Női kézilabda Európa-liga: simán kikapott Franciaországban a Siófok

M. B.M. B.
2023.01.08. 19:48
Papp Nikoletta (balra, 28-assal) 5 gólja nem volt elég a Besancon ellen (Fotó: Dodó Ferenc/Kelet-Magyarország, archív)
30–21-es vereséget szenvedett a Siófok KC a francia Besancon otthonában a női kézilabda Európa-liga csoportkörének első fordulójában.

Öt percig tartotta lépést a Besanconnal a Siófok, 3–3 után ellépett a francia gárda, Debreczeni-Klivinyiék futhattak az eredmény után. A 21 éves Clarisse Mairot játékára nem volt ellenszere a Balaton-partiaknak, akik hatgólos hátrányban vonultak a szünetre.

A játék képe a fordulás után sem változott, a franciák sokkal pontosabban céloztak vendégüknél – a besanconi 70%-os (!) lövéshatékonyság sokatmondó adat, főleg úgy, ha mellétesszük a Siófok 48%-os mutatóját. Az idő múlásával tovább nyílt az a bizonyos olló, a Balaton-parti együttestől csak kisebb fellángolásokra futotta – megérdemelt, kilencgólos győzelmet aratott a Besancon.

Hazai oldalon a Clarisse Mariot, Sabrina Zazai páros 5-5 gólt tett bele a közösbe, a Siófokból a hat, illetve öt találatot felmutató Tamara Mavsar és Papp Nikoletta lógott ki felfelé.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
A-CSOPORT

ES Besancon (francia)–Siófok KC 30–21 (15–9)
Besancon, 2800 néző. V: Lindenbaum, Laron (izraeliek).
BESANCON:
HAUG LERSTAD – Granier 4, Nosek 3, FRECON 3, CUSSET 4, Csorovics 2, Aoustin 3. Csere: Hauge (kapus), Robert 1, ZAZAI 5 (1), Tshimanga, MAIROT 5, Dezic, Cuenot. Edző: Sebastian Mizoule
SIÓFOK: Rajcsics – Kojics 1, Kajdon 3, Papp N. 5 (2), N’Diaye 1, MAVSAR 6, Debreczeni-Klivinyi 3 (2). Csere: Sirián 1, Lakatos R., Such, Wald 1, Juhász F. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 8. p: 6–4. 13. p: 8–4. 20. p: 10–6. 28. p: 13–7. 36. p: 18–12. 41. p: 21–12. 48. p: 23–18. 52. p: 26–18. Kiállítások: 10, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 6/4

Uros Bregar: – Tudtuk, hogy nagyon agresszív csapat ellen játszunk, hiszen a Besancon hétről hétre ebben a stílusban kézilabdázik a francia bajnokságban. Őszintének kell lennünk önmagunkkal, mert sajnos a játék egyik elemében sem tudtuk felvenni a versenyt ellenfelünkkel. Ilyen formában, ennyi hiányzóval esélytelenek voltunk a franciákkal szemben.