Kósa Lajos, Debrecen polgármestere az építkezés szerdai sajtóbejárásán elmondta, hogy nyolc füves és egy műfüves futballpálya mellett több, szintén füves és műfüves kispályát is épít az akadémiát működtető önkormányzat, a Debreceni Egyetem és a DVSC.
A 14 hektáros sporttelep része lesz egy 1900 négyzetméteres öltözőépület is, ahol edzőterem és más edzéslehetőségek is rendelkezésre állnak majd.
A bejáráson elhangzott, hogy a jelenlegi legkorszerűbb, granulátumot nem tartalmazó műfüvet terítenek majd le. A néhány éve kifejlesztett, az igazihoz „megtévesztésig hasonlító" műfű Kelet-Közép-Európában is egyedülálló lesz. A speciális borításhoz szükséges többletpénzt a Magyar Labdarúgó-szövetségtől (MLSZ) kapott támogatásból fedezik.
Kósa Lajos ismertette: az építkezéshez mintegy egymilliárd forintot TAO-pénzből biztosítottak. Az önkormányzat a DVSC Futballszervező Zrt.-től a Bajnokok Ligája-szereplés idején kapott osztalékát, 300 millió forintot teljes egészében az akadémiára fordította, míg a DVSC 150 millióval, a Debreceni Egyetem pedig a kezelésében álló terület biztosításával járult hozzá a projekthez.
Herczeg András, a DLA ügyvezető igazgatója, a DVSC korábbi sikeredzője szerint a többszintű utánpótlás-struktúrában jelenleg mintegy ezer gyerek focizik valamilyen módon kapcsolódva hozzájuk. Az akadémián közvetlenül 220 gyereket edz, és 12 csapatot versenyeztetnek a különböző korosztályokban.
Szima Gábor, a DVSC Futballszervező Zrt. elnöke közölte: a klub célja, hogy stabil európai középcsapattá váljon. Ehhez elengedhetetlen a korszerű infrastruktúra, amelynek fontos része lesz az akadémia új sporttelepe és később az új Nagyerdei Stadion is.
Az elnök megjegyezte, hogy a jelenlegi 2.5-3 millió eurós éves költségvetés mintegy háromszorosára lenne szükség ahhoz, hogy a legjobb játékosaikat meg tudják tartani.