Gólzáporos bemutatkozás Kazahsztán ellen a világbajnokságon

NEDELYKOV TAMÁS (JACUSIRO), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)NEDELYKOV TAMÁS (JACUSIRO), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)
2019.11.30. 09:46
Kovács Anna akcióban – fölényes magyar siker Kazahsztán ellen (Fotó: Kovács Anikó)
Megkezdte szereplését Japánban, az olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokságon a magyar válogatott. Az első ellenfél Kazahsztán volt, és a csapat jó játékkal magabiztos, huszonnégy gólos győzelmet aratott. A kötelező megvan, holnap Spanyolország ellen jön a neheze.

NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, JAPÁN
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ

C-CSOPORT
MAGYARORSZÁG–KAZAHSZTÁN 39–15 (22–8)
Jacusiro, 1900
néző. V: Hizaki, Ikebucsi (japánok)
MAGYARORSZÁG: Triffa – LUKÁCS V. 5, Kovács A. 1 (1), Kovacsics, Tóvizi 1, Háfra N. 2, SCHATZL NADINE 7. Csere: KISS É., BÍRÓ B. (kapusok), Tomori, Klujber 3, TÓTH G. 5 (2), Szabó L. 3, MÁRTON G. 7, Faluvégi D. 2, Vámos P. 3. Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
KAZAHSZTÁN: Pojlova – ABILDA 5, M. Szitnyikova 1, Baranovszkaja 3 (1), Abdihamit, Alekszandrova 4, Redzsemetova 1. Csere: Ajtenova (kapus), Pikalova, Pupcsenkova, Hargyina 1, Dzsumadilova, V. Szitnyikova, Szizdikova. Szövetségi kapitány: Berik Beknazarov
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–3. 14. p.: 10–3. 19. p.: 14–5. 26. p.: 18–7. 34. p.: 22–11. 41. p.: 24–13. 48. p.: 29–14.
Kiállítások: 2, ill. 0 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
Románia–Spanyolország 16–31
Montenegró–Szenegál 29–25

A nyitó meccs után teljesen kiürítették a tornacsarnokot Jacusiróban, majd látszólag új iskolás csoportok érkeztek a mieink mérkőzésére (többségében lányos osztályok), de ezúttal sokkal több maradt az üres szék. Mi is megkaptuk a saját szervezett szurkolói csoportunkat, több „Gyerünk! Hajrá, Magyarország!” feliratú tábla is feltűnt a nézőtéren a helyiek kezében, de több, otthonról érkező drukkerrel is összefutottunk. A hangosbemondó közreműködésével még a „Hajrá, magyarok!” felelgetős rigmust is sikerült levezényelni a himnuszok előtt.

A magyar küldöttség a helyi idő szerint 18 órakor kezdődött meccs előtt hat órával indult Kumamotóból a 45 kilométerre lévő Jacusiróba. Kim Rasmussen szövetségi kapitány egy helyi szállodában megbeszélést tartott a játékosoknak, majd csendes pihenő következett, mielőtt a csapat elindult a csarnokba.

Hivatalos mérkőzésen még nem találkozott a magyar együttes Kazahsztánnal, a két válogatott 2008-ban Pekingben, az akkori olimpia előtt játszott egymás ellen edzőmérkőzést – akkor az éppen az átállási nehézségekkel küzdő magyar együttes négygólos vereséget szenvedett.

A 16-os keretbe benevezett három kapus közül Triffa Ágnes kezdett nálunk a női válogatott történetének 150. vb-meccsén, a többi poszton lényegében az alapcsapattal álltunk fel. Az előttünk játszott montenegrói meccs is megmutatta, hogy a csoportban előzetesen gyengébbnek tartott Európán kívüli ellenfeleket sem szabad leírni, Per Johansson együttese igencsak megszenvedett Szenegállal. Egy-egy látványos megoldás láttán ugyan felhördültek a japán gyerekek, de hiába tett meg mindent a hangulat fokozásáért a helyi műsorközlő, többnyire csendben zajlott a meccs, így jól lehetett hallani Rasmussen utasításait is. A dán szakember a játék gyorsítását kérte a lányoktól, amiben igaza is volt, mert amikor labdaszerzés után indulni tudtunk vagy csak lendületből érkeztünk meg a kazah kapu elé, általában ziccer volt a vége.

