Fontana rutinja döntött

Vágólapra másolva!
2002.08.01. 21:44
Címkék
Word Tour-verseny, Klagenfurt
(a pénzdíj 200 ezer dollár)

Nôk. G-csoport. Fontana, DeNecochea (amerikai)–Nagy Krisztina, Schlégl Katalin 2:0 (11, 19), Granström, Ljungquist (svéd)–Gerlic, Lochowicz (ausztrál) 2:1 (18, –19, 12). A végeredmény: 1. Gerlic, Lochowicz 5 pont (5:2), 2. Fontana, DeNecochea 5 (4:2), 3. Nagy, Schlégl 4 (2:4), 4. Granström, Ljungquist 4 (2:5).
Az elsô két helyezett jutott a legjobb 24 közé.
Word Tour-verseny, Klagenfurt
(a pénzdíj 200 ezer dollár)

Nôk. G-csoport. Fontana, DeNecochea (amerikai)–Nagy Krisztina, Schlégl Katalin 2:0 (11, 19), Granström, Ljungquist (svéd)–Gerlic, Lochowicz (ausztrál) 2:1 (18, –19, 12). A végeredmény: 1. Gerlic, Lochowicz 5 pont (5:2), 2. Fontana, DeNecochea 5 (4:2), 3. Nagy, Schlégl 4 (2:4), 4. Granström, Ljungquist 4 (2:5).
Az elsô két helyezett jutott a legjobb 24 közé.
Kiadós esővel fejeződött be az első nap és csütörtökön reggel is borongós idő fogadta a jobbára napfényhez szokott párosokat Klagenfurtban. A sötétszürke felhők sem marasztalták otthon az embereket, és a centerpálya lelátóin már délelőtt tíz órakor 1500 néző foglalt helyet, hogy kiszurkolja a győzelmet a Stamm, Maderböck kettősnek. Miután a férfiak is bekapcsolódtak a küzdelmekbe, összesen nyolc osztrák kettősért szoríthattak a Grand Slam-versenyre kilátogatók.
Igyekezett a legjobb formáját hozni Tom "The Voice” Blaeuman, aki már a tavalyi vilgbajnokság hangulatát is az egekig emelte és most sem mondott csődöt. Többször bejátszotta a nyelvre álló slágert: "That’s the way, aha, aha! I like it, aha, aha!”
A hullámzó nézősereg pedig vevő volt minden kezdeményezésre, más kérdés, hogy Stamm és Maderböck vereséget szenvedett a svéd Berg, Dahl párostól.
A két magyar hölgy, Nagy Krisztina és Schlégl Katalin felült ekkor már a lelátóra, már túl voltak a reggeli tréningen. Az edzést Nagy Sándor, Krisztina édesapja tartotta és úgy látta: biztatóan mozogtak a lányok. Persze, szükség is volt a reményt keltő jelekre, hiszen a délután három órakor kezdődő utolsó csoportmérkőzésükön a világranglista kilencedik helyén álló amerikai Fontanát és DeNecocheát kellett legyőzniük a 24 közé jutás érdekében. Schlégl mindenesetre nem volt mosolygós kedvében, mintha nem dolgozta volna fel a szerdai, ausztrálok elleni találkozót.
Még mielőtt nekiláttak volna a munkának, megnézték a négy éve Kaposvárott játszó Szergej Szajfulin meccsét, amelyet a centerpályán rendeztek meg – ebből is kitalálható, osztrák párral hozta őt össze a sors, mégpedig a legjobb hazai duóval. Berger és Doppler a 12. helyet foglalja el a világranglistán és az előbbi nyitásaival képtelen volt mit kezdeni Szajfulin és Kucsnyerev. Szinte hihetetlen, de 7:0-val kezdtek Bergerék és bár 11:8-nál éledni látszottak az oroszok, egy újabb szervazuhatag megfogta őket. Azért nem estek kétségbe, a második felvonásban türelmes, taktikus játékkal nyertek 21:15-re. A harmadik szett viszont újra az osztrákoké volt, akiket már mintegy 2500 szurkoló ünnepelt.
"Nem játszottunk rosszul, de az osztrákok túlságosan jól nyitottak – mondta Szajfulin. – Mi inkább taktikusan szerváltunk és a mezőnymunkára alapoztunk. Egyelőre ők a jobbak.”

Szajfulin, a taktikus

Az elsô játszmában, bivalyerôs nyitásokkal, lesöpörték a pályáról Szergej Szajfulint és társát, Mihail Kucsnyerevet. A két osztrák, Berger és Doppler szárnyalását a második szettben állították csak meg az oroszok. Amikor Berger ment nyitni, Szajfulin jelezte a bírónak, hogy szerinte túl alacsony a háló, ez így nem felel meg neki. A játékvezetô engedélyezte az ellenôrzést, és noha láthatóan minden rendben volt (na jó, egy kis homokot elhúztak a háló alól, ezzel növelve a magasságát), a két orosz négy-öt percre leállította a mérkôzést. És micsoda csoda, 6:7-rôl 9:7-re fordítottak, majd jó játékkal nyerték is a játszmát.
„Kell ez, kell ez – mosolygott Szajfulin a végül vesztes mérkôzés után. – Van jogom szólni, hát megpróbáltam. Jól jött nekünk az a néhány perc…”
Ugyanez mondható el a Nagy, Schlégl és a Fontana, DeNecochea páros vonatkozásában is – itt az ameri-kaiak mellett szólt minden. Nemcsak hogy kilencedikek a világranglistán, hanem Fontana öt győzelmet tud felmutatni pályafutása során, Youngs oldalán tavaly kétszer lett első. Egyébként is óriási a rutinja, hiszen 1993 óta szerepel a nemzetközi elitben, az atlantai olimpián negyedik lett Hanly oldalán.
Az első játszmában ki is jött a különbség a két páros között, a másodikban aztán megemberelték magukat a mieink. Már 10:7-re vezettek, sőt, ha Fontana nem ment óriási bravúrral, 11:7-re húzhattunk volna el. Sajnos nem így történt, néhány perc múltán pedig DeNecochea igen szerencsés nyitással (hosszú gondolkodás után pottyant le a labda a hálóról) egyenlített (10:10). Az ellenfél gondolatait előre leolvasó amerikaiak azonban nem tudtak elhúzni a végig példamutatóan koncentráló magyar duótól, így tisztes vereség (21:19) lett a szett vége.
"Na, ugye így is ki lehet kapni?!” – dicsérte a lányokat Nagy Sándor.
"Tavaly csak örültünk, hogy benne voltunk a 48-as mezőnyben, de esélyünk sem volt győzni. Most viszont egyszer sikerült nyernünk” – állapította meg Dibusz László, a páros menedzsere.
Nagy Krisztina a következőképpen látta a duó utolsó klagenfurti találkozóját:
"Sajnos nem igazán sikerültek a nyitások, ráadásul az első szettben az is gondot okozott, hogy a hálótól messze mentek a labdák a feladásaink után.”
Noha az ausztrál Gerlic és Lochowicz veszített a svéd Granström és Ljungquist ellen, a G-csoport élén végzett, Schléglék pedig a harmadik helyen kötöttek ki – ha továbbjutást nem is, de 40 ranglistapontot ért a produkció. Ezt is meg kell becsülni.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik