Női kosár Euroliga: sima DVTK-vereség Törökországban

2022.11.16. 18:46
Cheridene Green és Kányási Veronika védekezik Dewanna Bonnerrel szemben (Fotó: FIBA Europe)
Már az első negyedben tetemes hátrányba került a montenegrói Milica Jovanovics nélkül felálló DVTK Törökországban, és simán, 77–58-ra ki is kapott a Mersintől a női kosárlabda Euroliga szerdai játéknapján. A miskolciak négy forduló után egy győzelemmel és három vereséggel állnak.

Negyedik mérkőzését játszotta a női elitsorozatban a DVTK, ebből már a harmadikat idegenben, amikor szerda este a török Mersin vendégeként lépett pályára. Az Euroliga újonca Diósgyőrtől távol eddig nem járt sikerrel, a bemutatkozó találkozón hosszabbításban kapott ki az olasz Schiótól, aztán simán a címvédő Sopron otthonában, de közben megszerezte történelmi első sikerét is, mivel hazai pályán egy ponttal legyőzte a belga Mechelent.

Ezúttal a papírforma nem sok jóval kecsegtetett, hiszen a nyáron alaposan megerősödő Mersin anélkül is favorit volt, hogy a vendégeknél hiányzott az egyik kulcsember, a montenegrói Milica Jovanovics. A magyarok beragadtak a rajtnál, s csak az első negyed közepén éledeztek, akkor a Puerto Ricó-i Arella Guirantes talált be többször is. Kétszer is percekig kényszerszünetet kellett tartaniuk a játékvezetőknek, akik kétes szituációkat néztek vissza videón, így az első negyed rétestésztaszerűen elnyúlt, és 25 percig tartott.

A szünet után is sok hiba csúszott a diósgyőriek játékába, így egyre nagyobb lett a hazaiak előnye, akik a 17. percben már 18 ponttal vezettek. Darcee Garbin is felnőtt Guirantes mellé, az ausztrál szórta a triplákat, ő és Guirantes 25-öt vállaltak a 30 pontból, amit a félidőre összekapart a DVTK.

A fordulás után 13-ról pillanatok alatt húsz lett a két csapat közti különbség, sőt a negyed vége előtt már harminc, az amerikai légiósai, többek közt az idén a Sopronnal Euroliga-győztes Briann January révén egyre nagyobb lendületbe jövő vendéglátó könnyedén szőtte a támadásait, és rendre eredményesen is fejezte be azokat. A végére azonban húszon belülre kapaszkodott a diósgyőri együttes, amely így tisztes vereséget szenvedett.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
B-CSOPORT, 4. FORDULÓ
CBK MERSIN (török)–DVTK-HUN-THERM 77–58 (22–10, 21–19, 23–9, 11–20)
Mersin, 1000
néző. V: Ivanovics (szerb), Vujicsics (montenegrói), Mohoric (szlovén)
MERSIN: JANUARY 13/9, Göksan 4, HAYES 14/9, BONNER 17/3, JONES 15/3. Csere: Yalcin 1, Hollingsworth 4, Özisik 6, Atas 3/3, Grigalauskyte. Edző: Emre Vatansever
DVTK: Aho N. 2, GUIRANTES 24/3, Bernáth, GARBIN 18/12, Green 4. Csere: Kányási 2, Kiss A. 5, Aho T., Bacsó 3/3, Vég-Dudás. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 5. perc: 11–2. 7. p.: 11–7. 9. p.: 20–10. 14. p.: 30–14. 17. p.: 38–20. 23. p.: 50–34. 29. p.: 64–34. 33. p.: 68–45. 36. p.: 73–47. 39. p.: 69–69
Völgyi Péter:
– Jár a gratuláció a Mersinnek, nagyon erős a kerete, míg mi sérülések miatt tartalékosan játszottuk le a meccset. A válogatott szünetben megpróbáljuk a sérültjeinket rendbe hozni, és még nagyobb elánnal folytatni az idényt. Nagyon szépen köszönjük négy kedves szurkolónknak, hogy ide is elkísérték a csapatot, és biztattak bennünket!