Az elnökség előtt a papírok

Munkatársunktól MunkatársunktólMunkatársunktól Munkatársunktól
2002.07.12. 20:50
Címkék
Egyre türelmetlenebbül várják a szurkolók, mikor derül ki végre, mely csapatok szerepelnek a 2002–2003-as bajnokságban a Borsodi Ligában, és kik lesznek azok, akik a másodosztályban csatáznak majd. Mint arról már beszámoltunk, az élvonalbeli indulásra egyébként jogosult tizenkét alakulat mellett az NB I B-s Vasas és a Lombard FC-Haladás is jelentkezett, a második vonalban viszont három hely is üresen maradt, mert az Eger "szünetelteti a működését”, a Bodajk inkább marad az NB II-ben, a Szombathely és a Tatabánya pedig a jövőben egy egységet alkot.A nevezéseket mindenesetre már hetekkel ezelőtt leadták a futballvállalkozások, és eddig három szűrön jutottak át az általuk benyújtott dokumentumok. Első lépésben külső szakértők jogi és közgazdasági szempontból nézték át a papírokat, majd a Magyar Labdarúgó Liga menedzsmentje vizsgálta meg a dossziék tartalmát, végezetül pedig a versenybizottság írta össze észrevételeit, megjegyzéseit.E lábjegyzetekkel ellátott anyagok kerülnek a liga elnöksége elé; a testület hétfőn 15 órától tanácskozik majd. A nevezésekkel kapcsolatosan háromféle állásfoglalás születhet: az elnökség elfogadhatja az egyes csapatok jelentkezését, elutasíthatja azt, illetve hiánypótlást rendelhet el. Erre már tavaly nyáron is volt példa, különféle okok miatt a Győrnek, a Dunaferrnek és a Vasasnak kellett utólagosan papírokat csatolni.Arról már hetek óta hallani, hogy a Kispest – noha jelezte részvételi szándékát – vélhetően nem tud majd elindulni a Borsodi Ligában. A versenyszabályzat nem teszi kötelezővé, hogy a létszámot feltöltsék, de az több mint valószínűtlen, hogy az élvonal versenysorozata csonka mezőnnyel rajtolna. Az viszont információink szerint korántsem elképzelhetetlen, hogy az NB I B-ben, ahol vélhetően csak húsz csapat vár majd az évadkezdésre, egy csoportba vonják össze a klubokat, azaz nem ragaszkodnak majd a liga illetékesei a 24-es létszámhoz.
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Algéria–Ausztria 0–0

Foci vb 2026
21 perce

Vb 2026: Jordánia–Argentína 0–0

Foci vb 2026
23 perce

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
34 perce

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
39 perce

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
46 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
48 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
1 órája

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik