Lejárt Dragóner Attila kétéves szerződése a portugál élvonalból kiesett Vitória Guimaraesnél. A 32 éves, 28-szoros válogatott védő – bár marasztalták – a távozás mellett döntött, és egyelőre csapat nélkül készül a Népligetben Simon Balla István erőnléti edző irányításával.
M. Németh Péter
Dragóner Attilát ugyan hívják vissza Portugáliába, a középhátvéd azonban új szakmai kihívásokra vágyik
M. Németh Péter
Dragóner Attilát ugyan hívják vissza Portugáliába, a középhátvéd azonban új szakmai kihívásokra vágyik
– Nem irigylem. Mindenütt javában tart már a felkészülés, ön pedig labda, játékostársak, ráadásul csapat nélkül, magányosan rója a köröket. – Nincs ezzel semmi probléma – mondta Dragóner Attila. – Két évvel ezelőtt hasonló cipőben jártam, akkor is Simon Balla István irányításával készültem, és miután kikerültem Portugáliába, kitűnő erőben éreztem magam. Heti négyszer járok a Népligetbe, immár három hete, és már most jó állapotban vagyok, nem aggódom a jövőmet illetően.
– Pedig aggódhatna, hiszen továbbra sincs csapata. – Ez a különbség közöttünk: ön pesszimista, pedig felesleges. A Portugáliában eltöltött két esztendő megtanított a pozitív életszemléletre, amely egész életemen keresztül elkísér majd. Hívtak vissza Portugáliába, de elutasítottam, van ajánlatom máshonnan is, ám még nem döntöttem. Fontos, hogy komoly szakmai célok legyenek, jó lenne a Bajnokok Ligájában szerepelni, és nem baj, ha mondjuk ez a leendő gárda Oroszországban, Közép- vagy Kelet-Európában van. Természetesen az elhatározásomban szerepet játszik, hogy a gyermekeimnek és a feleségemnek melyik megoldás az ideális. Hozáteszem: a magyarországi folytatást sem zárom ki.
– Esetleg a gondban lévő Ferencvárosra céloz? A Fradi nem indul a Bajnokok Ligájában, sőt feltehetőleg az élvonalban sem... – Nagyon szeretem a zöld-fehéreket, rengeteg barátom van a szurkolók és a játékosok között, soha nem felejtem el az Üllői úton eltöltött éveket, de most erről ennyit. Nem tudom, mit hoz a közeljövő.
– Portugáliában csalódásként vagy sikerként élték meg a szurkolók a válogatott világbajnoki szereplését? – Óriási eredménynek tartják a negyedik helyezést. Szinte mindenhol az országban portugál zászlók lengtek az ablakokban. Senki sem bánkódik. A válogatott összes vébéselejtező-jét láttam, és meglepett, hogy Németországban gyengébben futballozott, mint a kvalifikáció során.
– Simao Sabrosát, Armando Petit-t, Nuno Gomest és a tizenegyesölő kapust, Ricardo Pereirát is láthatta testközelből játszani. Mennyiben különbözik az ő játékuk a magyar legjobbakétól? – Ha azt mondják a felsorolt portugál játékosokra, hogy jók, akkor én elfogultság nélkül azt állítom: Gera Zoltán igazi szuperklasszis. Ricardo az utolsó bajnoki fordulóban a Rio Ave ellen harmincöt méterről kapott ritkán látható potya gólt, ennek ellenére remekelt a világbajnokságon, köszönhetően a rá is jellemző pozitív szemléletnek. Továbbá még két fontos részlet: a Guimaraesnek tavaly még hatmillió euró volt a költségvetése, az idén ezt lefaragták egymillióra, mégsem vetődött fel senkiben, hogy jövőre nem jut viszsza az élvonalba. A másik a patinás Benfica. A klub tizennyolcmillió euróval tartozik az adóhatóságnak, és nem túlzás, az egész ország összefogott, hogy rendezni tudja az adósságát.
– Annyit dicsértük a portugál válogatottat, ideje, hogy szóba hozzuk a magyar nemzeti csapatot... – Már vártam a kérdést. Bozsik Péter eddig nem hívott, én pedig mégsem kereshetem meg, ráadásul egyelőre csapatom sincs. Miután rendeződik a helyzetem, ismét célba veszem a válogatottat. Tele vagyok erővel, bizonyítási vággyal, alig várom, hogy ismét pályára léphessek. Hiszek magamban, sokan hisznek bennem, és ez a legfontosabb.