bilbaói ötösre ívelt, Benzema még belepiszkált, Unai Simón viszont kiváló reflexmozdulattal mentett.

5. perc: A szögletből nem lett semmi.

4. perc: A bilbaói tizenhatos előtt passzolgattak a hazaiak, sokáig folyt a labda lábról lábra, végül Mendy beadását kifejelték, de elég röviden, Asensio ellőtte 15 méterről, de egy védőről szögletre pattant a labda.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Real Madrid tiszta fehérben, az Athletic piros-fehér csíkos mezben és fekete nadrágban játszik.

ELŐZMÉNYEK

A királyiak a legutóbbi hat tétmérkőzésüket megnyerték, összességében október eleje óta veretlenek. A baszkok ezzel szemben öt forduló óta nyeretlenek, az pedig inkább csak érdekesség, hogy a hét idegenbeli összecsapásukból hat döntetlen lett, és egyet sem veszítettek el.

Az eddig látottak alapján meglepetés lenne a vendégek pontszerzése a SantiagoBernabéu Stadionban, a győzelem pedig hatalmas szenzációval érne fel, a Bilbao ugyanis tizenhat éve nem nyert a Real Madrid otthonában. Legutóbb 2005 februárjában győzött (2–0) a Bernabéuban, még a „galaktikus” korszakban, amikor mások mellett David Beckham, Raúl González, Zinédine Zidane, Luís Figo és a brazil Ronaldo is a fővárosiakat erősítette.

A jelenlegi keretben nincs ennyi sztárjátékos, de a jó formában futballozó, a liga leendő csillagának kikiáltott Vinícius Júnior mellett mindenképpen érdemes kiemelni Karim Benzemát. A 33 éves csatár 11 góllal vezeti a legjobb góllövők listáját, és a Sevilla elleni góljával klubszinten minden idők legeredményesebb francia futballistája lett. A Lyon és a Real Madrid színeiben összesen 361 góltszerzett, amivel túlszárnyalta a pályafutását 360 góllal záró Thierry Henryt.Ez azért is nagy szó, mert utóbbi a francia, az angol, a spanyol és az olasz bajnokság mellett játszott az Egyesült Államokban is, ahol összesen 51 gólt szerzett. Karim Benzema a Real Madrid örökranglistáján is előkelő helyet foglal el, 295 góllal a negyedik helyen áll, és tizenhárom gól hiányzik ahhoz, hogy utolérje a harmadik helyezett Alfredo Di Stéfanót (az első helyen Cristiano Ronaldo áll 450 góllal, a másodikon Raúl 323-mal). Ha minden jól megy, és nem hátráltatják sérülések, ez már ebben az idényben sikerülhet neki.

A 11 bajnoki gólja mellett a Bajnokok Ligájában is szerzett már ötöt az idényben, s nyolc gólpasszt is adott már. A Bilbao ellen ez idáig 24 mérkőzésen 14 gólos, tavaly decemberben pedig duplázott a hazai pályán 3–1-re megnyert bajnokin.