Szerdán avatták fel az újbudai Kőérberek-Tóvárosban Kelet-Közép-Európa egyik legmodernebb sport- és szabadidőközpontját. Jó hír, hogy a sportlétesítmények szorgos felszámolásának korában akadnak befektetők, akik fantáziát látnak egy hipermodern sportcentrum felépítésében és működtetésében.
Sportváros a tóvárosban ? az avatásra vidéki polgármestereket is meghívtak, hátha ôk is kedvet kapnak az építkezéshez
Sportváros a tóvárosban ? az avatásra vidéki polgármestereket is meghívtak, hátha ôk is kedvet kapnak az építkezéshez
Miközben a meghívott vendégek javában gyülekeznek, a főbejárat melletti porta pultjánál Czene Attila még egyszer utoljára végigolvassa a ceremóniára írott szövegét. Már olimpiai bajnok úszóként is rutinos nyilatkozó volt, az elmúlt hetekben táncbajnokként lett közönségkedvenc, ismerős tehát számára a rivaldafény. Most mégis izgatottabbnak tűnik a szokottnál. Hiába, új szerepre készül, a ceremóniamesteri teendők még számára is ismeretlenek. Ráadásul nemcsak szimpla műsorvezető, hanem immár a létesítmény sportigazgatója is.
Szerda délelőtt van, percekkel az Újbudán épült Sportmax családi sportközpont hivatalos megnyitója előtt. Odakint dübörögnek a munkagépek, néhány utómunka még zajlik, de Kelet-Közép-Európa egyik legnagyobb sport- és szabadidőközpontja már kész a vendégfogadásra. Az ötlet megszületésétől a szalagátvágásig hat esztendő telt el. A kivitelező Demján-csoport 8700 négyzetmétert épített be, ahol sport- és rendezvénycsarnok, Day Spa szépségközpont, wellnessklub, fallabdapályák és tanuszoda található, míg 20 ezer négyzetmétert a versenymedence, az élményfürdő, a labdarúgó- és teniszpályák, illetve kosárlabdapályák foglalnak el – összesen 30 féle sport űzhető e területeken.
Adódik a kérdés: manapság, amikor a sportpályák lerombolásáról, megszüntetéséről, beépítéséről hallani nap nap után, üzlet-e vagy mecenatúra az efféle vállalkozás. Nos, a központot működtető Sportmax egyik tulajdonosa, Muszbek Mihály (a futball-liga egykori igazgatója, aki ezen a délelőttön Czene Attila mellett a házigazda szerepét tölti be) nem titkolja: a hárommilliárd forintos beruházás a számítások szerint 13 esztendő alatt térül meg. De legalább ennyire fontos szempont az ötletgazdák számára, hogy egy új minőségű családi és szabadidős sportkultúra honosodjon meg végre mifelénk is. Profi szolgáltatásokat kínálnak európai minőségben, mégis megfizethető áron (egyetlen példa: az egész napos uszodajegy 1500 forintba kerül).
S persze profi a stáb is. A Gyarmati Dezső nevét viselő uszodában az úszóoktatást és a pólósulit személyesen a háromszoros olimpiai bajnok felügyeli, a gyerekekkel többek között Vincze Balázs, Wiesner Tamás és Gyúró Mónika foglalkozik, amúgy a víziközpont működtetéséért az egykori kiváló úszó, Szilágyi Zoltán felel. A fallabdaklubot a honi squashelithez tartozó Reiser Dávid irányítja, a futballközpont stábjának tagja az egykori válogatott labdarúgó, Telek András is. Furcsa látni, hogy kissé ezüstösen csillog már a remek bekk haja...
Mint minden új szolgáltatóközpont, a Sportmax-centrum születésénél is amiatt idegeskedtek az üzemeltetők, vajon mi lesz az első nagyobb működési hiba. Nos, Kőérberek-Tóvárosban már túl vannak e bakin: a minap tévedésből (egy kart rossz irányba húztak meg) az uszoda vizét nem a szűrőhomokon áramoltatták át, hanem a homok zúdult a medencébe. Ígérik, a hét végére kisöprik onnan.
Aztán meg jöhetnek az elsöprő sikerek. ---- S ----