Kezd összeérni a Videoton, három góllal nyertek Bergék

2016.09.10. 17:50
A fehér mezes Haladás 50 percig tartotta magát, de aztán a Videoton lebirkózta, és simán nyert (Fotó: Veres Viktor)
A házigazda Videoton jobban akarta a győzelmet Felcsúton a vendég Haladásnál, és az igyekezet jutalma a háromgólos győzelem és a három pont lett a labdarúgó NB I 8. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ

VIDEOTON–HALADÁS 3–0 (Stopira 51., Feczesin 72., Géresi 90.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Az újonnan igazolt fehérvári játékosok közül Fiola Attilára és Anel Hadzicra még nem számíthatott Henning Berg vezetőedző, Varga Józsefet és a szerb Marko Scsepovicsot ellenben a kispadra ültette a norvég mester. A Haladásban visszavette helyét a kapuban Király Gábor, akinek sok védenivalója nem akadt az első félidőben, a szélről érkező beadások nem jelentettek gondot rutinjának, a középtávoli lövések meg komoly tesztet ruganyosságának.

Egy helyzetig eljutottak Felcsúton a vendégek is, de Sjoerd Ars közeli perdítése nem fogott ki Kovácsik Ádámon, a félidő hajrában pedig Pátkai Máté fejelte az ötös elől Király mellkasához Juhász Roland csúsztatását.

A fordulás után magasabb sebességbe kapcsolt a házigazda, ezzel pedig a szombathelyiek nem tudtak lépést tartani: pár kihagyott helyzet között Stopira szinte a gólvonalról a kapuba pofozott egy lecsorgó labdát (a Hali-védelem nem állt éppen a helyzet magaslatán, 1–0), majd miután Polgár Kristóf ráijesztett egy kihagyott ajtó-ablak helyzettel a Vidire, Feczesin Róbert gyorsan eldöntötte a mérkőzést. 2–0!

A második gólnál Király lesérült, le is kellett cserélni, a hajrában még elszórakozott pár ziccert a sokkal lelkesebb, összeszedettebb, céltudatosabb Videoton, de győzelméhez így sem fért kétség, a végén Géresi Krisztián pedig kifejezetten tetszetős, pimasz góllal állította be a 3–0-s végeredményt.

Nagy kérdés, miért nem bírta erővel a bajnokit a tekintélyes nyár végi szünet ellenére sem a Haladás, holott Mészöly Géza mérkőzés utáni nyilatkozata szerint hasznosan töltötték el a zöld-fehérek ezt a három hetet.

1. Vasas FC 8 6 1 1 12–5 +7 19
2. Ferencvárosi TC 8 4 2 2 15–9 +6 14
3. Szombathelyi Haladás 8 4 2 2 12–10 +2 14
4. Videoton FC 8 4 1 3 17–7 +10 13
5. Újpest FC 8 4 1 3 9–7 +2 13
6. Budapest Honvéd 8 3 2 3 10–8 +2 11
7. Debreceni VSC 8 3 2 3 11–12 –1 11
8. Mezőkövesd Zsóry FC 8 2 3 3 9–11 –2 9