Fonseca: "Megjárja a Veszprém, ha döntetlenre játszik"
Vágólapra másolva!
2005.11.10. 01:56
Megosztás
Vágólapra másolva!
Címkék
Rolando Urios Fonseca hasonló utat járt be, mint Sterbik Árpád, a Ciudad Real egyik kapusa vagy Mirza Dzomba, a boszorkányos horvát szélső. A 34 éves, kubai származású "tűzgolyó" valaha Veszprémben is légióskodott, hogy aztán La Mancha tartomány fővárosában kössön ki. Vasárnap csapata az MKB Veszprémmel a BL-csoportelsőségről döntő csatát vív.
Ch. Gáll András
Rolando Urios Fonseca (pirosban) aligha bánta meg, hogy felvette a spanyol állampolgárságot, hiszen új hazája csapatával világbajnok lett
Rolando Urios Fonseca (pirosban) aligha bánta meg, hogy felvette a spanyol állampolgárságot, hiszen új hazája csapatával világbajnok lett
– Nagyon várja már a vasárnapi rangadót a Veszprém ellen? – Nagyon, de nem elsősorban azért, amiért ön gondolja – mondta Rolando Urios Fonseca.
– Akkor tippelek: szerintem annak örül, hogy találkozhat ifjúkori ciborájával, honfitársával, Pérez Carlosszal. – Valóban, ez is benne van. De magát a mérkőzést is izgatottan várom, végtére is ezen dől el, melyikünk végez a csoport élén: a Veszprém vagy mi.
– A magyaroknak már a döntetlen vagy az egygólos vereség is jó lenne… – Nos, megjárja a Veszprém, ha döntetlenre játszik. Ilyen szinten képtelenség biztosan ikszre hozni a meccset. Csak akkor lehet esélye a Veszprémnek, ha megpróbál győzni.
– Mi a különbség a két együttes között? – Szinte semmi. Két szupercsapatról van szó, amelyek már a múltkor, Veszprémben is óriási csatát vívtak. Minőségi társulat mindkettő.
– Azon a mérkőzésen mi döntött a magyarok javára? – A jobb helyzetkihasználás. A házigazdák a mi hibáinkból éltek. Idegesek voltunk. Otthon, a Don Quijote-csarnokban nem leszünk azok.
– A hatodik évadját tapossa Ciudad Realban, s hogy menynyire belopta magát a szurkolók szívébe, azt bizonyítja: bár nem tőről metszett spanyol, mégis ön a csapat baráti körének a tiszteletbeli elnöke. Olvastam, hogy a szurkolók Rolynak becézik. Ennyire szeretik? – Még az is lehet. Amúgy most már igazi Ciudad Real-i lakosnak vallom magam, néhány társammal diszkót és éttermet nyitottam.
– Nálunk úgy mondanánk, hogy vállalkozó. Hogyan él, van családja? – Hogyne, hat éve nősültem, a feleségemet Irelának hívják, s van két gyerekünk, Claudia és Rolandito.
– Őszintén: nem hiányzik a szülőföld? – Dehogynem. Viszont bármikor hazalátogathatok, nem tekintenek disszidensnek. Különben a legjobban a meleg és a tengerpart, a kubai strand hiányzik.
– Játsszunk egy kicsit! Kit tart a világ legjobb átlövőjének? – Nem kétséges: Pérez.
– És a legjobb kapusnak? – Hármat is mondanék: David Barrufet a Barcelonából, Sterbik Árpád és José Javier Hombrados tőlünk. De ha szegény Vladimir Hernández élne, akkor őt mondanám.
– Jósoljon: ki lesz a Bajnokok Ligája győztese? – Négy spanyol csapat is versenyben van, a Barcelona, a Portland, a Ciudad Real és az Ademar León közül bármelyik befuthat. De ott lehet a Veszprém és a Magdeburg is.
– Pérez Carlos mesélte, hogy gyakran beszélgetnek telefonon, tulajdonképpen változatlanul szoros a barátságuk. – Így van, de ezen nincs is mit csodálkozni. Én tizenhárom évet játszottam a kubai válogatottban, Carlos tízet, vagyis egy évtizedet töltöttünk egy csapatban. Hernández volt a harmadik a nagy trióból.
– Mikor kapta meg a spanyol állampolgárságot? – Tavaly júniusban, még éppen idejében ahhoz, hogy kijuthassak a spanyol válogatottal az olimpiára.
– S egyből kulcsjátékos lett? – Fokozatosan. Védekezésben nem játszom, az nem kenyerem, annál inkább a támadás. Egyébként hárman osztoztunk a beállós posztján Juancho Pérezzel, a Portland játékosával és a leóni Manuel Colónnal. Az idén, a tunéziai világbajnokságon – amelyen aranyérmet szereztünk – már egyértelműen én voltam a poszt birtokosa, s meg is választottak a három legjobb beállós egyikének.
– Azt is olvastam, hogy bármilyen rosszul játsszák be a labdát, végül mindig összeszedi valahogy, és az ellenfél kapujába juttatja. Tényleg így van? – Többnyire igen. Elég nehéz kibillenteni az egyensúlyomból, viszonylag mélyen van a súlypontom.
– Szóval: mi lesz vasárnap? – Nem tudom, csak az biztos: úgy küzdök majd, akár egy gladiátor.
– Miért éppen ez a hasonlat jutott az eszébe? – Mert a kedvenc filmem A gladiátor.