FFT: 10 részeges kaland a futballvilágban

Vágólapra másolva!
2021.02.18. 17:23
Best, Gascoigne, Merson és a többiek – vicces történetek a régi, mámorító időkből, amikor az energiaitalokat csak a kislányok itták.

Ízelítő a gyűjteményből: Ízelítő a gyűjteményből:

MERSON A PÁCBAN

Amikor 1993-ban Graham Taylor vezetésével az angol válogatott Amerikába érkezett, az önfejű szélső kicsit másképp fogta fel a túrát. Washington legveszélyesebb környékén verekedésbe keveredett, miután a többiek már lefeküdtek; Detroitban részegen egy melegbárba keveredett Paul Ince és John Barnes társaságában. „Azt hittük, hogy a bajusz a helyi divat része” – mondta.

VÖRÖSBOR + TABLETTA = GAZZA

Paul Gascoigne rövid ideig Paul Mersonnal élt 1998-ban, miközben Bryan Robson Middlesbrough-jához igazolt. Hogy elüsse az időt, az alkoholista páros öngyilkos játszmába kezdett: a lakásukban minden üveg vörösbort egy altatótabletta követett. Aki tovább bírta ébren, vihette a több ezer fontos tétet.

MOTORRAL A SZÁLLODÁBA

Peter Beagrie nem azzal követte el legnagyobb hibáját az Everton 1991-es spanyolországi edzőtáborában, hogy több hordó sört töltött magába. Sokkal inkább azzal, hogy kölcsönvett egy motorbiciklit, amivel keresztülhajtott a hotel üvegajtaján, mivel nem volt portás, aki kinyissa azt. Beagrie legnagyobb gondja állítólag az volt – miközben ötven öltéssel stoppolták össze – hogy rossz szállodát vett célba.

A teljes cikk elolvasható a FourFourTwo.hu-n, ide kattintva!

Legfrissebb hírek

Szabó István: Nem hátsó szándékkal ülök majd a lelátón; A vége szoros lett, de a Fradi hozta a kötelezőt

E-újság
2025.11.07. 00:05

Márton Luana: Jó lábbal keltem fel, tökéletes állapotban voltam; Negyedszer is: Szoboszlai a meccs legjobbja!

E-újság
2025.11.02. 23:55

Yaakobishvili Áron számára felpörgött a felnőttfutball, Bárány Donát a tizedik meccsére készül a ZTE ellen

E-újság
2025.11.01. 23:45

Lukács Dániel: Tessék, itt vagyok, ezért dolgoztam!; Babos Tímea: Érzem, tudom, hogy párosban még mindig nagyon jó játékos vagyok

E-újság
2025.10.30. 23:30

Mint régen: újra rangadó az ETO–FTC; Hajtós Bertalan 60 és Varga Károly 70

E-újság
2025.09.27. 23:50

Varga Barnabás lehet az aduász; negyedszer Eb-résztvevő a magyar futsalválogatott

E-újság
2025.09.24. 23:55

Fradi-drukkerek ellen játszik a Ferencváros; Halász Bence történelmet írhat Tokióban

E-újság
2025.09.12. 23:40

Schäfer nélkül a vb-selejtezőben; Bamidele Yusuf: Újpest helyett Ferencváros

E-újság
2025.09.02. 23:32
Ezek is érdekelhetik