Női kézi: német siker, FTC-játékos lett a meccs legjobbja

V. Á.V. Á.
2021.11.26. 20:36
Stolle lett a mérkőzés legjobbja (Fotó: AFP)
A német női kézilabda-válogatott 31–27-re legyőzte Lengyelországot felkészülési mérkőzésen Madridban.

A félidei döntetlen után a magyar válogatottal egy vb-csoportban szereplő Németország vette át az irányítást. A mérkőzés 51. percében ötgólos (26–21) volt az előnye a ferencvárosi Emily Bölkkel a kezdőben felálló németeknek. Végül 31–27-ra nyert Németország. Emily Bölk mellett a másik FTC-játékos, Alicia Stolle is 3 gólt szerzett. Utóbbit választották meg a mérkőzés legjobbjának.

A MAGYAR VÁLOGATOTT CSOPORTMÉRKŐZÉSEI A VILÁGBAJNOKSÁGON
December 2., 20.30: MAGYARORSZÁG–Szlovákia (Tv: M4 Sport)
December 4., 20.30:MAGYARORSZÁG–Csehország (Tv: M4 Sport)
December 6., 20.30:MAGYARORSZÁG–Németország (Tv: M4 Sport)

A december 2. és 19 között rendezendő világbajnokságon már nem 24 csapat vesz részt, hanem 32. A csapatokat nyolc darab négyes csoportba sorsolták, innen körmérkőzés után a legjobb három megy tovább a második csoportkörbe, ahol hatos csoportokat alakítanak ki.

25. NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, SPANYOLORSZÁG (2021. december 2–19.)
Spanyolország, Ausztria, Argentína, Kína

A középdöntőben négy hatos csoportban játszanak a résztvevők (I. csoport – Granollers: A–B-csoportok továbbjutói, II. csoport: C–D-csoportok továbbjutói, III. csoport – Granollers: E–F-csoportok továbbjutói, IV. csoport – Torrevieja: G–H-csoportok továbbjutói). A középdöntő csoportok első két-két helyezettje jut a negyeddöntőbe.

A középdöntő mérkőzésnapjai: december 8., 10., 12.
Negyeddöntők (Granollers): december 14–15.
Elődöntők (Granollers): december 17.
Döntő, bronzmérkőzés (Granollers): december 19.