Női kézi-vb: Oftedalék a szünet után állva hagyták Szlovéniát

M. D.M. D.
2019.12.02. 14:05
Az igazi erőpróbák még csak ezután jönnek az orosz válogatottnak (Fotók: MKSZ/Kovács Anikó)
A szerb, a holland, az orosz, a svéd és a norvég válogatott is fölényes győzelmet aratott a Japánban zajló női kézilabda-világbajnokság csoportkörének 2. fordulójában.

A Nemzeti Sportot a helyszínről tudósítja: Nedelykov Tamás, Papp Bálint

A-CSOPORT

Szerbia szombaton Angola legyőzésével kezdte a világbajnokságot (32–25), hétfőn pedig Kubát verte meg közel 50 gólt szerezve (46–27). A több NB I-es játékost is felvonultató szerb csapat 8–0-s sorozattal indította a közép-amerikaiak elleni meccset, majd a 23. percben már 15 góllal vezettek (20–5).

A kubaiak a második félidő első tíz percében többé-kevésbé tudták tartani a lépést Szerbiával, de a hajrában nem tudtak 20 gólon belül maradni – viszont a dobott gólok számát illetően 11-gyel túlszárnyalták a Norvégia elleni teljesítményüket.

A szerbeknél a magyarországi légiósok közül Szanja Radoszavljevics (Vác) hat, Jovana Jovovics (Dunaújváros) három, míg Andjela Janjusevics (Siófok) és Jelena Lavko (Érd) két-két gólig jutott. A Szombathely kapusa, Katarina Tomasevics nem kapott szerepet a meccsen, a Békéscsaba játékosát, Alekszandra Vukajlovicsot pedig nem is nevezték a találkozóra.

A legutóbbi világbajnokságon bronzérmes Hollandia a Szlovénia elleni vereség (26–32) után Angola hétgólos legyőzésével javított (35–28). A hollandok gyakorlatilag végig vezetve nyertek, az első félidőt követően öt gól volt a különbség a két csapat között (17–12). A szünet után Danick Snelderék elhúztak héttel (20–13), onnan Angola többször is visszajött három találatra, de a végén a hollandok megint megléptek. Az FTC beállója három kísérletéből két gólt szerzett. Volt ferencvárosi csapattársa, Laura van der Heijden öt góllal zárt.

A 2017-es vb-n döntős Norvégia a második félidei teljesítményének köszönhetően fölényes sikert aratott az első fordulóban a hollandokat legyőző Szlovéniával szemben. Az első harminc perc nagy részében Ana Grosék vezettek, többször is három góllal, ám a félidő végére a norvégok fordítottak (12–13).

A szünet után aztán beindult a norvég henger, a két győrit, Stine Oftedalt és Kari Brattsetet, valamint Heidi Lökét is soraiban tudó skandináv együttes 15–13 után állva hagyta ellenfelét, 7–1-es szériája (22–14) után a hajrára fordulva már tízzel vezetett (28–18), végül 16-tal nyert (36–20). A norvégoknál Löke négy, Oftedal három, Brattset egy gólt dobott. A szlovénok 20 találatából kilencet Gros vállalt magára.

D-CSOPORT

Oroszország a második fordulóban is hozta a kötelezőt, Kína legyőzése után (26–11) az argentin válogatottat 13 góllal verte meg (35–22). A dél-amerikai együttes az első félidőben tisztesen helytállt (12–17), a második játékrészben azonban az Ambros Martín irányította oroszok két 5–0-s és egy 4–0-s szériának köszönhetően fölényessé tették sikerüket.

A 2001 és 2009 között négy világbajnoki címet nyerő Oroszországra a harmadik fordulóban újabb simának tűnő meccs, a Kongói DK elleni találkozó vár. Az afrikaiak eddig Svédországtól és a házigazda Japántól is kikaptak.

A csoport esti mérkőzésén a kínaiak 6–6-ig fej fej mellett haladtak Svédországgal, utána azonban a skandinávok 10–1-es rohammal 16–7-es előnyre tettek szert a szünetre. A fordulás után az északiak 23–8-ra (15 góllal) és 30–14-re (16 góllal) is vezettek, végül be kellett érniük a 13 gólos sikerrel (32–19).