Ezért hiába vezetett a hatodik percben még 3–2-re az ázsiai együttes, utána kilenc percig nem talált be, ezalatt a mieink a két szélső, Lukács Viktória és Schatzl Nadine góljaival fordítottak, és 10–3-ra elhúztak. Rasmussen bátran kezdhette forgatni a csapatát, hogy mindenki belekóstoljon a vb légkörébe, ami egy ilyen nyitó meccsnél szintén fontos szempont. Faluvégi Dorottya a beállása után nem sokkal betalált, ezzel lett meg a közte tíz, amit a szünetig tovább növeltünk, 22–8-as állással mehettünk a pihenőre.

Lukács Viktória és a többi szélső nagyon élt a meccsen (Fotó: Kovács Anikó)

Több hibával indítottuk a második játékrészt, miközben utolsó mezőnyjátékosként Vámos Petra is pályára került. Tíz perc alatt csak egyszer vettük be a kaput, ezalatt a kazahok tizenegyre jöttek fel, Rasmussen időt is kért. A hosszanti lelátó egyből átment kazah szurkolóba, és lelkesen csapdosták a tapsolókat.

A mieink összekapták magukat, és a meccs hátralevő részében csak három (!) gólt engedtek a riválisnak, amiből Bíró Blanka is kivette a részét. Közben elöl újra beindult a gólgyártás, így a hajrára a 20 találatot is meghaladta a különbség. Ekkor már a magyar kapitány is elégedettebben szemlélhette a történéseket, ám az igaz, hogy ezt a meccset igazából a vasárnapi, jóval keményebbnek ígérkező, spanyolok elleni összecsapás felvezetésének is tekinthettük.

Ebből a szempontból fontos volt, hogy végig komolyan vegyük a találkozót, és mindenki sikerélménnyel gazdagodjon. Ez maradéktalanul teljesült, a mieink kiütéses sikerrel indították a vb-t. (39–15). Folytatás vasárnap magyar idős szerint 10 órától Spanyolország ellen.

6. Kazahsztán1115–39–240

A magyar válogatott további csoportmérkőzései (magyar idő szerint)
December 1., vasárnap, 10.00:Spanyolország–Magyarország (Tv:M4 Sport, élőben az NSO-n)
December 3., kedd, 7.00:Magyarország–Montenegró (Tv:M4 Sport, élőben az NSO-n)
December 4., szerda: 11.00:Magyarország–Szenegál (Tv:M4 Sport, élőben az NSO-n)
December 6., péntek, 11.00:Románia–Magyarország (Tv:M4 Sport, élőben az NSO-n)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, megvan a nagy különbségű győzelem.

