Női kézi NB I: tizenkét gólos FTC-siker a Kisvárda ellen

2021.01.02. 16:33
Az FTC magabiztos sikert aratott (Fotó: Tumbász Hédi – archív)
A női kézilabda NB I szombati játéknapján az FTC-Rail Cargo Hungaria 34–22-re legyőzte a Kisvárda Master Good SE-t.

A mérkőzés elején 3–0-ra is vezetett a Kisvárda, ezt követően azonban egyenlített, majd fordított az FTC, amely háromgólos előnnyel fordulhatott a szünetre (14–11).

A második félidő első perceiben újra nagyszerűen játszottak a vendégek, de nem tudtak kiegyenlíteni, a folytatásban pedig már a Fradi akarata érvényesült. Tíz perccel a vége előtt még csak négygólos volt a hazaiak előnye, a végeredmény azonban 34–22 lett.

NŐI KÉZILABDA NB I
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 34–22 (14–11)
Elek Gyula Aréna, zárt kapuk mögött. V:
Réti, Szedmák
FTC: BÍRÓ 1 – Kovács A. 1, Klujber 5 (3), Kovacsics 3, BEHNKE 4, Háfra N. 1, Márton 3. Csere: Csiszár-Szekeres, Kisfaludy 1, BÖLK 6, Stolle 1, Szucsánszki 1, MALESTEIN 6 (1), Schatzl Nadine, Tóth N. 1. Edző: Elek Gábor
KISVÁRDA: MÁTÉFI – Udvardi 2, Dombi K., KARNIK 5 (1), Siska 4 (1), MIHÁLFFY 4, Milosevics 2. Csere: Kondásová (kapus), Szabó N. 3 (1), Dombi L. 2, Soltész, Habánková, Zavaczki, Termány, Bacenková. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 15. p.: 9–5. 20. p.: 13–7. 35. p.: 19–13. 45. p.: 22–18. 50. p.: 25–21
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3
Elek Gábor: – Az elején viselték magukon a lányok az előző napi edzés nyomait. A második félidőre lehiggadtak, de ehhez kellett az is, hogy az ellenfél elfáradjon, épp ezért tudom, ez nem volt egy tizenkét gólos mérkőzés.
Bakó Botond: – Elsődleges célunk az volt, hogy minden pályán eltöltött időt az előnyünkre fordítsunk. Ez ötven percig sikerült. Az utolsó tíz percre elfogyott a lendület, de azoknak a dolgoknak a javításán, amik sikerültek, tovább dolgozunk.