Női U20-as kézi-vb: kiütéses győzelemmel kezdtek a mieink

V. Á.V. Á.
2022.06.22. 21:55
Győzelemmel kezdtek a mieink (Fotó: MKSZ)
A magyar női U20-as kézilabda-válogatott 39–20-ra legyőzte Egyiptomot a Szlovéniában zajló világbajnokság csoportkörében, az első fordulóban.

Egyik csapat sem remekelt támadásban a mérkőzés elején. A mieink szerezték az első gólt, az egyiptomiak a 6. percben egyenlítettek (1–1). A folytatásban feljavult ifj. Kiss Szilárd együttese, amely a 14. percben 7–2-re vezetett. Az első félidő végéig tovább nőtt a különbség, Vámosék 18–10-es vezetéssel mehettek szünetre.

A második félidő 7. percében már tíz góllal vezetett a magyar válogatott (22–12) a celjei Zlatorog Arénában. A játék képe a folytatásban sem változott, a mieink 39–20-ra ütötték ki Egyiptomot. Folytatás pénteken, az Egyesült Államok ellen.

KÉZILABDA
U20-AS VILÁGBAJNOKSÁG, NŐK, SZLOVÉNIA

Magyarország–Egyiptom 39–20 (18–10)
Ld: Vámos M. 9, Faragó L. 5, Mlinkó 4, Kajdon 4

A csoport másik mérkőzésén
Lengyelország–Egyesült Államok 37–14 (18–9)

A csoportok első két helyezettje jut tovább a középdöntőbe, a legjobb nyolc között egyenes kiesés rendszerben folytatódik a kontinenstorna.

Az ifj. Kiss Szilárd által irányított 2002-es korosztály 2019-ben az U17-es, 2021-ben az U19-es Eb-n szerzett aranyérmet.