Magabiztosan nyert az Újpest a Mezőkövesd ellen

SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2021.04.17. 14:30
Hamar vezetést szerzett az Újpest a Mezőkövesd ellen az NB I 29. fordulójában, majd még az első félidőben betaláltak még egyszer a lila-fehérek. A folytatásban Pintér Attiláék nem tudtak válaszolni, ráadásul még egy gólt kaptak, így megérdemelten nyert az Újpest. 3–0
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A lila-fehérek ma szép játékkal tudtak nyerni a gyengélkedő Mezőkövesd ellen (Fotó: Árvai Károly) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I

29. FORDULÓ

Újpest FC–Mezőkövesd 3–0 (2–0)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, zárt kapuk mögött.Vezette: Bogár Gergő
Gólszerző: Kastrati (9.), Mitrovics (43.), Tallo (60.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Himnusz – Banai Dávidnak.

Az Újpest FC kapusa talán egyszer a magyar válogatott mezében is meghallgathatja a fülünknek legszebb dallamot – a hét közben az volt a téma, hogy a lila-fehérek tizenegy légióssal álltak ki a Kisvárda elleni kupaelődöntőre, ám az összeállítás hétvégére egy helyen változott. Bekerült Banai Dávid, így már értettük, kinek a tiszteletére csendült fel a dallam.

Persze a mai modern futballban mindez már nem meglepő, az újpestieket is csak az érdekelte, hogyan győzhetik le a mezőkövesdieket. A hazaiak a klasszikus 4–4–2-es hadrendben kezdtek, míg Pintér Attila három belső védőt, öt középpályást és két csatárt küldött pályára. Az öt fedezet közül a két szélső, az egykori újpesti, Nagy Dániel, illetve a túloldalon Vajda Sándor, ha volt rá idő, hátrahúzódott a védővonalba, ekkor 5–3–2-es hadrendben védekezett az együttes. Úgy tűnt, Michael Oenning sakkozott jobban. A legtöbbször jobbhátvédként játszatott, ám most a középpálya szélére vezényelt Branko Pauljevics minden támadásnál a mezőkövesdi védelem mögé került. Hiába nem volt létszámbeli különbség, a szélső megindulásaival nem tudtak mit kezdeni a mezőkövesdiek, ezen az oldalon rendre bajba kerültek. Olyannyira, hogy a félidő derekán Pintér Attila jelezte: Szeles Tamás lépjen egy sorral előrébb, Nagy Dániel pedig a jobbhátvéd posztját foglalja el, és 4–1–4–1-ben folytassa a játékot a Kövesd.

Hogy változtatnia kellett a vendégek edzőjének, nem volt kérdés. Addigra már vezetett az Újpest, Lirim Kastrati rossz beadása után a labda Szappanos Péter fölött a kapuban landolt. Nem sokkal később Nemanja Antonov duplázhatta volna meg a hazaiak előnyét (jelezve, hogy a másik oldal is aktív a hazaiaknál), majd Junior Tallo került ziccerbe, nem a kövesdieken múlt, hogy nem vezettek már három góllal a lila-fehérek.

Az első félidőt az Újpest kezdte jobban, és jobban is fejezte be. Mert bár az edzői változtatások révén labdabirtoklásban előrelépett a vendégcsapat, ez lehetőséget adott a liláknak a kontrákra. Egy határozott labdaszerzés, gyors indítás, és sokat elárul a kövesdiek védekezéséről, hogy a sprinternek ritkán becézett Nikola Mitrovics ért oda a kapu elé, és még arra is volt ideje, hogy átvegye a labdát, mielőtt elrúgja Szappanos Péter mellett.

Így hát az sem volt meglepő, hogy Pintér Attila három játékosát is lecserélte a két félidő között, és 4–3–3-mas hadrendben próbálta menteni a menthetőt. Úgy, hogy a három fedezet között volt Rui Pedro és Cseri Tamás, az addig jobbhátvéd Nagy Dánielből balszélső lett, de a mérkőzés a folytatásban is úgy alakult, ahogyan az újpestiek elképzelték.

Megint Branko Pauljevics felbukkanása a jobb oldalon okozott megoldhatatlan feladatot a vendégvédelemnek, az akciót Junior Tallo fejezte be remek fejessel – három–nulla!

Ezzel a mérkőzés érdemi része nagyjából véget is ért, mind a két csapat tisztában volt azzal, melyikük nyer. Az Újpest, kihasználva a jelentős előnyét, kimondottan élvezte a játékot, időnként jól is futballozott, talán ebben az idényben a legjobban. A Mezőkövesd küszködött, próbálkozott, de egyetlen valamirevaló helyzetet sem tudott kialakítani Banai Dávid kapuja előtt. Mégis megsérült az újpesti kapus, le is kellett cserélni, és nyilván az jutott eszébe: vajon felépül-e a május 3-iki, Mol Fehérvár elleni kupadöntőig?

Ahol ilyen teljesítménnyel nem lesz esélytelen az Újpest.

1. Ferencvárosi TC 29 19 9 1 60–19 +41 66
2. Puskás Akadémia 28 16 4 8 40–32 +8 52
3. Mol Fehérvár 28 12 8 8 54–32 +22 44
4. Paksi FC 29 11 8 10 60–55 +5 41
5. MTK Budapest 28 10 9 9 39–36 +3 39
6. Kisvárda 29 10 9 10 24–34 –10 39
7. Újpest FC 29 11 5 13 40–57 –17 38
8. Mezőkövesd 29 10 8 11 31–38 –7 38