Sok a dolga mostanában a spanyol bajnok és Bajnokok Ligája-győztes FC Barcelona orvosi stábjának az egyre több sérült miatt. Bár tréfásan azt is lehetne mondani, egyszerű a feladatuk, hiszen a többség ugyanazzal az izomsérüléssel jelentkezik kezelésre az orvosi szobában.
Ebben az idényben eddig Adriano, Alexis Sánchez, Andrés Iniesta, Cesc Fábregas, Éric Abidal és Ibrahim Afellay esetében diagnosztizáltak combsérülést – igaz, utóbbi esetében a hat hónapos kényszerpihenőért inkább a keresztszalag-szakadást okolják Katalóniában.
A fent említett labdarúgók közül négyen tétmérkőzésen szedték össze a sérülést, míg Fabregas és Afellay a csapat edzésén dőlt ki a sorból. A sérülések időtartamát tekintve Abidal járt a legszerencsésebben, neki mindössze tíz nap pihenőt írtak fel az orvosok, Alexis Sáncheznek ugyanakkor előzetesen nyolchetes kihagyást javasoltak.
Az első csapat keretéből rajtuk kívül a jelenlegi szezonban a csapatkapitány Carles Puyol, illetve Gerard Piqué és Maxwell bajlódott egyéb sérüléssel.
A klub orvosai állítják, semmi meglepő nincs sem a sérülések számában, sem abban, hogy sok a hasonló eset. Véleményük szerint a futballisták ezeket a combizmokat használják a legtöbbet a mérkőzéseken és az edzéseken, hiszen ezen testrészek elengedhetetlenek a futáshoz, az irányváltásokhoz és a lövésekhez.
Spanyol szakírók szerint a Barca jelenlegi sérültjeinek száma akkor lenne megszokott, ha már a szezon végén, május környékén járnánk, nem pedig október elején. Emlékezhetünk, a 2010–2011-es szezon végén a katalán sztáralakulatnál Javier Mascherano és Sergio Busquets a hátvédsorban kapott szerepet, mivel több védő is harcképtelen volt akkor.
Az AS ezek alapján megnézte, Pep Guardiola érkezése óta az adott szezonokban október tájékán hány, a mostanihoz hasonló sérültje volt az együttesnek. A szakember első idényében ez idő tájt csupán Martín Cáceres nevével találkozhattunk a sérültek listáján, egy évvel később ez a szám már négy volt, akárcsak az azt követő kiírásban. Érdekesség, hogy Guardiola előtt, Frank Rijkaard idején a térdprobléma volt a legjellemzőbb sérülés a gránátvörös-kékeknél.
Egyes vélemények szerint a sok sérülésért a nem megfelelő felkészülési időszak – amely inkább a marketingosztály érdekeit tartotta szem előtt, mintsem a labdarúgókét – a felelős, de néhányan úgy vélik, a Guardiola által szinte tökélyre fejlesztett játékfelfogás – amely a rengeteg passzra és a labda nélküli mozgásra épít – hátulütőjeként értelmezhető a helyzet.
Lehet benne valami, ha azt nézzük, hogy az elmúlt években az angol Arsenalra is ez a felfogás volt jellemző, az „ágyúsok" pedig jelenleg tíz sérülttel bukdácsolnak az angol élvonalban. Igaz, a Barcelona mondjuk úgy, így sem teljesít rosszul a Primera Divisiónban...