MLS: gólkirályjelöltek csatája – Nikolics betalált, Villa válaszolt

2017.10.01. 07:01
Nikolics és a labda is a kapuban – ezzel a góllal szerzett vezetést a Chicago a New York City ellen (Fotó: Twitter)
Nikolics Nemanja megszerezte a 21. gólját, míg csapata, a Chicago Fire hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a New York Cityvel az észak-amerikai profi labdarúgó-bajnokság (MLS) alapszakaszának legutóbbi játéknapján. A vendégek a gólkirályi címért szintén harcban álló David Villa találatával egyenlítettek még a szünet előtt. Sallói Dániel, Stieber Zoltán és Németh Krisztián együttesei összesen egy pontot szereztek, gólt egyet sem.

Nikolics Nemanja jelenleg egyedül vezeti az MLS góllövőlistáját, mivel a Portland Timbers argentin támadójának, Diego Valerinek megszakadt a félelmetes sorozata, és kilenc meccs után először maradt gól nélkül. A magyar válogatott támadó 21 találattal áll az élen, Valeri és Villa 20-20 góllal követi.

Nikolics még boldogabb lett volna, ha a Chicago otthon tartja a három pontot, ebben az esetben ugyanis a Fire egy pontra megközelítette volna a tabellán a New York Cityt, amely a Keleti főcsoport második helyén áll, ami automatikus playoffnegyeddöntőt ér. Így azonban maradt a négy pont különbség a két csapat között, és mivel a Chicagónak már csak két meccse van hátra az alapszakaszban, valószínűsíthető, hogy pályára kell majd lépnie a rájátszás első körében.

CHICAGO FIRE–NEW YORK CITY 1–1

A játéknap további magyar érdekeltségű mérkőzésein a Sallói Dánielt végig a soraiban tudó Sporting Kansas City saját közönsége előtt 1–0-ra kikapott a Nyugati konferencia éllovasától, a Vancouver Whitecapstől – bár máshogy is alakulhatott volna a meccs, ha Diego Rubio a 10. percben nem ront tizenegyest hazai oldalon –, a Stieber Zoltánt az 55. percben bevető D. C. United 2–0-ra kikapott a Columbus Crew vendégeként, míg a Németh Krisztiánt az utolsó negyedórában a pályán tudó New Engaldn Revolution gól nélküli döntetlenre végzett az Atlanta Uniteddel.