Serie A: nem éppen domináns játékkal, de nyert a Roma

Cs. B.Cs. B.
2021.11.28. 20:05
Nem éppen domináns játékkal, de nyert a Roma (Fotó: AFP)
A Roma hazai pályán, José Mourinho nem éppen domináns taktikáját követve (32 százalékos labdabirtoklás, az ellenfélhez képest jóval kevesebb kapura lövés) 1–0-ra legyőzte a Torinót az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 14. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Már-már unalmasnak mondhatóan indult a Roma és a Torino közötti összecsapás. Sajnálatos módon ezt az állapotot nem egy veszélyes kapura lövés, hanem egy sérülés rázta fel: a rómaiak csapatkapitánya, a jelenlegi kiírásban 17 tétmérkőzésén nyolc gólt és három asszisztot jegyző Lorenzo Pellegrinit izomprobléma miatt kellett lecserélnie José Mourinhónak.

Egészen a 27. percig kellett várni az első komolyabb helyzetre. Egy szögletet követően Alessandro Buongiorno a védők fogságában is a kapura tudta tenni a labdát, Rui Patrício azonban hárított.

Alaposan felpörögtek az események a vendégek veszélyeztetését követően. Előbb Henrih Mhitarjan remekbe szabott átadását Tammy Abraham gólra váltotta, majd a 37. percben tizenegyest készült elvégezni az angol csatár, s talán már azon járt az esze, hogyan fogja megünnepelni az idénybeli ötödik találatát, ám a VAR közbeszólt. Hosszas vizsgálat előzte meg a döntést, mely szerint a Roma egyik játékosa lesen volt, mielőtt a fault megtörtént volna.

A Chelsea-től idén nyáron szerződtetett Abrahamnek nem szegte kedvét a döntés, a félidő végén jól érkezett egy szögletre, azonban Vanja Milinkovics-Savics remekbe szabott mozdulattal hárított.

Érezhetően visszavett a tempóból a Roma a szünetről visszajövet. Olyannyira hogy a második játékrész 20. percéig 74 százalékban birtokolta a labdát a Torino, s hatszor veszélyeztetett – alaposan érett tehát az egyenlítés.

Mégis, a hazaiaknak sikerült megőrizni az egygólos előnyt, „mourinhósan” tartották otthon a három pontot.

OLASZ SERIE A
14. FORDULÓ

Roma–Torino 1–0 (Abraham 32.)
KÉSŐBB
Napoli–Lazio 4–0 (Zielinski 7., Mertens 10., 29., Fabián Ruiz 85.)

KORÁBBAN
Milan–Sassuolo 1–3(Romagnoli 21., ill. Scamacca 24., Kjaer 33. – öngól, Berardi 66.)
Kiállítva:Romagnoli 77.
Spezia–Bologna 0–1(Arnautovic 83. – 11-esből)

Udinese–Genoa 0–0
Venezia–Internazionale 0–2
(Calhanoglu 34., L. Martínez 90+4. – 11-esből)
Empoli–Fiorentina 2–1
(Bandinelli 87., Pinamonti 89., ill. Vlahovics 57.)
Sampdoria–Hellas Verona 3–1(Candreva 51., Ekdal 77., Murru 90., ill. Tameze 37.)

Juventus–Atalanta 0–1(D. Zapata 28.)
Cagliari–Salernitana 1–1(Pavoletti 73., ill. Bonazzoli 90.)

1. Napoli 13 10 2 1 26–7 +19 32
2. Milan 14 10 2 2 30–18 +12 32
3. Internazionale 14 9 4 1 34–15 +19 31
4. Atalanta 14 8 4 2 28–17 +11 28
5. Roma 14 8 1 5 24–15 +9 25
6. Lazio 13 6 3 4 25–21 +4 21