Mind a hazai, mind a vendégcsapatban a világ legjobbjai közé tartozó klasszisok léptek pályára vasárnap Ciudad Realban. Talant Dusebajev mester legutóbb BL-döntőbe jutó együttese esélyesként fogadta az MKB Veszprémet, amelytől egy hónappal korábban 3129-re kikapott. Azon a találkozón szakadt meg Zdravko Zovko edző gárdájának Ciudad elleni, négy mérkőzés (valamenynyi BL-negyeddöntő) óta tartó nyeretlenségi sorozata.
Meggyesi Bálint
A veszprémiek válogatott beállósa, Gál Gyula négy gólt lôtt, s nem rajta múlott az MKB veresége
Meggyesi Bálint
A veszprémiek válogatott beállósa, Gál Gyula négy gólt lôtt, s nem rajta múlott az MKB veresége
Érthető volt, hogy mindkét klub játékosai és vezetői fogadkoztak a csata előtt, hiszen a csoportelsőség volt a tét, s ezt a Veszprém akkor érhette volna el, ha megveri a spanyol házigazdát, vagy legalább pontot szerez ellene; netán egy góllal kikap, illetve ha két góllal kap ki, de idegenben 29-nél több gólt lő (Veszprémben 31–29-re nyert).
A veszprémiek horvát edzője, Zdravko Zovko bizakodva várta a találkozót. "Elemeztük az első találkozó hibáit – hangoztatta –, de a Ciudad az előző fordulóban a Dinamo Bucuresti fölényes legyőzésével igazolta, hogy javuló formában van. Ha nálunk mindenki tudása legjavát nyújtja, s hatvan percig megalkuvás nélkül kézilabdázik, képesek lehetünk szoros eredményt elérni." Dusebajev arról beszélt, hogy néhány gyermeteg hibát is elkövettek játékosai Veszprémben, és ez nem ismétlődhet meg.
A bemelegítéskor kiderült, hogy a sérült Siarhei Rutenka nem léphet pályára, a szintén lábsérüléssel bajlódó Sterbik Árpádot, a Veszprém hajdani klasszisát viszont nevezte a Ciudad, ám végül ő sem játszott. Fegyelmezetten és erőszakosan védekezve kezdett a magyar bajnok, amelyben Ivan Lapcsevics állt a védelem tengelyében, a szigorúan őrzött Kiril Lazarov és Gál Gyula pedig támadásban jeleskedett.
A gondok a vendégek szemszögéből akkor kezdődtek, amikor Julio Fis, a hajdnai nyíregyházi csillag elkezdte ontani a gólokat, és mellette Mirza Dzomba (egykori veszprémi) és Olaf Stefansson is rendre eredményes volt. A veszprémiek közül Pérez Carlosnak kellett volna főszerepet játszania… A játékrész közepén hosszú percekig állt a játék, mert a spanyolok az egyik támadás végén Gált rálökték a kapufára, amely kettétörött. A nem mindennapi közjáték az MKB-t alaposan kizökkentette a ritmusából. A félidő második részében már a hazaiak irányították a játékot, ráadásul a mérkőzést kisebb vállsérüléssel vállaló Solát le kellett cserélni.
A Ciudad védekezése nagyon sokat javult, valamint támadásban Petar Metlicic is hozzájárult csapata előnyének növekedéséhez. A szünet előtt Fis piros lapot kapott, mert sportszerűtlenül Lusnyikovot fejbe lőtte időn túli szabaddobásból.
Rémálomként folytatódott a második félidő. A szétesően, gyengén védekező, s főleg gyámoltalanul, könnyen kiismerhetően támadó Veszprém nem tudott lépést tartani a nagy önbizalommal, remekül játszó hazaiakkal. Egyedül Lazarov igyekezett lépést tartani a mini világválogatottal, amelyben Stefansson biztosan értékesítette a büntetőket, Dzomba is megvillant néhányszor az indítások után.
Teljesen szétesett az MKB játéka, s a magyar bajnok árnyéka volt önmagának. A hajrá előtt még egyszer megcsillant a remény az eredmény kozmetikázására, de a Ciudad nem ismert kegyelmet. Igaz, ehhez kellett a rendkívül alárendelt szerepet játszó MKB gyenge teljesítménye is. Az utóbbi évek legkínosabb vereségét szenvedte el az MKB. Metlicic a mérkőzés előtt tízgólos spanyol győzelemmel riogatta honfitársát, Solát. A spanyolok még ezt is túlszárnyalták!
Mestermérleg A lábsérüléssel bajlódó Sterbik Árpád nem léphetett pályára, mégis kiváló kapusteljesítményünknek és nagyszerű védekezésünknek köszönhettük fölényes győzelmünket. Talant Dusebajev, a Ciudad Real edzője
Egyelőre megmagyarázhatatlan számomra ez a roppant gyenge teljesítmény, amelynek szomorú következménye lett a nagy különbségű fiaskó. Védekezésben és támadásban is alulmúltuk önmagunkat. Zdravko Zovko, a Veszprém edzője