Találatok a Rafael Nadal címkére

Találatok száma: 1440

ATP-vb: Nadal győzelemmel búcsúzott, Ruud bánta

2022-11-17 14:49:10

Két bréklabdájának és kiegyensúlyozott teljesítményének köszönhetően győzelemmel zárta a Torinóban zajló ATP-világbajnokságot Rafael Nadal: a spanyol Casper Ruudot múlta felül 7:5, 7:5-re, de így is az utolsó helyen végzett a Zöld csoportban.

Tenisz Rafael Nadal Casper Ruud ATP

ATP-vb: Auger-Aliassime két játszmában verte meg Nadalt

2022-11-15 16:18:04

Felix Auger-Aliassime két játszmában győzte le Rafael Nadalt a torinói tenisz ATP-világbajnokság csoportkörének második fordulójában. Nadal csak abban az esetben nem esik ki, ha Taylor Fritz este két szettben múlja felül Casper Ruudöt.

tenisz Rafael Nadal Felix Auger-Aliassime ATP

Tenisz: meglepetés, Fritz legyőzte Nadalt az ATP-vb-n

2022-11-13 23:15:49

Az amerikai Taylor Fritz simán legyőzte Rafael Nadalt vasárnap este Torinóban a férfi teniszezők szezonzáró ATP-világbajnokságának első napján.

tenisz Taylor Fritz Rafael Nadal ATP-vb

Tenisz: Rune nyolc helyet javítva a tizedik

2022-11-07 14:41:32

A párizsi torna vasárnapi döntőjében győztes dán Holger Rune nyolc helyet javított, ezzel tizedik a férfi teniszezők világranglistáján – írja az MTI.

tenisz világranglista férfi tenisz Rafael Nadal Piros Zsombor Novak Djokovics Marozsán Fábián

Tenisz: Nadal kiesett Párizsban, Szakkari már az elődöntőben a női vb-n

2022-11-03 09:19:19

Nem jutott be a legjobb 16 közé Rafael Nadal a párizsi kemény pályás férfi tenisztornán, Maria Szakkari a csoportkörben aratott második győzelmével biztossá tette helyét a legjobb négy között a női teniszezők évzáró világbajnokságán az egyesült államokbeli Fort Worthben.

női tenisz férfi tenisz WTA-vb Rafael Nadal Maria Szakkari ATP Párizs

Tenisz: megszületett Rafael Nadal kisfia

2022-10-09 18:04:52

Szombat délután megszületett Rafael Nadal és María Perello kisfia, Rafael Nadal Perello. Az édesanya és a baba is jól vannak.

Rafael Nadal Mallorca ATP

Tenisz: Nadal megelőzte Ruudot a világranglistán; Bondár 61.

2022-10-03 11:06:29

A norvég Casper Ruud a szöuli negyeddöntős búcsúja után a másodikról a harmadik helyre csúszott vissza a férfi teniszezők világranglistáján, amelyet a spanyol Carlos Alcaraz vezet, Fucsovics Márton egy pozíciót javítva a 89. A női mezőnyben Bondár Anna tanyázik a legelőkelőbb helyen, ő a 61. – közölte az MTI.

tenisz világranglista tenisz női tenisz férfi tenisz Rafael Nadal Casper Ruud

Tenisz: Nadal és Alcaraz után Ruud is biztos vb-résztvevő

2022-09-29 19:06:40

Casper Ruud biztosította helyét az évzáró tenisz-világbajnokságon azzal, hogy negyeddöntőbe jutott a szöuli kemény pályás viadalon.

tenisz Rafael Nadal Casper Ruud ATP-vb

Tenisz: Djokovics nem is gondol a befejezésre

2022-09-25 18:27:01

Július 10. óta először teniszezett élesben Novak Djokovics – a Laver-kupa második és harmadik napján lépett pályára a 35 esztendős szerb, és legalábbis szombat este ott folytatta, ahol Wimbledonban abbahagyta, gyönyörű tenisszel verte meg a US Openen elődöntőig vágtázó amerikai Frances Tiafoe-t, majd Matteo Berrettinivel behúzott egy párosgyőzelmet is. Igaz, vasárnap aztán váratlan vereséget szenvedett a zseniálisan teniszező kanadai Felix Auger-Aliassime-től, mindazonáltal nagyon nem kell félteni: Roger Federerhez és Rafael Nadalhoz képest elsőrangú egészségnek örvend.

tenisz Roger Federer Rafael Nadal Novak Djokovics Laver-kupa

Videó: Federer és Nadal is zokogott – íme, a legmeghatóbb pillanatok!

2022-09-24 09:39:19

Mint arról beszámoltunk, Roger Federer lejátszotta utolsó mérkőzését a profi karrierjében. Most felelevenítjük a legendás svájci teniszező meccs utáni nyilatkozatát és a legmeghatóbb pillanatokat.

videó tenisz nyilatkozat interjú férfi tenisz Roger Federer

Roger Federer – Utolshow

2022-09-24 08:03:09

Egy könnyáztatta este keretében végleg elköszönt a profi tenisztől minden idők (alighanem) legnagyobb játékosa, Roger Federer. Hogy a Rafael Nadal oldalán megvívott, leginkább nosztalgia-párosmeccsnek beillő partit nem kis csatában elveszítették az amerikai Jack Sockkal és Frances Tiafoe-val szemben a Laver-kupa nyitó napján, pont senkit sem érdekelt – a lényeg azután következett: a londoni O2 Arénában 17 ezer néző tombolása és tapsvihara közepette egy nagyjából húszperces, igen emlékezetes ünneplés közepette lépett le a nagyszínpadról a 20-szoros Grand Slam-győztes legenda.

