Nem hozott gólt az MTK és a Budafok összecsapása

SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)
2021.04.10. 14:32
A találkozót Nikolai Alho kiállítása miatt tíz emberrel befejező MTK Budapest gól nélküli döntetlent játszott a kiesés elől menekülő Budafokkal a labdarúgó NB I 28. fordulójában az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.
Küzdelmes, de gól nélküli meccset játszott a két csapat (Fotó: Földi Imre) – A FORDULÓ GALÉRIÁJÁHOZ KATT A KÉPRE!

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ

MTK Budapest–Budafoki MTE0–0
Budapest,Új Hidegkuti Nándor Stadion,zárt kapuk mögött.Vezette:Solymosi

PERCRŐL PERCRE SZÓLÓ TUDÓSÍTÁSUNK ITT OLVASHATÓ!

Nem kímélték egymást a két csapat tagjai, akik az előző idényben még az NB II-ben találkoztak, s jutottak fel közösen az élvonalba. A tabella szerint az MTK Budapest közel van a dobogóhoz, ám a Budafoknak a kiesés elkerülése miatt rendkívül fontos volt a mérkőzés. Nyilván ennek is volt betudható, hogy rengeteg szabálytalanság, jajkiáltás, hempergés jellemezte az első félidőt – sajnos tisztátalan belépőből sokkal több volt, mint kapura lövésből.

A házigazda kék-fehérek ezúttal egy szűrővel, Pintér Ádámmal kezdték a mérkőzést, míg a budafokiaknál Csizmadia Csaba négy védő elé két szűrőt, három középpályást és egy csatárt küldött a pályára, s a BMTE oldalán Csonka András lépett vissza a belső védők felé elkérni a labdát, míg Kulcsár Kornél próbálta irányítani társait. Az első percekben egyértelműen a Budafok tűnt frissebbnek, az MTK nem találta a ritmust, de tíz perc elteltével a Michael Boris edzette csapat felvette a tempót. Schön Szabolcs támadta meg Marko Iharost, kapura lőtt (pontatlanul), pedig ha beadja a labdát a néhány napja Dallasba szerződő támadó, könnyen vezetést szerezhettek volna a hazaiak. Ezt követően inkább az MTK akarata érvényesült, a játék főleg a budafoki térfélen zajlott, a vendégek nem tudtak veszélyt jelenteni a szünetig Milan Mijatovics kapujára, Varga Roland lövését viszont Bese Balázsnak kellett hárítania a túloldalon. Összességében nem hozott sok helyzetet az első félidő, inkább a kemény, mint a technikás futball jellemezte a játékrészt. A Budafok láthatóan nagyon megszervezte a védekezését, így túl sok lehetősége az MTK-nak sem volt – igaz, a félidő végére már inkább a labdával, és nem az ellenfél bokájával foglalkoztak a játékosok.

Néhány hete, amikor a ZTE vendégeskedett a Hidegkuti Nándor-arénában, az volt a téma, hogy Schön Szabolcs tiszteletlenül szólt ki a vendégek kispadjához. Nos, a jelek szerint elbeszélgettek az ifjú tehetséggel, mert ezúttal kimondottan udvariasnak tűnt. Történt, hogy az oldalvonalnál úgy szerelt, hogy a lábáról a nézőtéren helyet foglaló fotósok, újságírók közé vágódott a labda – ő pedig kinézett, és intett, hogy „bocsánat”...

Persze nem ez volt az izgalmas jelenet a második félidőben. A Budafok rögtön lesgóllal kezdte a játékrészt, de a csapatok nem tudtak fogást találni egymáson. Becsülettel gyűrték egymást a pálya középső részén, azonban gólhelyzeteket továbbra sem tudtunk feljegyezni. A félidő derekán mintha a Budafok megpróbálta volna feljebb tolni a hadállásait, ami nem volt véletlen, hiszen a vendégeknek kockáztatniuk kellett a három pont megszerzése érdekében. Jó egy óra elteltével a játék főleg az MTK térfelének közepén zajlott, de úgy tűnt, nem esett kétségbe a házigazda, amely arra számított, hogy gyors csatárai révén egy kontratámadással megnyerheti a mérkőzést. Az utolsó percekre emberelőnybe került a Budafok: Nikolai Alho, a finn légiós csereként állt be, majd gyorsan összeszedett két sárga lapot, így kilenc mezőnyjátékossal fejezte be a mérkőzést a hazai együttes. Érdekes módon a játék képét ez a változás nagyon már nem befolyásolta. Lehetett érezni, hogy a Budafok igyekszik mindent megtenni a három pont megszerzéséért, de az MTK jobban védekezett annál, mint hogy nagy helyzetet kialakítsanak a vendégek, így maradt a 0–0 – amellyel valószínűleg egyik csapat sem lehet elégedett.

NB I, 2020–2021, 28. FORDULÓ

HELYSZÍNJÁTÉKVEZETŐ
ÁPRILIS 9., PÉNTEK
Mezőkövesd–Kisvárda 0–1
Mezőkövesd, Városi StadionIványi Zoltán
ÁPRILIS 10., SZOMBAT
MTK Budapest–Budafoki MTE 0–0 Budapest, Új Hidegkuti Nándor StadionSolymosi Péter
Mol Fehérvár FC–Újpest FC 4–0 Székesfehérvár, Mol Aréna SóstóBerke Balázs
Ferencvárosi TC–Puskás Akadémia 1–1 Budapest, Groupama ArénaBognár Tamás
ÁPRILIS 11., VASÁRNAP
14.30: DVTK–Paksi FC (Tv: M4 Sport)
Miskolc, DVTK StadionPintér Csaba
17.00: ZTE FC–Budapest Honvéd (Tv: M4 Sport)

8. Újpest FC 27 10 5 12 37–53 –16 35

MTK Budapest–Budafoki MTE 0–0Budapest, Új Hidegkuti Nándor StadionSolymosi Péter
17.00: Mol Fehérvár FC–Újpest FC (Tv: M4 Sport)