Női kézilabda NB I: az MTK otthonában nyert a Mosonmagyaróvár

2022.11.26. 18:50
Tóth Eszter kilenc gólt dobott (Fotó: Török Attila)
A Mosonmagyaróvár 34–27-re nyert az MTK otthonában a női kézilabda NB I szombati mérkőzésén.

A vendégeknél Tóth Eszter kilenc góllal, Mistina Kitty pedig 14 védéssel járult hozzá a sikerhez. A hazaiaknál Pál Tamara nyolc alkalommal talált be, Győri Barbara pedig 13 védést mutatott be.

A fővárosiak 5–5-nél és 13–13-nál egyenlítettek, de vezetni egyszer sem tudtak a mérkőzésen.

NŐI KÉZILABDA NB I
MTK BUDAPEST
MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁRI KC 27–34 (15–19)
Riz Levente Sport– és Rendezvény Központ, 300
néző. V: Hargitai, Markó
MTK:
GYŐRI – Grosch 2, Kekezovity 4, Szabó L. 4, Mazák-Németh, Szabó K. 2, Pelczéder 1. Csere: Suba (kapus), PÁL T. 8 (4), Simon P. 1, ROMÁN 3, Dakos 2, Juhász E., Sallai. Edző: Kekezovity Marinko
MOSONMAGYARÓVÁR: MISTINA – Mihály 1, Lancz 5 (2), Kovács P. 1, PÁSZTOR 5, Tóth N. 3, STRANIGG 5. Csere: Csire 3, TÓTH E. 9 (5), Albek, Sztankovics, Faragó, Bardi 2, Ágoston. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–4. 9. p.: 5–5. 15. p.: 8–12. 21. p.: 13–13. 37. p.: 19–20. 49. p.: 22–28
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 10/7
Kekezovity Marinko: – A jobbik csapat nyert, hatvan percig ugyanolyan színvonalon csak a jó csapatok tudnak játszani. Eleinte futottunk az eredmény után, többször feljöttünk, de fordítanunk nem sikerült.
Gyurka János: – Nagyon jó, tempós mérkőzés volt. Visszaköszönt a játékunkban, hogy erre a mérkőzésre csak két napot tudtunk együtt készülni. Kevés volt az ütközés, de a támadójátékunk is akadozott. A győzelem a szív diadala volt, fontos, hogy tudtunk gyors gólokat lőni.

1. Győr 7 7 220–150 +70 14
2. FTC 5 5 161–119 +42 10
3. Debrecen 7 5 2 211–172 +39 10
4. Mosonmagyaróvár 7 5 2 226–192 +34 10
5. Dunaújváros 6 3 1 2 165–181 –16 7
6. Vác 5 3 2 130–140 –10 6
7. Fehérvár 5 2 1 2 131–141 –10 5
8. Siófok 5 2 3 121–130 –9 4