Alex Horne, az FA főtitkára kedden azt mondta, Anglia számára első a világbajnokság, ezen kívül pedig még az Európa-bajnokság kiemelt jelentőségű.
„Angliát képviseljük a pályán, és büszkék vagyunk erre, miként a skótok, a walesiek és az északírek is büszkék arra, hogy saját országuk képviseletében futballozhatnak – fogalmazott Horne. – Semmi olyat nem akarunk tenni, amivel ezt kockáztatnánk a jövőben."
A főtitkár ugyanakkor hozzátette, annak a lehetőségét nem zárják ki, hogy az olimpiák női tornáján brit válogatott induljon.
Anglia, Észak-Írország, Skócia és Wales rendre önálló válogatottal szerepel a világ futballporondján. Az idei londoni ötkarikás eseményen azonban – mivel csak Brit Olimpiai Bizottság van, külön angol, északír, skót és walesi nincs – Nagy-Britannia közös nemzeti együttessel vett részt mind a férfi, mind a női tornán.
A britek az idei fellépést megelőzően legutóbb az 1960-as olimpián szerepeltek közös labdarúgó-válogatottal, és Londonban is csak azért indultak, mert a házigazda jogán nem kellett selejtezőket vívniuk.
A közös csapat ötletét az északírek, a skótok és a walesiek ellenzik, mert úgy érzik, hogy ez veszélyezteti az önállóságukat.
A brit férfi válogatott Londonban a negyeddöntőig jutott, ott azonban tizenegyesekkel kikapott a dél-koreai csapattól. A női együttes ugyancsak a legjobb nyolc között fejezte be a szereplését.