Női U20-as kézi-vb: 41 góllal vertük meg az amerikaiakat

2022.06.24. 18:31
Női kéziseink 41 góllal nyertek (Fotó: MKSZ)
A magyar női kézilabda-válogatott 41 gólos győzelmet aratott az Egyesült Államok ellen a szlovéniai U20-as világbajnokság csoportkörében.

Ahogy várni lehetett, nem volt egy súlycsoportban a két válogatott. Az amerikaiak 16 percig egyetlen gólt sem dobtak, 8–0 után találtak be először. A félidőben 23–2-re vezetett az ifj. Kiss Szilárd által irányított magyar együttes. A második félidő is hasonlóan alakult, azzal a különbséggel, hogy a tengerentúliak kettő helyett három gólt dobtak.

A 46 gólig jutó mieink legeredményesebb játékosa Mlinkó Zsófia volt 10 találattal.

A magyar válogatott tehát már két győzelemnél jár. A csoportok első két helyezettje lép tovább a középdöntőbe, a legjobb nyolc között egyenes kiesés rendszerben folytatódik a kontinenstorna.

A másik meccsen: Lengyelország–Egyiptom 25–27 (14–14)

KÉZILABDA
NŐI U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÉNIA
Magyarország–Egyesült Államok 46–5
(23–2)
MAGYARORSZÁG: Bukovszky, Christe (kapusok), Ballai 5 (1), Besszer 5, Csáki 2, Faragó 1, Farkas, Juhász 2, Kajdon, Kiss 1, Koronczai 3, Kukely 4, Mlinkó 11, Török 2, Vámos 1, Vártok 9. Edző: ifj. Kiss Szilárd.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill.0/0.
A csoport állása: 1. Magyarország 4, 2. Lengyelország 2, 3. Egyiptom 2, 4. Egyesült Államok 0 .