Jelenleg a világ legjobb női párosa a kínai Vang Nan, Csang Ji-ning duó, ehhez kétség sem férhet, így együtt világbajnokok, egyénileg pedig az utóbbi az első, az előbbi a második a világranglistán. Körülbelül olyan az ők párosuk, mint a labdarúgásban mondjuk a Real Madrid: kiemelkedőek, s már az is szenzációnak számít, ha valaki megszorítja őket.
Koncentrálás felsôfokon. A Bátorfi Csilla (jobbra), Tóth Krisztina duónak sok ehhez hasonló pillanata lesz Athénig és Athénban (fotó: danis barna)
Koncentrálás felsôfokon. A Bátorfi Csilla (jobbra), Tóth Krisztina duónak sok ehhez hasonló pillanata lesz Athénig és Athénban (fotó: danis barna)
Nos, a Bátorfi Csilla, Tóth Krisztina kettős bravúrosan szerepelt… Ami egyébként rendkívül közel volt a csodához, tekintettel arra, hogy a kínaiak a sportágban létező legkisebb különbséggel – a döntő játszmában 12:10-re – nyertek. Ez az Athénban zajló Pro Tour-verseny negyeddöntőjében történt, s ha figyelembe vesszük, hogy a múlt héten Zágrábban egy fordulóval korábban, ugyancsak ázsiai, ám egy klasszissal feltétlenül gyengébb párostól kaptak ki négy sima szettben Bátorfiék, akkor tökéletesen érzékelhető a javulás. "Azért szeretnénk minél többet versenyezni párosban az idén, hogy az olimpiára ismét összeszokjunk" – mondták egybehangzóan még az esztendő elején, hozzátéve, hogy erre azért is szükség van, mert az utóbbi időben kevés párost játszottak. Az eredmények pedig azt mutatják, jól teszik, ha gyakorolnak, számukra ugyanis a páros olyan mint a kerékpározás: elfelejteni sohasem lehet, s minél többet gyakorolja az ember, annál magabiztosabban megy. Már most Athénban jobban szerepeltek, mint egy hete Zágrábban, s az olimpiáig hátralévő fél évben még bőven lesz idejük felidézni azt a tudást, amellyel egy olimpiai negyedik helyet, valamint egy vb-bronzot és két Eb-aranyat nyertek. A Pro Tour-versenyek jól megszokott koreográfiája szerint egyébként az ő kiesésükkel – induljanak ketten vagy húszan, teljesen mindegy… – a magyarok számára be is fejeződött a torna. A férfi páros nyolcaddöntőjében ugyan érdekelve volt még a Pázsy, Fazekas egység – amely már a horvát fővárosban is várakozás felett szerepelt –, de a selejtezőbeli bravúr, a Csüan Csi-jüan, Szmirnov tajvani, orosz páros legyőzése után a főtábla első fordulójában már nem nagyon tudtak mit kezdeni az athéni verseny első helyére is esélyes kínai Csen Csi, Ma Lin duóval. A Pro Tour-sorozat első állomásán, Zágrábban nem indultak a kínaiak és a tajvaniak, így akkor Európának is jutott némi kis morzsa az asztalról (a férfi egyest például az osztrákok egyéni világbajnoka, Werner Schlager nyerte meg), de miután az athéni egyben olimpiai tesztverseny is (ugyanitt, azaz a Galaci Sportcsarnokban rendezik meg az ötkarikás játékok pingpongversenyeit), most már nincs pardon: a 4 szám 16 elődöntős helyéből 15-öt az ázsiaiak birtokolnak (ebből 12 a kínaiaké!), csak a Grujics, Karakasevics férfi páros volt képes beférkőzni közéjük. Apró szépséghiba, hogy a szerb-montenegróiak eddig még nem találkoztak ázsiai párossal…
ITTF Pro Tour-sorozat, 2. állomás, görög nemzetközi bajnokság, Athén (a pénzdíj: 90100 dollár) Férfiak. Egyes. Negyeddöntő: Ma Lin (kínai)–Szamszonov (fehérorosz) 4:1 (7, 14, 6, –10, 6), Csüan Csi-jüan (tajvani)–Crisan (román) 4:2 (3, 9, –9, 7, –9, 10), Vang Hao (kínai)–Grujics (szerb-montenegrói) 4:3 (5, –9, 6, –12, 8, –6, 6), Csen Csi (kínai)– Vang Li-csin (kínai) 4:3 (–7, –6, 8, 7, 6, –8, 11) Páros. Nyolcaddöntő: Csen Csi, Ma Lin (kínai)–Pázsy, Fazekas 4:1 (–10, 5, 10, 8, 6). Negyeddöntő: Grujics, Karakasevics (szerb-montenegrói)–Schlager, Jindrak (osztrák) 4:3 (9, 4, –5, –9, 6, –9, 10), Kung Ling-huj, Vang Hao (kínai)–Kreanga, Vlotinosz (görög) 4:1 (10, 8, 9, –9, 9), Li Csul Szeung, Rju Szeung Min (dél-koreai)–Carneros, Torres (spanyol) 4:1 (5, –7, 2, 3, 4), Csen Csi, Ma Lin–Blaszczyk, Krzeszewski (lengyel) 4:0 (6, 2, 3, 7) Nők. Egyes. Negyeddöntő: Kuo Jüe (kínai)–Umemura (japán) 4:0 (8, 8, 6, 10), Kuo Jen (kínai)–Kim Kjung A (dél-koreai) 4:0 (5, 8, 2, 11), Li Csü (kínai)–Garkauskaite (litván) 4:1 (–9, 8, 5, 5, 6), Vang Nan (kínai)–Boros (horvát) 4:0 (6, 8, 8, 6) Páros. Negyeddöntő: Kuo Jüe, Niu Csian-feng (kínai)–Fudzsinuma, Umemura (japán) 4:1 (5, 12, –8, 7, 2), Jing Jun Hong, Li Jia Wei (szingapúri)–Garkauskaite, Prusiene (litván) 4:2 (11, –5, 10, –8, 8, 9), Kuo Jen, Li Csü (kínai)–Jun Hje Kjung, Kim Mu Kju (dél-koreai) 4:1 (8, 7, –6, 4, 9), Vang Nan, Csang Ji-ning (kínai)–Bátorfi, Tóth 4:3 (–9, 7, –6, 8, 8, –11, 10)
Extraliga Férfiak, az 5–8. helyért Békési TE I–PEAC Pécs I 7:3. Gy: Kovács I 3, Klampár 2, Balogh; a Kovács I, Kovács II pár, ill. Dudás 2, Ács Nők, az 5–8. helyért Fastron AC Tolna–Szekszárd AC 7:2. Gy: Ackermann 2, Wittinger 2, Guld, Majzik; a Majzik, Ackermann pár, ill. Marceková 2 Budaörs-2i SC–Hesi Tüzép Egri Áfész 7:4. Gy: Hajduska 3, Csernyik 2, Németh; a Hajduska, Csernyik pár, ill. Gazsi, Kacsándi, Szabó, Fajcsák