5 OK, AMIÉRT SIKERES VOLT A 2006–2007-ES SZEZON5 OK, AMIÉRT SIKERES VOLT A 2006–2007-ES SZEZON
1. A tizenhét aktív olimpiai bajnok közül négy klubban tizenketten szálltak vízbe, ami mindenképpen emelte a színvonalat. Nem is okoztak csalódást, szinte mindannyian húzóemberei együttesüknek. Legtöbbjük várhatóan jövőre is itthon szerepel.
2. Az alapszakaszban szokás szerint sok volt az előre lefutott, tét nélküli mérkőzés, a rájátszás azonban mindenért kárpótolt. Nagyszerű volt a Vasas–Domino döntő, a Vasas– Szeged elődöntő, az 5–8. helyért rendezett PVSK–Újpest csata a maximális hat meccsen dőlt el, az OSC–Szentes (9–12. hely) párharc öt felvonást hozott.
3. A középmezőnyben végzők időnként jelezték, hogy többet érnek, mint hiszik róluk. Pécsett senkinek sem volt könnyű dolga, a Ferencváros is kemény küzdelemre késztette az éllovasokat, a szinte kizárólag saját nevelésű játékosokra építő Újpest pedig a Vasastól pontot tudott rabolni. Ha az említett együttesek az őszre tovább javulnak, még izgalmasabb lehet a bajnokság.
4. Az olimpiai bajnokokon kívül is rengeteg a kiváló pólós, az ötkarikás aranyérmeseket leszámítva négy olyan játékos szerepelt a tavalyi bajnokságban, aki több mint száz válogatottsággal büszkélkedhet: a BVSC-s Németh I Zsolt, a pécsi Petőváry Zsolt, valamint a szegedi Tóth László és Monostori Attila. A rutinos klasszisok hasznára voltak klubjuknak, jelenlétük is sokat számított.
5. Több tehetséges fiatal kiváló teljesítményt nyújtott a szezon során, így a Domino centere, Hárai Balázs, a Vasas húsz év körüli pólósai, Varga Dénes, Tóth Márton és Kincses Attila. Pécsen Czigány Károly számít ígéretnek, Újpesten pedig Somogyi Balázs és Vörös Viktor.
5 OK, AMIÉRT HIÁNYÉRZETÜNK VAN
1. Hiába nagyhatalom a sportágban Magyarország, hiába nyerte meg a legutóbbi két olimpiát, a mérkőzések látogatottsága meglehetősen szerény. Nagyon kevés olyan meccs volt – az alapszakaszban és a rájátszásban is –, amelyen ezer néző összegyűlt volna.
2. A mérkőzések többsége semmiféle izgalmat nem tartogat, egy-egy forduló előtt szinte valamennyi végeredmény eltalálható. Néhány kivételtől eltekintve az első négy helyezett mögötti együttesek alig tudják megszorítani a legjobbakat, sőt a Domino és a Vasas otthonából még a bronzmeccset vívó Eger és Szeged sem tudott pontot rabolni.
3. A 2005–2006-os szezon után most sem volt magyar csapat az Euroliga négyes döntőjében. Az Eger a csoportmérkőzések során vérzett el, a nyolc olimpiai bajnokkal felálló Domino és a későbbi aranyérmes Vasas csak egy körrel húzta tovább, a negyeddöntőben búcsúztak. Ráadásul míg tavaly a LEN-kupában a Ferencváros bejutott a legjobb négy közé, az idén a Szeged a nyolcaddöntőbe sem került be.
4. Kevés mérkőzést tűztek műsorukra a különböző televíziós csatornák. Az alapszakasz szinte láthatatlan volt, és a hét elődöntő közül is csak a Szeged–Vasas párharc negyedik felvonása került képernyőre, pedig több közvetítéssel több nézőt lehetne kicsalni a lelátókra.
5. Tavaly a pécsi uszoda beszakadt teteje miatt vált hontalanná az idén LEN-kupa-szereplést érő ötödik helyen végző PVSK, most a Szolnoki Főiskola VSC küszködött létesítménygondokkal. Május végén határozatlan időre bezárt a Damjanich uszoda, így a kilencedik helyet megszerző gárda az OSC elleni, a kilencedik helyről döntő összecsapást a tiszaligeti strandon játszotta le. Ezzel a kényszermegoldással azonban a meccsmentes napokon jóval kevesebb edzésidőt kapnak a pólósok.