A Fehérvár győzelemmel törte meg rossz sorozatát

TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2021.02.28. 16:44
A labdarúgó NB I 23. fordulójában megtörte gyenge bajnoki sorozatát a Fehérvár, mert 2–0-ra legyőzte idegenben a ZTE-t. A hazai csapat lényegében csak a védekezéssel törődött, de a második félidőben egy kiállítással és Nikolics tizenegyesével megtört, nem is lehetett kérdés a győztes kiléte. A találkozón Nikolics Nemanja a 100. bajnoki gólját szerezte fehérvári színekben.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Nikolics Nemanja a 100. bajnoki gólját szerezte fehérvári mezben (Fotó: Tumbász Hédi) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

NB I
23. FORDULÓ
ZTE–Mol Fehérvár FC 0–2 (Nikolics N. 64. – 11-esből, Nego 78.)
Zalaegerszeg,ZTE Aréna,zárt kapuk mögött.Vezette:Iványi

ÉLŐ KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Mivel a forduló utolsó bajnokiját játszotta a két csapat, kijelenthető, a ZTE FC számára kedvezőtlenül alakultak az eredmények a hét végén. Hiába az egy héttel korábbi Újpest elleni 3–0-s győzelem, illetve a hétközi Magyar Kupa-továbbjutás a Bp. Honvéd ellen (2–1) , a viszonylagos nyugalom csupán átmeneti állapot volt Zalaegerszegen. A közvetlenül a kiesőzónában vagy annak közelében szerénykedő riválisok közül a Bp. Honvéd, a Budafoki MTE és az Újpest is győzött, így utóbbi két együttes a kék-fehérek elé került a tabellán, míg pontszámban a kispestiek felzárkóztak, de kevesebb győzelmük következtében egyelőre maradtak a zalaiak mögött.

A Mol Fehérvár játékosai némileg nyugodtabban várhatták a vasárnap esti összecsapást, mivel a hétközi, a Ferencváros elleni Magyar Kupa-továbbjutást (2–1) követően oldódott a feszültség az öltözőben, s bár a bajnoki előtt visszaestek a negyedik helyre, döntetlen és győzelem esetén visszaszerezhették a harmadikat. Sőt, mivel a piros-kékek nem tettek le a második helyről, a Puskás Akadémia vereségével és egy idegenbeli győzelemmel három pontra csökkent volna a két csapat közötti távolság.

Szintén a vendégek malmára hajtotta a vizet, hogy a hazaiaknál Babati Benjamin, Demjén Patrik, Kálnoki-Kis Dávid, Szánthó Regő és Szépe János sem volt a keretben, s bár a klub hivatalos tájékoztatást nem adott a hiányzás okáról, járványhelyzetben nincs szükség nagy képzelőerőre, s nem mellékesen öt sárga lapos eltiltása miatt Könyves Norbert sem játszhatott. Boér Gábor vezetőedző nem is a megszokott három-, hanem az ötvédős rendszert választotta, amelynek tengelyében futballozott Németh Erik, aki eleddig összesen huszonegy percet kapott ebben az idényben. Szintén pályára lépett a szerb Alekszandar Tanaszin, aki legutóbb október elején, míg a 18 esztendős Kovács Barnabás október végén volt a kezdőcsapat tagja.

A védősor előtt rendre visszazáró három belső középpályással egyértelműnek tetszett a ZTE FC biztonsági játéka, s bár a mérkőzés elejétől a Mol Fehérvár irányított, a 21. perc elejéig, Nikolics Nemanja fejeséig nem jelentett veszélyt a hazaiak kapujára. Később Bolla Bendegúz és Loic Nego révén is csaknem gólt szerzett, de az első félidő végén a hazaiaktól Koszta Márk is fejelhetett, a labda azonban a léc fölé szállt.

Loic Nego is betalált (Fotó: Tumbász Hédi)

A Mol Fehérvár sem futballozott jól, de a már említett Tanaszin kisegítette az ellenfelet, amikor a 63. percben tizenegyest érően szabálytalankodott a tizenhatoson belül, ráadásul megkapta második sárga lapját is. Az emberhátrányban a ZTE szinte reménytelen helyzetbe került, mivel Nikolics Nemanja értékesítette a büntetőt – a támadó 100. élvonalbeli gólját szerezte a Mol Fehérvár játékosaként (0–1). A kék-fehérek próbáltak ugyan támadni, de így felkínálták a területet a vendégek ellentámadásainak, s az egyik ilyen kontra végén Loic Nego növelte is az előnyt (0–2).

Győzelmével a Mol Fehérvár három pontra csökkentette hátrányát a második helyezett Puskás Akadémia mögött, igaz, két győzelemmel kevesebbet szerzett riválisánál, s ez még fontos lehet a végelszámolásnál. A ZTE pedig az előzetesen részletezett problémák miatt maradt a tizedik helyen, s a Mezőkövesd elleni hétközi bajnokin sem várható erősebb összetételű kezdőcsapat, mert a kiállított Alekszandar Tanaszin mellett Bojan Szankovics sem játszhat szerdán, mivel megkapta az ötödik sárga lapját.