60. perc: Az utolsó pillanatban mégis kazah-gól született, mert Marija Szitnyikova lőtt be egy kipattanót. 39–15
60. perc: Aztán mégsem, mert labdaszerzés után Márton villámgyorsan robogott, és újabb gólt szerzett. 39–14
59. perc:
Hosszan támadott Kazahsztán, és könnyen lehet, hogy le is pereg az óra...
58. perc: Labdát szereztünk, megjött a kínai figura is, Márton feladta, a bevetődő Klujber belőtte. 38–14
57. perc: Klujber passzából Vámos cikázott át a védők között, és szépen lőtt gólt. 37–14
56. perc: Marija Szitnyikova
éles szögből Bíróba lőtt.
56. perc: Kazah időkérés.
56. perc: Pupcsenkovától elvették a labdát, az ellentámadásból Tóth tört be a védők között, és a bal alsóba lőtt. 36–14
55. perc: Labdát szereztünk, majd Tóth alulról óriási gólt lőtt a bal fölsőbe. 35–14
54. perc: Húsz közte! Klujber tört be nagy lendülettel, és a kapu jobb oldalába lőtt. 34–14
53. perc: Valentyina Szitnyikova
lövése szállt mellé.
52. perc: Tomori labdát lopott szaladt Márton, kapta is, és könnyű gólt szerzett Faluvégi passzából. 33–14
52. perc: Klujber
nagy lövését védte szépen Pojlova.
51. perc: Szitnyikova
ziccerét védte lábbal Bíró.
51. perc: Kazah időkérés.
51. perc: Baranovszkaja
lőtt fölé, de a magyar támadás elakadt Tóth rossz passza miatt.
50. perc: Remek labdaszerzés után megint Márton elé perdült a labda, ő pedig ma mindent belő... 32–14
49. perc: Szép blokk után gyorsan indultunk, Márton megint a bal fölsőbe lőtt. Nagyon pontosan játszik. 31–14
48. perc: Háfra kicsit kifelé cselezett, majd szinte a jobb szélről lőtt a rövid sarokba. 30–14
48. perc: Abilda tört be, úgy tűnt, Bíró védi, de bepördült a labda a kapuba. 29–14
47. perc: Bíró szenzációsan véd, ezúttal a bal fölsőből szedett ki egy labdát, gyorsan indultunk, Vámos pedig a jobb fölsőbe lőtt szép betörés után. 29–13
46. perc: Vámos szedte össze a labdát, erőszakosan betört, és bevágta. 28–13
45. perc:
Sokáig támadott passzívan Kazahsztán, végül Alekszandrova gyenge lövését Bíró könnyen kiütötte.
45. perc: Faluvégi szép csel után a jobb alsóba lőtt, bár a kapus beleért. 27–13
44. perc: Bíró
remekül védte Redzsemetova lövését, de maradt a labda náluk, Szitnyikova lövését megint Bíró védte.
43. perc: A kazah lövést védte Bíró, majd Márton egészen éles szögből a kapufa segítségével lőtt gyönyörű gólt. 26–13
42. perc: Bíró remek védése után Schatzl robogott, és most már belőtte. 25–13
41. perc: Ez is bepattant a magyar kapuba, aztán az ellentámadásból Schatzl lövését védte Pojlova... 24–13
41. perc: Szép volt! Schatzlra jött ki a figura, ő pedig a bal alsóba lőtt. 24–12
41. perc: Kim Rasmussen időt kért, mert kevés tíz perc alatt egy gól Kazahsztán ellen.
40. perc: Pikalova
került ziccerbe a jobb szélen, de mellé ejtett.
40. perc: Kovács tört be ziccerbe, de sikerült fölé lőnie.
39. perc: Kiss Éva védte szépen a kazah ziccert.
38. perc: Újabb eladott labda, ezúttal Kovacsicstól, jöhetett az ellenfél. Tóvizit küldték ki két percre.
38. perc: Alekszandrova lövése mellé szállt, pedig nagy helyzet volt.
37. perc: Kovacsics hiába lőtte be, lépéshibát fújtak nála...
36. perc: Kovács kiejtette a kezéből a labdát, az ellentámadásból Kiss védte Abilda ziccerét, de maradt náluk a labda. Aztán kaptunk egy potyát, Hargyina gyenge lövése ment be. 23–12
35. perc: Gyorsan indultunk, Lukács ziccere óriási mázlival került az ellenfél hálójába. 23–11
34. perc: Vámos
lövését védte Pojlova, az ellentámadásból nem sikerült a kazah gólszerzés.
34. perc: Aztán egy újabb eladott labda után Alekszandrova lőtt gólt nem valami erős lövéssel. 22–11
33. perc: Rossz támadás után kazah gól lett a jutalom, egyelőre bent maradtunk az öltözőben. 22–10
32. perc: Schatzl
kapott labdát a bal szélen, de az alsó lövést védte a kapus.
31. perc: Hetest harcoltak ki a kazahok, Baranovszkaja a jobb alsóba pattintott. 22–9

