Ligue 1: bajban volt a PSG, aztán Cavani megelőzte Ibrát

2018.04.29. 22:59
Edinson Cavani vasárnap esti első, új PSG-rekordot jelentő gólja (Fotó: AFP)
A Paris Saint-Germain kétgólos hátrányban volt hazai pályán a Guingamp legénységével szemben, de az utolsó negyedórában szerzett gólokkal 2–2-re mentette a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 35. fordulójának vasárnap késő esti mérkőzését.

A szépen, szervezetten futballozó bretonok sokáig kézben tartották az eseményeket – Ludovic Blas gyönyörű bombával szerzett vezetést az első játékrész végén –, aztán a hajrában jött Edinson Cavani, és előbb értékesített egy büntetőt, majd akcióból is betalált.

Egy kis stat: az uruguayi támadó már 115 gólnál jár a francia élvonalban, és Zlatan Ibrahimovicot (113) megelőzve a PSG történetének bajnoki gólrekordere lett.

Kora este a Marseille pontokat veszített az Angers vendégeként, így nem tudott javítani pozícióján a BL-kvótáért zajló versenyfutásban. Florian Thauvin büntetőből korán megszerezte idénybeli 20. bajnoki gólját, de a két El-elődöntő között lévő OM nem játszott igazán jól, és Ismaël Traoré fejesével a hazaiak megérdemelten egyenlítettek a hajrában. A második helyért folyó Lyon, Monaco, Marseille BL-versenyben ezen a hétvégén csak a lyoniak szereztek három pontot, pillanatnyilag az övék a főtáblát érő második hely.

James Lea Siliki góllal és gólpasszal járult hozzá ahhoz, hogy a Rennes fordítson a Toulouse ellen, és bár a fiatal játékost a 70. percben kiállították, csapata megőrizte előnyét – és az esélyt arra, hogy ott legyen az Európa-liga következő kiírásában.

FRANCIA LIGUE 1
35. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
Angers–Marseille 1–1 (I. Traoré 79., ill. Thauvin 3. – 11-esből)
Rennes–Toulouse 2–1 (Lea Siliki 39, Bourigeaud 47., ill. Gnagnon 17. – öngól)
Paris Saint-Germain–Guingamp 2–2 (Cavani 75., 82. – az elsőt 11-esből, ill. Blas 45., Briand 68.)

Korábbi eredmények
Szombat

Lyon–Nantes 2–0 (Depay 39., B. Traoré 68.)
Bordeaux–Dijon 3–1 (Y. Sankharé 25., Kamano 72. – 11-esből, Rosier 80. – öngól, ill. N. Szliti 54. – 11-esből)
Lille–Metz 3–1 (Luiz Araujo 13., N. Pépé 45+2., Bissouma 77., ill. N. Roux 49.)
Monaco–Amiens 0–0
Strasbourg–Nice 1–1 (Szaadi 21., ill. Balotelli 59. – 11-esből)
Troyes–Caen 3–1 (Vercoutre 7. – öngól, Nivet 27., Szuk Hjun Dzsun 84., ill. Santini 4.)