Fél gőz, három gól, Juve-győzelem

2013.02.24. 17:08
Lichtsteiner gólja után már nem volt visszaút a Siena számára (Fotó: Reuters)
A Juventus hazai pályán 3–0-s győzelmet aratott a Siena ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában. A torinóiak tizenkettedik alkalommal nem kaptak gólt ebben a kiírásban. A Roma remek mérkőzésen 3–2-re nyert az Atalanta otthonában.

Túlságosan nem kellett paráznia a Juventusnak a Siena elleni hazai bajnoki előtt, hisz a torinóiak a mai mérkőzést megelőzően hétszer fogadták a Serie A-ban a kiscsapatot, de egyszer sem kaptak ki – öt Juve-győzelem (most már hat...) mellett két döntetlen tette teljessé a mérleget.

Ennek megfelelően a Juve irányított a találkozón, a hazai fölény pedig a 30. percben érett góllá. Stephan Lichtsteiner kapott kicsit hosszú kiugratást, de a kivetődő Gianluca Pegolo kapus pont az ő lábára ütötte a labdát, ami után a kapuba pattant a labda.

A második félidőben sem tudott gólt szerezni a Siena (pedig több helyzete, kapufája is volt a vendéggárdának), ellenben a 74. percben Giovinco egy remek kiugratást követően a léc alá vágta a labdát, végleg eldöntve ezzel a három pont sorsát.

Aztán a 89. percben Paul Pogba gondolt egyet, s a tizenhatos előteréből a jobb alsóba suhintotta a labdát. A torinóiak így végül nagyon sima győzelmet arattak, annak ellenére, hogy nem túl sokat adtak ki magukból.

A Juventus a tizenkettedik, kapott gól nélküli mérkőzésén (hazai pályán a kilencediken) van túl ebben a bajnokságban. Ebben a tekintetben a „zebrák" a legjobbak a bajnokságban. Mint ahogy a szerzett pontok tekintetében is...

Remek meccset játszott egymással az Atalanta és a Roma. Marko Livaja már a nyolcadik percben megszerezte a vezetést a bergamóiaknak, de Marquinho előbb egyenlített, majd Miralem Pjanic találatával már a fővárosiak vezettek. Livaja aztán ismét betalált, így 2–2-es eredménnyel zárult az első félidő.

A második játékrészben sokáig nem született újabb találat, de a 71. percben Vaszilisz Toroszidisz fejesével kiharcolta a három pontot a Roma. A fővárosiak a tizennegyedik fejes góljukat szerezték a bajnokságban – e tekintetben az öt topligát figyelembe véve ők a legjobbak.

26. FORDULÓ
Atalanta–Roma 2–3 (Livaja 8., 44., ill. Marquinho 12., Pjanic 34., Toroszidisz 71.)
Cagliari–Torino 4–3 (Sau 47. – 11-esből, Conti 75., 92., Pinilla 87. –11-esből, ill. Cerci 47., Sztevanovics 54., Bianchi 91. – 11-esből)
Juventus–Siena 3–0 (Lichtsteiner 30., Giovinco 73., Pogba 89.)
Parma–Catania 1–2 (Amauri 87., ill. Lodi 5., Keko 44.)