Serie A: Samuel szállította az Inter első idei győzelmét

2014.02.09. 22:35
Megszerezte első idei győzelmét az Inter labdarúgócsapata, miután Walter Samuel fejes góljával hazai pályán 1–0-ra megverte az újonc Sassuolót a Serie A 23. fordulójában.
CSAK A VÉDŐK
Az Inter mindössze háromszor volt eredményes a legutóbbi hat bajnokiján, és mindhárom gólt hátvéd szerezte.

Először lépett pályára a San Siróban a Sassuolo, amelynek nem lehettek kellemes emlékei vasárnap esti ellenfeléről, hiszen a két csapat őszi mérkőzésén 7–0-ra az Inter győzött. Ezúttal is a fekete-kékek játszottak fölényben, ám gólokban ez nem mutatkozott meg. A milánói gárdában debütáló Hernanes is vezetést szerezhetett volna a hazaiaknak, ám sem ő, sem csapattársai nem tudtak élni a lehetőségeikkel.

A brazil középpályás nem sokkal a szünet után főszereplővé lépett elő, az ő beívelése után fejelt ugyanis a léc alá Walter Samuel. 1–0. Az argentin védő 490 nap után volt újra eredményes az olasz élvonalban, 2012 októberében a Milan kapuját vette be.

Hátravolt még gyakorlatilag a teljes második félidő, az eredmény azonban már nem változott, így az Inter megszerezte idei első győzelmét.