Roger Federer Rafael Nadal Novak Djokovics Laver-kupa

Tenisz: Nadal oldalán, vereséggel búcsúzott Roger Federer

2022-09-23 23:57:53

Vereséggel ért véget Roger Federer profi pályafutásának utolsó mérkőzése: a svájci, párban Rafael Nadallal, döntő rövidítésben kikapott a Jack Sock, Frances Tiafoe kettőstől a Londonban zajló Laver-kupán, az Európa–Világválogatott találkozón.

Roger Federer Rafael Nadal Laver-kupa Jack Sock Frances Tiafoe

Laver-kupa: De Minaur szépített, 2–1-re vezet Európa

2022-09-23 16:28:53

Az európai csapat három egyes mérkőzés után 2–1-re vezet a világválogatottal szemben a férfi teniszezők londoni Laver-kupáján. Casper Ruud és Sztefanosz Cicipasz után Andy Murray nem tudott győzni, döntő rövidítésben kikapott Alex de Minaurtól.

Roger Federer Rafael Nadal Laver-kupa Jack Sock Casper Ruud

Tenisz: íme, Federer és Nadal tíz legemlékezetesebb labdamenete – videó

2022-09-23 16:24:57

Mint megírtuk, teljesült Roger Federer kívánsága: nagy riválisa és egyben jó barátja, Rafael Nadal párostársaként vívja karrierje utolsó mérkőzését a Laver-kupán. Ez alkalomból az Eurosport összegyűjtötte a két klasszis tíz legemlékezetesebb labdamenetét. Amikor a labda hálás azért, hogy két ilyen művész ütheti…

férfi tenisz Roger Federer Rafael Nadal Laver-kupa

Laver-kupa: összejött Federer kívánsága, Nadal párostársaként búcsúzik

2022-09-22 14:01:39

Eldőlt, hogy Roger Federer Rafael Nadal párospartnereként búcsúzik a profi tenisztől a péntektől vasárnapig tartó Laver-kupán – írja az MTI.

férfi tenisz Sztefanosz Cicipasz Roger Federer Rafael Nadal Laver-kupa Jack Sock

Tenisz: Federer az egyetemes sport egyik legnagyobbja – Djokovics

2022-09-22 11:52:49

Novak Djokovics korábbi tenisz-világelső az egyetemes sport egyik legnagyobb alakjának nevezte az utolsó mérkőzését pénteken játszó Roger Federert – írja az MTI.

férfi tenisz Roger Federer Rafael Nadal Novak Djokovics Laver-kupa Andy Murray

Tenisz: Álomszerű lenne, ha Nadallal párosozhatnék – Federer

2022-09-21 08:21:25

Noha régóta várható volt, mégis megdöbbentette a nemzetközi sportvilágot Roger Federer, amikor bejelentette, hogy az e heti Laver-kupa lesz pályafutása utolsó eseménye, amelyen mint játékos vesz részt, ezt követően pedig lezárja karrierjét. A 41 éves kiválóság a svájci közszolgálati hírügynökségnek elárulta: valószínűtlen, hogy egyes mérkőzésen pályára lépjen, sokkal inkább megeshet, hogy egy Rafa Nadal oldalán megvívott páros meccs lesz az utolsó fellépése.

tenisz Roger Federer Rafael Nadal

US Open: Nadal egyelőre nem tudja, mikor tér vissza

2022-09-06 08:03:03

Mint beszámoltunk róla, véget ért a második helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal szereplése a 60 millió dollár összdíjazású kemény pályás amerikai tenisztornán, a US Openen, hiszen a 22-szeres Grand Slam-győztes négy játszmában kikapott az amerikai Frances Tiafoe-tól. A spanyol a mérkőzés után úgy nyilatkozott, egyelőre nem tudja, mikor tér vissza a pályára.

férfi tenisz US Open Rafael Nadal Frances Tiafoe

US Open: Tiafoe kiejtette Nadalt a nyolcaddöntőben

2022-09-06 00:28:30

Vége ért Rafael Nadal szereplése a US Openen: a nyolcaddöntőben a 22-szeres Grand Slam-győztes spanyolt az amerikai Frances Tiafoe győzte le négy szettben.

tenisz US Open Rafael Nadal Frances Tiafoe

US Open: Nadal nagyon simán győzött Gasquet ellen, a női világelső is továbbment

2022-09-04 07:38:43

Bejutott a legjobb tizenhat közé a 60 millió dollár összdíjazású kemény pályás amerikai nyílt tenisztornán (US Open) a világranglista harmadik helyén álló spanyol Rafael Nadal, aki a harmadik fordulóban két sima és egy szoros játszmában győzött a francia Richard Gasquet ellen. A nőknél a lengyel világelső, Iga Swiatek is két sima szettben verte az amerikai Lauren Davist.