Genzwein Ferenc: elég nekünk egy szövetség isA 49 esztendős, közgazdász végzettségű üzletember két évtizede kezdett el a magyar labdarúgásban dolgozni. Előbb technikai vezető volt a Ganz-Mávagnál és a Vasasnál, majd az angyalföldi klubnál szakosztályvezetőként, végül vezetőedzőként tevékenykedett. Megfordult a Stadler csapatánál és Dunakeszin is, ám az elmúlt hat évben nem edzősködött, kissé távolabbról figyelte az eseményeket, az utánpótlás- és kiscsapatok feltételeinek javításáért küzdött. Több vállalkozása van, a legjelentősebb az Ilzer Sörgyár, amelyben résztulajdonos.
„A legfontosabbnak azt tartom, hogy legyen vége a háborúskodásnak. Senki ellen sem akarok kampányolni, úgyhogy leszögezem: a ligára szükség van, de nincs szükség még egy MLSZ-re… Abból egy is éppen elég. Szeretnék három kollégiumot létrehozni, amelyeknek véleményezési joguk lenne. Az egyik kollégium a klubtulajdonosoké, a másik a megyei elnököké, a harmadik pedig a szakmai vezetőké lenne. És mivel szívügyem a kiscsapatok sorsa, létrehoznék egy szolidaritási alapot a megyei szövetségek javaslata alapján, amely segítene megmenteni a futball hátországát. Ami pedig lényeges még: társadalmi munkában dolgoznék – még telefont sem kérek…”
Kisteleki István: új emberek, új arcok kellenekPro-licences szakember, Németországban, a kölni sportfőiskolán szerzett diplomát, dolgozott élvonalbeli csapatoknál, legutóbb az Újpest vezetőedzője volt. Sikeres üzletember, neves, sportszereket forgalmazó cég magyarországi vezetője. Ha mostanság elindulhatott a magyar futball a megtisztulás útján, akkor az Kisteleki István nevéhez kapcsolható, hiszen ő emelte fel a hangját azért, hogy a Real Madrid nyári vendégszereplése alkalmával Puskás Ferenc gyógykezelésére ne csak kettő-, hanem húszmillió forint jusson, mint ahogyan az MLSZ pazarló gazdálkodásának a megszüntetését is a liga elnöke, a szövetség ad hoc bizottságának a vezetője szorgalmazta.
„Szerepet játszottam abban a pici földindulásban, amely új utakra vezetheti a magyar labdarúgást, és azt gondolom, hogy a sportág rendbe tételét végig is kell vinni. Így a jövőben sokkal jobban érvényesíthető mindaz, ami a magyar labdarúgás érdeke. Tiszta viszonyok kellenek, és ehhez számítok minden olyan szakember segítségére, aki nem a magyar futball becsontosodott részéhez tartozik. Kőkemény napi munkavégzésre lesz szükség, ehhez kellenek az új arcok, és ami lényeges: romlatlan, a feladatukért a tudásuk száz százalékát bevetni képes és küzdeni tudó emberek. A tiszta viszonyok között mindenki jobban eligazodik, és úgy érzem, hogy valódi változást én tudnék előidézni. Ami fontos: a riválisaimat egyetlen szóval sem akarom megbántani.”
Pellady Péter: Kisteleki István lépjen vissza!Pellady Péter két éve robbant be a magyar labdarúgásba: addig nemigen hallhattunk róla. Ő csábította Magyarországra Lothar Matthäust. A Derball Kft. vezetője ezzel a futball elitjébe került, menedzseri pozícióban dolgozott a magyar válogatott mellett. Az ő érdeme, hogy Argentína és – közvetve – Brazília Magyarországon futballozott, ugyanakkor a sikeres üzleti tranzakciók kapcsán azzal is vádolták, hogy a következő évekre is bebiztosította magának a részesedést a szponzori díjakból. Hogy így van, vagy sem, gyaníthatólag úgysem derül ki…
„Nagyon meglepődtem Bodnár György keddi sajtótájékoztatóján, hiszen ha az ott elmondottak igazak, miszerint állami pénzekből száznegyvenmillió forintot vettek el, akkor Kisteleki Istvánnak vissza kell lépnie. Ő korábban rendről, fegyelemről, törvényességről beszélt, mégis úgy tűnik, hogy viselkedése ezekkel az elvekkel szöges ellentében állt. Érdekes kérdés, hogy most mi történik a ligában, vajon a felügyelőbizottság nem kezdeményez vizsgálatot az elnök ellen? Igaz, ha az állítások nem valósak, akkor Bodnár Györgyöt kell feljelenteni… Az elkövetkező napokban a küldöttekkel szeretnék találkozni, hogy megismerhessék a programomat és a személyiségemet.”
Így szavaznakFebruár 27-én MLSZ-közgyűlés. Elnök az lehet, aki a jelenlévők voksainak kétharmadát megkapja. Amennyiben nincs ilyen, úgy a harmadik helyen végző jelölt kiesik, és újabb fordulót tartanak, ezen szintén kétharmados többség kell a győzelemhez.
A szavazás addig tart, míg valaki meg nem kapja a kétharmados többséget, de aznap mindenképpen döntés lesz.