Ollózós Huszti-dupla, piros lap, Szalai-gól a Bayernnek

2012.09.15. 17:44
Huszti Szabolcs (jobbra) újra kulcsembere volt a Hannovernek (Fotó: Imago)
Huszti Szabolcs két góllal és gólpasszal járult hozzá a Hannover drámai győzelméhez a Werder Bremen ellen a német labdarúgó-bajnokság 3. fordulójának szombati játéknapján. Üröm az örömben, hogy Husztit 92. percbeli látványos győztes gólja után túlzott gólöröméért – két sárga lappal – kiállították. Szalai Ádám büntetőből gólt lőtt a Bayern Münchennek, csapata mégis kikapott.

HANNOVER–WERDER BREMEN 3–2

Huszti Szabolcs emlékezetes parádéjával (négy gólpassz a Wolfsburg ellen) lépett le két hete a Bundesliga színpadáról a Hannover, és az élet úgy hozta, hogy ezen a szombaton ismét a magyar középpályás tündököljön a rivaldafényben. A 6. percben a hazaiak szabadrúgáshoz jutottak a brémai kaputól mintegy húsz méterre, kissé jobbra, és Huszti ballal a kapu bal oldalába tekerte a labdát.

A 10. percben jött a „szokásos" Huszti-gólpassz is: a magyar légiós a bal oldalon kapott indítást, lágyan középre emelt, és a korábban a Werderben is megforduló dán Leon Andreasen a hálóba fejelt. A Werder egy kezezés miatt megítélt büntetőből, Aaron Hunt révén csökkentette a hátrányt a játékrész derekán.

A fordulás után a vendégek erősítettek, és a 74. percben a belga Kevin De Bruyne lövése révén sikerült is egyenlíteniük. Husztiék némi szerencsével őrizték az állást – aztán a 92. percben robbant a második Huszti-bomba!

A magyar légiós bal oldali beadás után látványos mozdulattal a jobb felső sarokba ollózta a labdát, amivel csapata végül nyert. Fájdalom, végül Huszti távollétében, mivel a meccs hőse túláradó gólöröméért, mezlevételért és a kerítésre való felmászásért villámgyorsan két sárga lapot kapott – így nem kerülhette el a pirosat sem...

BAYERN MÜNCHEN–MAINZ 3–1

A Bayern pillanatok alatt ötödik sebességbe kapcsolt: Mario Mandzukic közeli lövéssel már a 2. percben megszerezte a vezetést a bajoroknak. A Bayernnek specialitása a viharos kezdés: az elmúlt naptári évben játékosai harmadik alkalommal szereznek gólt az első két percben – ebben ők a Bundesliga legjobbjai.

S még mindig nem pergett le negyedóra a meccsből, amikor Holger Badstuber beadásából Bastian Schweinsteiger befejelte a hazaiak második gólját is. Csapata kilátástalan játékát látván Thomas Tuchel, a Mainz vezetőedzője már a 37. percben kettős cserére szánta el magát, így került a pályára Szalai Ádám.

Éppen a magyar támadó volt az, aki az 59. percben szépített: Szalai tizenegyesből talált be Manuel Neuer kapujába, így egyfelől megszerezte első gólját a Bundesliga mostani szezonjában (április után szerzett újra gólt a bajnokságban), másfelől felcsillantotta a pontszerzés reményét csapatársai előtt.

A végjáték aztán a Bayernnek kedvezett: Javi Martínez passzából Toni Kroos belőtte a Bayern harmadik gólját is.

DORTMUND–LEVERKUSEN 3–0

A Leverkusen igyekezett kapaszkodni a döntetlen állásba, de erőfeszítései csak nem egészen fél óráig kecsegtettek sikerrel. A 29. percben a teljesen üresen felejtett Mats Hummels fejelte be Marcel Schmelzer szögletét, majd nem sokkal a szünet előtt Jakub Blaszczykowski is betalált egy villámgyors lengyel kombinációt követően, Lukasz Piszczek beadásából.

A második félidőben Robert Lewandowski fejes góllal tovább növelte az előnyt, 3–0-ra nyert a Dortmund, ami azt jelenti, hogy a sárga-feketék immár 31 mérkőzés óta veretlenek a bajnokságban.

BORUSSIA DORTMUND–BAYER LEVERKUSEN 3–0

STUTTGART–DÜSSELDORF 0–0

Hajnal Tamás a kezdő tizenegy tagjaként lépett pályára a Stuttgartban, amely az újonc Düsseldorf ellen próbálta feledtetni a két héttel ezelőtti müncheni hatost. Nos, ez csak félig-meddig sikerült: a Hajnalt a 86. percig a soraiban tudó VfB megszerezte első pontját, ám hiába adódtak lehetőségei, a gólszerzés nem jött össze.

MÖNCHENGLADBACH–NÜRNBERG 2–3

A forduló egyik leglátványosabb meccsét vívta a két csapat. A vendégek meglepetésre kétgólos előnyt szereztek, a Gladbach két új igazolása, Luuk de Jong és Granit Xhaka révén egyenlített, majd jött a Nürnberg nyári szerzeménye, a japán Kijotake Hirosi, aki az első félidőbeli két gólpasszát mutatós – és győzelmet érő – góllal egészítette ki. A két csapat megelőző három bajnokija rendre egy gólt hozott...

BUNDESLIGA
3. FORDULÓ
Bayern München–Mainz 3–1 (Mandzukic 2., Schweinsteiger 13., Kroos 92., ill. Szalai 59. – 11-esből)
Borussia Dortmund–Bayer Leverkusen 3–0 (Hummels 29., Blaszczykowski 39., R. Lewandowski 78.)
Hannover–Werder Bremen 3–2 (Huszti 6., 92., Andreasen 10., ill. Hunt 26. – 11-esből, De Bruyne 74.)
Mönchengladbach–Nürnberg 2–3 (L. de Jong 45., Xhaka 53., ill. T. Klose 17., Simons 25., Kijotake 55.)
VfB Stuttgart–Fortuna Düsseldorf 0–0
Greuther Fürth–Schalke 18.30 (Tv: Eurosport2)