Öcsi bácsi csak tette a dolgát tisztességgel, egy lépést sem tett külön azért, hogy a földkerekség minden pontján ismerjék. Nem úgy, mint azok, akik a nevét, a címét, a rangját (mind valódi) fölhasználva igyekeznek előtérbe tolni önmagukat. Mint szinte mindenkinek, nekem is van egy meglepő történetem arról, hol köszönt vissza a neve, de engedelmükkel mellőzöm. Már csak azért is, mert fontosabb, hogy Öcsi bácsi akkor tett szert elhomályosíthatatlan futballhírnévre, amikor még a rádió is vagyontárgynak számított, bohókás álmodozóként, egy kézlegyintéssel elintézték azt, aki szerint lesz idő, amikor hétről hétre világklaszszisokat láthatunk az otthonunkban.
Puskás Ferenc – néha elmereng az ember, még jobb is, hogy nem tud hozzászólni mindahhoz, ami néha a nevében történik
Puskás Ferenc – néha elmereng az ember, még jobb is, hogy nem tud hozzászólni mindahhoz, ami néha a nevében történik
Ilyen körülmények között a dicsőséghez valódi tettek kellenek. Öcsi bácsi szolgált velük – enyhén szólva –, már csak ezért is megérdemelné, hogy áhitattal ejtsék ki a nevét, tisztelettel közelítsenek hozzá – főként a honfitársai.
Megérdemelte volna – 2005-ben is.
Főként azoktól a percemberkéktől, akiknek megadatott, hogy segítsenek neki.
A Real vendégjátékát most hagyjuk (pedig felejthetetlen a szégyenletes körítés), ragadjunk le a Puskás-relikviáknál.
Mert itt is a duma volt az úr, nem a tett.
A hatalmasokat nem gondolkodtatta el, hogy jelent valamit, ha egy több mint kétszáz esztendeje alapított aukciósház árverésre érdemesnek tart 127, Öcsi bácsihoz kötődő tárgyat. Sőt. Miközben a chesteri Bonhams cég tisztelettel közelített a családhoz és az emlékekhez, itthon azon ment a disputa, hogy valódi-e a helsinki olimpiai arany, meg hogy mi számít muzeális értéknek, és mi nem. S persze azt is megpendítették, egyáltalán milyen alapon kínálta föl árverésre a család a relikviákat. Megszólalt a hivatal is, és – nem mondott semmit. Az ugyanis aligha számít kötelezettségvállalásnak, hogy rögzítette, jó lenne, ha itthon maradnának a tárgyak. És persze az se éppen intézményhez méltó tett, hogy megpróbálta jobb belátásra bírni Öcsi bácsi feleségét, vonná már vissza az aukciósház megbízását. Ahogy Öcsi bácsi esetében mindig, most is csak a határainkon túl mentek rendben a dolgok.
A Bonhams készséggel és alaposan tájékoztatott minden érdeklődőt a részletekről. Közülük témánk szempontjából az a legfontosabb, hogy szerintük igazi kuriózumokat szántak kalapács alá. Bizonyság rá, hogy képtelenek voltak megjósolni, mennyiért kelhetnek el a relikviák.
Végül 36–46 ezer fontra becsülték a – legyünk hivatalosak – leütési árat, ám a leütés elmaradt. Éspedig annak köszönhetően, hogy egy, a szakmai telefonkönyveiről nevet szerző cég egy tételben megvásárolta az árverésre szánt összes tárgyat. A tulajdonos kölcsönkért egy magánrepülőgépet (mi mást…?), így egyik pillanatról a másikra újra magunkénak mondhattuk a Puskás-relikviákat.
Csak tisztelet illeti az üzletembert azért, hogy a becsült leütési ár körülbelül kétszeresét áldozta a relikviákra, csak azért, hogy ne szóródjanak szét a nagyvilágban a leginkább nekünk fontos ereklyék. Ez személyes, soha el nem évülő érdeme. Az már kevésbé, hogy miközben beszámolt a részletekről, vad pocskondiázásba kezdett. Az ilyesmi nem az alkalomhoz illő tett, aránytévesztés a javából – akár igaza van, akár nincs.
Persze az sem túl elegáns, hogy (állam)polgári szándék kellett a (vissza)vételhez, ahelyett, hogy az állam állta volna a számlát. Százezer fontról, körülbelül 36 millió forintról volt szó. Annyi pénzről, amennyi – a friss hirdetés szerint – egy csöndes mellékutcában lévő, 235 négyszögöles, 25 százalékos beépíthetőségű budaörsi telek irányára. És arról az emberről, aki a hivatalos honlap szerint "a világon a legismertebb magyar".
Öcsi bácsi – betegsége rabjaként – nem szólalhat(ott) meg a saját ügyeiben.
Ezzel visszaélni a legnagyobb gyalázat.
