Nagyon megizzadt Kisvárdán a Ferencváros

2020.02.01. 16:50
Nagy csatában nyert a Ferencváros a nagyon szervezetten futballozó Kisvárda otthonában a labdarúgó NB I 18. fordulójában. A Ferencváros megnyerte a hetedik élvonalbeli mérkőzését is a várdaiak ellen.
Nagy csata, hazai vereség (Fotó: Tumbász Hédi) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

Kisvárda–Ferencváros 1–2 (Obradovics 39., ill. Boli 28., Isael 85. – 11-esből)
Kisvárda, Várkerti Stadion, 3308 néző. Vezette: Erdős

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nem tudni, hogy a téli spanyolországi edzőtáborban hány különböző felállást és taktikát gyakoroltatott labdarúgóival Szerhij Rebrov, ám az első két tavaszi forduló alapján a Ferencváros meccseinek zöme ugyanazon forgatókönyv szerint zajlik majd: az ellenfél mélyen visszahúzódik, átadja a területet, s vár a kontratámadásra (rosszabb esetben a gyors ellentámadás lehetőségét is feladja, és próbálja gól nélküli döntetlennel kihúzni a meccset).

Talán mindössze két-három olyan együttest látni a magyar mezőnyben, amely vélhetően megpróbál majd mezőnyben is egyenrangú partnere lenni a listavezetőnek, ám a Kisvárda nem tartozott közéjük.

A hazaiak az első perctől átadták a kezdeményezést a zöld-fehéreknek, igaz, amit elterveztek, remekül működött. Szervezetten, egymást kisegítve zárták le a területet, ha a vendégeknek olykor mégis sikerült a szélen megbontaniuk a védelmet, többnyire a beadás volt pontatlan, vagy a befejezésbe csúszott hiba, például akkor, amikor az első negyedóra végén a Fradi megtalálta a rést, ám Eldar Civic remek beadása után a hosszú saroknál érkező Isael eltévesztette a felső sarkot.

Mivel a huszonkét játékosból huszonegy szinte végig a hazai térfélen tartózkodott, mélységi indításra nem igazán volt lehetősége a címvédőnek, a gyors játékosoknak nem volt helyük lendületbe jönni, a vetélytárs viszont csak elvétve tudott támadást építeni. Ha a Fradi olykor megtette azt a szívességet, hogy a pálya közepén eladta a labdát, a hazaiak addig tétováztak, amíg Franck Boli vagy Tokmac Nguen a kaputól visszasprintelt, labdát szerzett, és kezdődhetett elölről a türelemjáték.

A labda kergetése során az első fél óra végén hibázott először a Kisvárda, Franck Bolinak pedig két lépésről nem jelentett nehézséget a hálóba lőni. Más kérdés, hogy a válasz nem késett sokáig, a Kisvárda helyzetkihasználásáról pedig sokat elárul, hogy egy kaput eltaláló lövés/egy gól mutatóval vonulhatott szünetre.

Bár a játék képe alapján nem volt benne az egyenlítés az addig kapu felé sem néző hazaiak futballjában, egyetlen megingás elég volt nekik. Az ősszel parádés teljesítményt nyújtó Dibusz Dénes hibáját Nemanja Obradovics használta ki, így hiába volt a hatalmas labdabirtoklási fölény, döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok.

A fordulás után Sztavrosz Cukalasz révén a szabolcsi együttes kísérletezett először, a hatalmas ziccert viszont a Fradi hagyta ki: Isael szöglete után a teljesen üresen hagyott Olekszandr Zubkov fejelte a labdát a jobb alsó sarok mellé, majd a brazil szélső újabb beívelése után Otigba Kenneth bólintott pontatlanul. A hazaiak játéka egyre bátrabbá vált, a listavezető több könnyű átadást rontott, így fél órával a vége előtt a középpálya közepére érkezett a klubhoz télen visszatérő, tavasszal először lehetőséget kapó Somália.

A várt áttörést viszont a légiós beállítása sem hozta meg, a Fradi nemhogy ziccerig, még lövésig is alig jutott, a Kisvárda pedig egyre inkább elhitte, hogy pontot szerezhet a jóval esélyesebb és erősebb riválistól. A piros mezesek önmagukat és az ellenfelet sem kímélve őrizték az egy pontot, az utolsó negyedórára ráfordulva pedig Dombó Dávid védte Nguen bal alsó sarokra tartó átlövését.

A Fradi próbálta fokozni a nyomást, ám a győztes gólhoz végül Varga Roland becserélése, a szélsőt feleslegesen megrúgó Teodorosz Beriosz hibája és Isael higgadtsága kellett. A Kisvárda nagyot küzdött, a fordulás után bátran futballozott, ám a tizenegyes után már nem maradt elég ideje és ereje az újabb egyenlítésre. 1–2