U21-es Eb: spanyol siker; az olaszoknak 30 kísérlet is kevés volt

2019.06.19. 23:03
Az olaszoknak 41 kísérlet sem volt elég (Fotó: twitter.com/azzurri)
A spanyol labdarúgó-válogatott 2–1-re legyőzte Belgiumot az U21-es Európa-bajnokságon a csoportkör 2. fordulójában, az A jelű négyesben. Az olaszok úgy kaptak ki a lengyelektől, hogy a mérkőzésen összesen 30-szor kísérleteztek – gólt viszont nem tudtak szerezni.

A spanyolok már a hatodik percben megszerezték a vezetést: a Dinamo Zagreb középpályása, Dani Olmo szép támadás végén 14 méterről, ballal kapásból a bal alsóba belsőzött (1–0), a 24. percben viszont egyenlített Belgium, amelynek szögletet követően sikerült begyötörnie a labdát a spanyol kapuba.

A spanyolok vezető gólja

A spanyolok nagy fölényt alakítottak ki, de sokáig nem tudták kihasználni a lehetőségeiket – a 89. percben viszont jött a hamarosan már a West Hamet erősítő, 28 millió euróért megvásárolt Pablo Fornals, és 17 méterről nagy erővel a bal sarokba bombázott, Spanyolország 2–1-re legyőzte Belgiumot.

Fornals gyönyörű gólja

A játéknap másik mérkőzésén a lengyeleknek elég volt egy találat is az összecsapást 30 (!) kísérlettel záró Olaszország ellen – Lengyelország az 1–0-s sikerével hat ponttal vezeti a négyest.