Túllicitálni képtelenség. ---- "Ez volt az egyetlen labda, amelyet soha, egyetlen védő sem tudott elvenni tőlem" 1967 legjobbja, Albert Flórián az Aranylabdáról.
"Rengeteg pénzt költöttem italra, nőkre és luxusautókra. A többit pedig egyszerűen elherdáltam" a november 25-én örökre eltávozó George Best egyik örökbecsűje.
"Túl régen dolgozom a magyar futballban ahhoz, hogy ne legyenek illúzióim" Bíró Péter pápai klubtulajdonos az edző, Szentes Lázárnak a csapattal kapcsolatos erkölcsi és szakmai aggályaira.
"A legrosszabb esetben még másfél évig itt maradok. Falba rúgni vagy kiugrani a tizedikről ugyanis nem lenne értelme" a kispadra szoruló dániai kapus, Rabóczki Balázs egykedvűsége.
"Hirtelen azon kaptam magam, hogy hat ötre már Roger vezet, és adogat. Nem tudom, miért, de még ekkor sem éreztem, hogy végem van. Legfeljebb azt, hogy majdnem…" a Mesterek Kupája fináléban végül fordító, így győztes David Nalbandian emlékei Federerről.
"Itt az egyirányú utcát arról lehet megismerni, hogy kevesen jönnek szembe" az éppen közlekedési balesetet szenvedő Csötönyi Sándor bokszelnök Kínáról. ---- Hírek...
4. A korábban leszavazott Aján Tamás önként lemond a MOB főtitkári posztjáról. 6. A gyorsasági motoros Talmácsi Gábor remek második helyet szerez a valenciai záró nagydíjon, így összetettben vb-harmadik. 7. A Ferencvárosnál úgy döntenek: menesztik a vezetőedzőt, László Csabát. 8. A 2012-es labdarúgó Eb-re kandidáló magyar-horvát közös pályázat bejut a hármas fináléba. 9. Gellei Imre a Ferencváros új vezetőedzője. l Elköszön Faragó Tamás, a női vízilabdázók szövetségi kapitánya. 14. Szentes Lázár lemond a pápai labdarúgócsapat vezetőedzői tisztéről. l 70 éves az olimpiai bajnok kardvívó, Pézsa Tibor. l Amélie Mauresmo a női teniszezők világbajnoka. 15. Az olaszok ellen a nyolcaddöntőben búcsúzik az U21-es Eb-től a magyar labdarúgó-válogatott. l Talmácsi a Hondához szerződik. 16. Görögországban 2–1-re veszít a Lothar Matthäus vezette labdarúgó-válogatottunk. 20. David Nalbandian megnyeri a sanghaji tenisz Mesterek Kupáját. l Bedák Pál 48 kg-ban ezüstérmes a mienjangi ökölvívó-vb-n. 22. Csank János január 1-jétől a Győr vezetőedzője. 25. Meghal a Manchester United 1968-as aranylabdás északír legendája, George Best. 26. Gál Róbert talajon bronzérmes a melbourne-i tornász-világbajnokságon. 28. A Barcelona brazil zsenije, Ronaldinho nyeri meg a France Football 2005-ös Aranylabdáját. 30. Lapunk olvasóinak szavazatai alapján az idén Cseh László és Vörös Zsuzsa az év sportolója.
...és álhírek
Egy félreértés miatt Debrecen díszpolgárává avatják Kassai Viktort. Az ünnepséggel párhuzamosan véletlenül lelepleződik egy szobor is, amely a Nagytemplom melletti parkban kap helyet, talapzatán pedig a következő felirat olvasható: "Kassai Viktor az Üllői út irányába mutat, de nem a tizenegyespontra".
Egervári Sándoré az angyalföldi önkormányzat által zárt kapuk mögött rendezett vers- és prózamondó verseny közönségdíja.
Megalakul a Budapesti Londoni Olimpia Mozgalom. A csoportba tömörülő cégek képviselői azt tűzték ki célul, hogy megvásárolják a brit fővárostól a 2012-es olimpiai játékok rendezési jogát, rosszabbik esetben bérbe veszik. "Parlament itt is van, a Towert veri a budai vár, a Hősök tere szebb, mint a Trafalgar Square, az oszlop tetején a szárnyas nőalak sokkal magasztosabb, mint a szerencsétlen Nelson admirális, gyógyvízben pedig sehol sincsenek a britek" – utalt a BLOM közleménye arra, hogy Budapest már most készen áll a 2012-es londoni olimpia megrendezésére.
"Tévedésből ikszeltünk. Mármint a Tippmix-szelvényen, de most már mindegy" – közli az a zalaegerszegi futballista, akia Bázakerettye elleni, félidei 0–5 után 5–5-re végződő kupameccs után megvette a New York-i Empire State Buildinget, Rómában a Sixtusi kápolnát, valamint a Richter Gedeon Rt. részvényeinek hetvenöt százalékát.