31. perc:Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, 14 gól az előny. 22–8
30. perc: Belemenés a kazah csapatnál, megint Szabónak passzolt ezúttal Háfra, a beálló pedig bevágta a ziccert. 22–8
29. perc: Rossz bejátszás a kazahoknál, Szabó kapott szép labdát, lerázta a védőjét, és a léc alá bombázott Kovacsics beadásából. 21–8
28. perc: Kiss Éva védte Szitnyikova lövését, majd az ellenakcióból Klujber lőtt gólt betörésből. 20–8
27. perc: Márton kapott labdát a bal szélen, és remekül lőtt a bal alsóba. 19–8
27. perc: Kovacsics
lövését védte Ajtenova, majd a másik oldalon Abilda löketét fogta ki Kiss Éva.
26. perc: Abilda jól játszik a kazahoknál, ezúttal is betalált. 18–8
26. perc: Szabó szép labdaszerzése után Márton Gréta futott el a bal oldalon, és a bal alsóba pattintott. 18–7
26. perc: Háfra
lövését védte könnyen Ajtenova.
25. perc: Magyar időkérés.
24. perc: Baranovszkaja harcolt ki hetest, Abilda lövését viszont Kiss Éva kivédte!
23. perc: Faluvégi most állt be, rögtön kapott is egy labdát, és remekül ejtett a hálóba. 17–7
22. perc: Megint hetest kaptunk, ezt Lukács harcolta ki, Tóth pedig belőtte. 16–7
22. perc: Ablilda nagy csellel szerezett magának egérutat, és a jobb szélről szépen belőtte. 15–7
21. perc: Szabó harcolt ki hetest, Tóth Gabriella pedig a jobb alsóba lőtte. 15–6
20. perc: Redzsemetova maradt egyedül a szélen, és be is lőtte, ahogy kell. 14–6
20. perc: Klujber
lövése nem találta el a kaput, egyelőre nincs meg a tíz közte.
19. perc:
Újabb labdaszerzés után Lukács indult, de ezúttal fölé lőtt.
18. perc: Kiejtették a labdát a kazahok Schatzl egyedül maradt, és a bal alsóba lőtt. 14–5
17. perc: Szabó Laura most állt be, Klujber passzából máris remekül lőtt a hálóba. 13–5
17. perc: Triffa
jó védése után Tóvizinél fújtak belemenést.
16. perc: Tóth Gabriella hatalmas gólt vágott a bal fölsőbe. 12–5
16. perc: Abilda verte meg lábbal a védőjét, és szép gólt szerzett. 11–5
15. perc: Schatzlt megint egyedül hagyták, ő pedig belövi a helyzeteit, most is így tett. 11–4
15. perc: Abilda passzolta Szitnyikovának, aki belőtte a ziccert. 10–4
14. perc: Óriási kazah lövés zúgott el a kapu mellett, a magyar támadás viszont eredményes volt, mert Lukács nagyon kipókhálózta a bal fölsőt. 10–3
13. perc: Triffa szép védése után megint gyorsan indult a magyar csapat, Lukácsra jött ki a figura, ő pedig a bal fölsőbe lőtt. 9–3
12. perc: Kazah időkérés.
12. perc: Megint Tomori szerzett labdát, Lukács indult, mint a villám, és a kapu bal oldalába pattintott. 8–3
11. perc: Jó védekezés után Tomori találta meg Schatzlt, aki a kapu közepébe pattintotta a ziccert. 7–3
11. perc: Tomori jó blokkja után megint Schatzl kapta a labdát, és ejtéssel szerezte meg a hatodik magyar gólt. 6–3
10. perc: Eladott labda után Lukács lövése kijött a kapusról, de már hetest fújtak a bírók. A hetest Kovács úgy lőtte be, hogy a kapus is beleért. 5–3
9. perc: Schatzl kapott labdát a bal szélen, észrevette, hogy lyukas a rövid sarok, oda dobta be. 4–3
9. perc:
Újabb elrontott magyar helyzet után kapufával jelentkeztek a kazahok. Nem bántuk.
7. perc: Pupcsenkova rossz lövése után jöhetett a magyar akció, Kovács betört, nem fújtak a bírók, rohantak a kazahok, de Alekszandrova a kapufát találta el ejtésből.
6. perc: No nem sokáig, Tóvizi gyönyörű befordulás után lőtt a kapuba. 3–3
6. perc: Passzívat jeleztek a bírók, de Abilda bevágta a jobb fölsőbe. Vezet az ellenfél. 2–3
5. perc: Háfra
lövés nem volt túl helyezett, Pojlova ki is védte.
4. perc: Triffa védett szépen, a kipattanót viszont összeszedte Baranovszkaja, és szépen belőtte. 2–2
4. perc: Háfra csapta be a védőjét, és könnyű gólt szerzett. 2–1
3. perc: Egyenlített Kazahsztán, Baranovszkaja fordult be beállóból, és lőtt a hálóba. 1–1
2. perc:
Kazah kapufa után gyorsan támadhattunk, Kovács Anna hetest harcolt ki. A hetestKlujber a kapufára dobta.
1. perc: A miénk volt az első támadás, és az első gól is, hiszen Lukács Viktória talált a szélről a kapu közepébe. 1–0

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés, a magyar csapat tiszta zöldben, a kazah tiszta sárgában játszik.

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE A VB-RE – NÉVJEGYEK ÉS RÖVID JELLEMZÉSEK ITT!
Kapusok:
Bíró Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), Kiss Éva (Győri Audi ETO), Triffa Ágnes (DVSC Schaeffler)
Jobbszélsők: Faluvégi Dorottya (Győri Audi ETO), Lukács Viktória (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Jobbátlövők: Klujber Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), Kovács Anna (DVSC Schaeffler)
Irányítók: Kovacsics Anikó (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tóth Gabriella (Érd), Vámos Petra (DVSC Schaeffler)
Beállók: Szabó Laura (Érd), Tóvizi Petra (DVSC Schaeffler)
Balátlövők: Háfra Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), Tomori Zsuzsanna (Siófok KC)
Balszélsők: Márton Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), Schatzl Nadine (FTC-Rail Cargo Hungaria)