Női kézi-vb: Nagyon rossz így kikapni – Planéta

MTI, V. Á.MTI, V. Á.
2021.12.07. 11:22
Planéta szerint nagyon rossz így kikapni (Fotó: MTI/Illyés Tibor)
Planéta Szimonetta úgy fogalmazott, nagyon rossz úgy kikapni, ahogyan a magyar női kézilabda-válogatott hétfőn elveszítette a Németország elleni mérkőzést a spanyolországi világbajnokság csoportkörének utolsó fordulójában – írja az MTI.

„Nagyot küzdöttünk, hogy vissza tudjunk jönni, de sajnos a legvégén nem jött össze az egyenlítés. Náluk volt az előny, ennek tudható be, ha nálunk dadogott a labda, hiszen lélektanilag mindig az van előnyben, aki vezet. Nagyon rossz így kikapni”
– nyilatkozta a 25–24-re elveszített meccs után a Debrecen védekezőspecialistája.

A németek a szünetben már 14–9-re vezettek, és bár a magyarok a második félidő elején 16–16-nál egyenlítettek, a vezetést nem tudták átvenni és az utolsó tíz perc ismét az ellenfélnek sikerült jobban. A német csapat ezzel megnyerte az E csoportot és a maximális négy pontot viszi magával a granollersi középdöntőbe, a magyarok pedig kettőt.

Planéta megjegyezte, a hétfői mérkőzésen a védőfaluk kemény volt, s az ellenfél lerohanásait és gyors középkezdéseit is meg tudták oldani, tehát amire készültek védekezésben, azt sikeresen kivitelezték

„Most volt a legtöbb eladott labdánk, technikai hibánk, és megremegett a kezünk. Talán a fáradtságnak tudható be, mert eddig nem volt ránk jellemző mindez” – jegyezte meg.

A magyarok Szlovákiát csütörtökön 35–29-re, Csehországot szombaton 32–29-re győzték le, így az E-csoport második helyén végeztek. A középdöntőben szerdán 20.30-tól Dánia, pénteken 18 órától Kongó, vasárnap 18 órától pedig Dél-Korea lesz az ellenfelük, a negyeddöntőbe az első két helyezett kerül.

25. NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (SPANYOLORSZÁG, DECEMBER 1–19.)
CSOPORTKÖR, 3. FORDULÓ
E-CSOPORT (Llíria)
NÉMETORSZÁG–MAGYARORSZÁG 25–24
(14–9)
Llíra, 2053 néző. V:Álvarez, Bustamante (spanyolok)
NÉMETORSZÁG: Eckerle – Berger 2, MAIDHOF 5 (2), GRIJSEELS 4 (1), SCHMELZER 5, Bölk 3, Lauenroth 2. Csere: Filter (kapus), Smits 1, Zschocke, Schulze 2, Stolle 1, Kalf, Stockschläder, Petersen. Szövetségi kapitány: Henk Groener
MAGYARORSZÁG: BÍRÓ B. – Lukács V. 5, Háfra N. 3, Planéta 1 (1), Bordás 1, VÁMOS P. 4, MÁRTON G. 4. Csere: Szikora (kapus), Klujber 2 (2), Albek, Szöllősi-Zácsik 4, Szabó Laura, Tóth Eszter, Kovács Anett, Fodor Cs. Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 8. p.: 4–2. 14. p.: 7–4. 17. p.: 7–8. 20. p.: 9–9. 33. p.: 14–12. 39. p.: 16–16. 47. p.: 21–21. 52. p.: 23–23. 55. p.: 25–23
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3