Női kézilabda NB I: megvan az Érd negyedik győzelme

B. A.B. A.
2022.01.30. 19:44
Az MTK egygólos különbséggel nyert a ligautolsó Szombathely ellen (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
Az elsősorban védekezésben sokat hibázó Budaörs 35–30-ra kikapott az Érdtől a női kézilabda NB I 13. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A ligautolsó Szombathely hatgólos előnnyel vonulhatott a szünetre az MTK ellen, ám a vendégek remek második félidei játékkal fordítottak, s végül 32–31-es sikerrel távoztak.

NŐI KÉZILABDA NB I
13. FORDULÓ

HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–MTK BUDAPEST 31–32 (18–12)
Szombathely, 30
0 néző. V: Őri Erika, Pozdena Erika
SZOMBATHELYI KKA: Tomasevics – Kadlicsek, Georghe 1, Szekerczés 2, Gorilszka 6 (3), PŐDÖR R. 7 (1), STOSICS 5, CSIRE 5. Csere: Balogh (kapus), Bíró, Pődör B., Horváth P. 5, Szmolek, Szendrei, Forgács, Virág. Edző: Marosán György
MTK BUDAPEST: Győri – Pelczéder, Koronczai, Szabó L. 1, Mazák-Németh 1, Kekezovity, Juhász. Csere: Subán (kapus), Sallai 1, PÁL T. 7 (3), BUJDOSÓ-GERHÁTH 6, Bánfai 1, MARINCSÁK 7, Dakos 5, Ferenczy, Román 3. Edző: Vida Gergő
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4-0. 13. p.: 9-4. 19. p.: 11-6. 25. p.: 15-9. 34. p.: 21-15. 40. p.: 24-17. 46. p.: 27-21. 53. p.: 29-28. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/4 , ill.3/3. Kiállítva: Marincsák
Marosán György: – Az idei szezon legjobb játékát nyújtottunk, ám ez egy pontot sem ért. Magabiztosan vezettünk, amikor jöttek az apró hibák, aminek a vége az lett, hogy elveszítettük a találkozót. Meg kell tanulnunk nyerni. Dolgozunk tovább becsülettel, büszke vagyok a lányokra, a felelősség az enyém.
Vida Gergő: – Pokolból a mennybe kerültünk... Az első játékrészben pocsékul játszottunk, védekezésünk és kapusteljesítményünk sem volt. A szünetben átbeszéltük a problémákat, majd megkezdtük a felzárkózást és végül összeállt a csapat. Nagyon fontos találkozón zsebeltük be a két pontot, folytatjuk a felzárkózást.

MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL–ÉRD 30–35 (13–16)
Budaörs, 700
néző. V: Paska, Vastag
MBH: Vártok – SZABÓ-MÁJER 5, Hajduch 2, PÁLOS-BOGNÁR 10 (4), J. Agbaba, Jovovics 7 (2), Tóth M. 2. Csere: Sass (kapus), Szabadfi 1, Zsigmond 3, Szalai-Szita, Nagy L., Horváth L., Smid, Mlinkó. Edző: Buday Dániel
ÉRD: KÁNTOR – BÓDI 6, Vukajlovics 3, SZABÓ KITTI 9 (4), PARÓCZY 5, Kopecz 5, FEKETE B. 5. Csere: Poteczin (kapus), Horváth D., Kiss D. Zs., Mód 2, Sztankovics. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–4. 12. p.: 5–8. 20. p.: 11–11. 28. p.: 12–15. 34. p.: 16–18. 41. p.: 22–21. 50. p.: 24–28. 57. p.: 27–33. Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 4/4
Buday Dániel: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz. Az Érd kellemetlen ellenfél, jól is játszott, mi pedig védekezésben és kapusteljesítményben nem tudtunk felnőni a mérkőzéshez.
Horváth Roland: – Elismerésem a lányoknak, mert nagyon szép játékkal sikerült megszerezni a két pontot.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–DUNAÚJVÁROSI KKA 29– 26 (13–13)
Kisvárda, 420
néző. V: Fekete T., Tóth D.
KISVÁRDA: Mátéfi D. – UDVARDI 4, Karnik Sz. 2, T. Radojevics 5 (3), DOMBI L. 5, JUHÁSZ GRÉTA 5, Sztamenics. Csere: Mészáros-Mihálffy, Siska, BOUTI 5, Dombi K. 2, Mérai 1, Makkai. Edző: Bakó Botond
DUNAÚJVÁROS: Bartulovic 1 – Kukucska 1, BORGYOS 5, Weisheitel 3, Bulath 4 (2), Polics 1, Fodor N. Csere: Wéninger, Hlogyik (kapusok), SZALAI B. 5, FARKAS J. 5 (2), Matucza, Kazai 1. Edző: Vágó Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–0. 10. p.: 1–4. 13. p.: 3–7. 16. p.: 6–8. 21. p.: 8–9. 32. p.: 13–14. 35. p.: 16–14. 42. p.: 17–17. 46. p.: 19–20. 50. p.: 22–20. 53. p.: 24–21. 55. p.: 24–23. 57. p.: 27–23. Kiállítások: 6 perc, ill. –. Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4
Bakó Botond: – Tizenöt nap alatt ez volt az ötödik mérkőzésünk, és mivel az elmúlt időszakban akadtak hiányzóink, kérdéses volt, milyen állapotban leszünk. Tompán kezdtünk, kellett húsz perc, mire felvettük a ritmust. Az első félidőben az átlövőink nem találták el a kaput, ez fordulás után megváltozott, a védekezés feljavulása pedig lehetővé tette a gyors indulásokat is. Jó ritmusba került a csapat, bízom benne, hogy ezt nem is veszítjük el.
Vágó Attila: – Jól és taktikusan játszott a Kisvárda, miközben mi saját magunkat vertük meg. Az első félidőben nem sikerült megőriznünk a négygólos előnyünket, mert több labdát eladtunk. Szünet után pedig többen elfelejtették, hogy milyen rendezvényen is vannak, és hogy NB I-es játékosok. Ezt kihasználva a hazaiak négygólos sorozatot produkáltak, amivel eldöntötték a meccs sorsát. Remélem, mielőbb visszatalálunk a helyes útra.

1. Győr 12 12 364–239 +125 24
2. FTC 12 11 1 357–265 +92 22
3. Debrecen 13 10 3 353–304 +49 20
4. Vác 12 8 4 370–331 +39 16
5. Mosonmagyaróvár 13 7 1 5 417–386 +31 15
6. MTK 13 5 3 5 342–346 –4 13
7. Kisvárda 13 6 1 6 335–347 –12 13
8. Siófok 13 6 7 404–407 –3 12