Serie A: az utolsó öt percben fordított, és nyert az Empoli

SZ. R.SZ. R.
2021.11.27. 17:02
Az utolsó percekben fordított az Empoli a Fiorentina ellen (Fotó: Getty Images)
Noha a Fiorentina előnybe került a második félidő elején, az Empoli a mérkőzés végére talpra állt, fordítani tudott és 2–1-re legyőzte a firenzei együttest az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 14. fordulójában. A másik délutáni találkozón a Sampdoria 3–1-re verte meg a Hellas Veronát.

A gól nélküli első félidőt követően Dusan Vlahovics révén az 57. percben a Fiorentina került előnybe az Empoli ellen. Amikor már úgy tűnt, hogy nem jöhet fordulat, a 87. percben Filippo Bandinelli egyenlített. Két perccel későbbAndrea Pinamonti is betalált, így már a házigazda vezetett 2–1-re, ezt az előnyt meg is őrizte, így megnyerte a találkozót.

A másik délutáni mérkőzésen a Hellas Verona már a 37. percben előnybe került Adrien Tameze révén. A fordulás után aztán Antonio Candreva hat perc elteltével egyenlített, majd a 77. percben Albin Ekdal a vezetést is megszerezte a Sampdoriának. Végül a rendes játékidő utolsó percében még Nicola Murru is eredményes volt, aki ezzel beállította a 3–1-es végeredményt.

OLASZ SERIE A
14. FORDULÓ
Empoli–Fiorentina 2–1
(Bandinelli 87., Pinamonti 89., ill. Vlahovics 57.)
Sampdoria–Hellas Verona 3–1 (Candreva 51., Ekdal 77., Murru 90., ill. Tameze 37.)
Juventus–Atalanta 0–1 (D. Zapata 28.)
Venezia–Internazionale 0–2
(Calhanoglu 34., L. Martínez 90+4. – 11-esből)