Felkészülés: Stopira döntött, a Vidi legyőzte orosz ellenfelét

2018.02.08. 17:49
Stopira gólja döntötte el a mérkőzést (Fotó: <a href="http://www.vidi.hu/" target="_blank">vidi.hu</a>)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Videoton 1–0-ra legyőzte az orosz élvonalbeli FK Krasznodart a két csapat Marbellában rendezett felkészülési mérkőzésén.

A Videoton két nappal ezelőtt játszotta le az első felkészülési mérkőzését Marbellában, akkor Marko Nikolics együttese 2–0-ra legyőzte az U21-es orosz válogatottat.

Ezúttal szintén orosz ellenféllel, a bajnokság negyedik helyén álló FK Krasznodarral találta szembe magát a fehérvári alakulat, amelynek kezdőjében két, télen érkezett játékos, a macedón Boban Nikolov és a szerb Sztefan Scsepovics is helyet kapott.

A Videoton jól indított, a Scsepovics testvérek összjátéka végén Marko már a 10. percben beköszönhetett volna, a fiatalabb szerb csatár azonban az ötös sarkáról nem találta el a kaput. Bő tíz perccel később már összejött a gól: Danko Lazovics szöglete után Juhász Roland csúsztatott, a labda Marko Scsepovicsról a kapufára pattant, a lecsorgóra azonban nem az orosz védők, hanem Stopira robbant be a legjobban ütemben, s közelről a hálóba bombázott.

Az első félidő folytatásában az oroszok leginkább távoli lövésekkel próbálkoztak (a korábbi fradista, Cristian Ramírez nagyon aktív volt), de gólt nem tudtak szerezni.

A fordulást követően kis híján megduplázta előnyét a Videoton, ám Stopira beadása után Sztefan Scsepovics a lécre vágta a labdát. A kihagyott helyzet nem bosszulta meg magát, a Videoton a két együttes tavalyi gól nélküli döntetlenje után ezúttal 1–0-ra legyőzte a Krasznodart.

A Vidi szombaton lép pályára legközelebb, az ellenfél Kádár Tamás csapata, az ukrán Dinamo Kijev lesz.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
VIDEOTON–FK KRASZNODAR (orosz) 1–0 (1–0)

Spanyolország, Marbella.
Videoton: Kovácsik – Nego (Vinícius, 68.), Juhász R., Fiola, Stopira – Hadzic – B. Nikolov, Pátkai – Lazovics (Kovács I., 87.) – M. Scsepovics, Sz. Scsepovics (Varga J., 75.). Vezetőedző: Marko Nikolics
Gólszerző: Stopira (22.)

A VIDEOTON TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete:január 10.
Edzőtábor:január 16–30., Benidorm (Spanyolország); február 3–13., Marbella (Spanyolország)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 20., Benidorm:Videoton–Peking Zsenho (kínai)1–1(Kovács I. – 11-esből)
Január 23., Benidorm:Videoton–Wisla Kraków(lengyel)0–1
Január 26., Benidorm:Videoton–CFR Cluj(romániai)0–3
Január 29., Benidorm:Videoton–Wuppertaler SV (német IV.) 2–0(Kovács I., Stopira)
Február 6., Marbella:Videoton–Oroszország U212–0(Nego, Vinícius)
Február 8., Marbella:Videoton–FK Krasznodar(orosz) 1–0 (Stopira)
Február 10., Marbella, 16.00:Videoton–Dinamo Kijev(ukrán)
Február 12., Marbella, 16.00:Videoton–Tiencsin Teda(kínai)