Edzőjét okolja az elúszott éremért a tunéziai súlyemelő

Vágólapra másolva!
2012.07.30. 18:59
null
Halil el-Mauinak már a tavalyi világbajnokságon is voltak nehézségei (Fotó: Action Images)
Címkék
Halil el-Maui második volt a szakítás után a férfiak 55 kilogrammos versenyében. Aztán jött a lökés, és egy döbbenetesen nagy hiba.

 

Halil el-Maui talán joggal készült arra, hogy megszerezze a tunéziai küldöttség első érmét Londonban. Az 55 kilós súlyemelő a szakítást követően a 132 kilogrammos eredményével mindössze egy kilóval állt az éllovas kínai Vu Csing-biao mögött.

Aztán következett a lökés, és el-Maui már nem is volt versenyben...

„Az edzőm hibája, miatta estem ki a versenyből. Azt beszéltük meg, hogy 148 kilóval kezdem a lökést, ő azonban 158 kilót tetetett föl" – háborgott a pórul járt versenyző.

A váratlanul 10 kilós többlettől annyira megzavarodott el-Maui, hogy képtelen volt érvényes kísérletet bemutatni, és végül értékelhető lökés nélkül az utolsó helyen végzett. Ha abból indulunk ki, hogy egy 148 kilóval kezdő, éremesélyes emelő képes ennél tíz kilóval többet teljesíteni, és végül eljutott volna 158-ig, akkor az összesített eredménnyel a 2. helyen végzett volna.

Sebaj, majd négy év múlva... hát persze...

Legfrissebb hírek

Thiago Silva 41 évesen visszatér Európába, megvan az új csapata

Minden más foci
7 perce

Afrikai Nemzetek Kupája: a jövőben négyévente rendezik meg a tornát

Minden más foci
14 perce

Légiósok: Barkóczi Benedek szerződést bontott brazil klubjával

Légiósok
14 perce

Befejeződött a SZEOSZ 21 napos kihívása

Csupasport
1 órája

Nemzetközi porondon íródik tovább az esztergomi tündérmese

Kézilabda
1 órája

Woltemade egy Chelsea elleni duplával feledtette az öngólját, iksz lett a vége

Angol labdarúgás
1 órája

NB I: Paksi FC–Nyíregyháza Spartacus FC

Labdarúgó NB I
1 órája

A ráadásban egyenlített a ZTE az MTK ellen

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik