Női kézi NB I: vereséggel lett biztos az Érd bennmaradása, a Vácé a 4. hely

K. Zs., B. O. B.K. Zs., B. O. B.
2022.05.15. 16:54
A narancssárga mezes érdiek elérték fő céljukat (Fotó: Vas Népe/Cseh Gábor)
A Szombathely legyőzte az Érdet a női kézilabda NB I 25. fordulójának vasárnapi játéknapján, de nem elég nagy különbséggel ahhoz, hogy megőrizze esélyét a bennmaradásra. A 34–30-as siker ellenére a hazaiak kiesése biztossá vált, ellenben az érdiek megőrizték élvonalbeli tagságukat. Az esti mérkőzésen a Vác hazai pályán 30–29-re felülmúlta a Mosonmagyaróvárt, amivel eldőlt: előtte végez a tabellán, az övé a negyedik hely.

A Szombathelynek – a januári, hétgólos érdi vereség miatt – a nyolcgólos győzelem jelentette volna a bennmaradási remények életben tartását, így az 5–2-es kezdés legalábbis biztató volt. Csakhogy a következő hét gólból hatot a vendég érdiek szereztek, a 10. perc kezdetén már ők vezettek 8–6-ra.

Az első játékrész hajrájában néggyel is „mentek” a vendégek (16–20), úgy tűnt, lefutott a meccs. Aztán 23–25-öt követően 9–2-es rohammal fordított a hazai csapat (32–27), szűk hat perccel a vége előtt ismét elérhető közelségbe került az áhított különbségű győzelem, azonban a tíz találatnál járó Szekerczés Luca kiállításával megtört a lendület.

Az Érd gyorsan visszakapaszkodott három gólra (33–30), amivel eldőlt: vereségük ellenére a vendégek bennmaradnak, míg a Szombathely a Vasassal együtt kiesik.

A negyedik hely megszerzése volt a tét vasárnap este Vácon, ahová a Mosonmagyaróvár látogatott. Azonban szinte a buszon maradtak a vendégek az első félidőben, a Vác lendületes, pontos játékkal szerzett tetemes előnyt. A szívósan küzdő látogatók a második félidőben többször is egy gólra feljöttek, de egyszer sem tudtak egyenlíteni, és izgalmas hajrá után a tíz gólt szerző Kuczora Csenge vezette Pest megyeiek örülhettek az előkelő helyezés elérésének.

NŐI KÉZILABDA NB I
25. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

HUNGAST SZOMBATHELYI KKA–ÉRD 34–30 (17–20)
Szombathely, 400
néző. V: Horváth P., Marton.
SZOMBATHELY: Balog – Gheorghe 1, SZEKERCZÉS 10 (3), Gorilszka 1, SZTOSICS 8, PŐDÖR R. 7 (3), Csire 4. Csere: Christe, Tomasevics (kapusok), Bíró D., Horváth P. 2, Zsákovics, Győri, Virág, Horváth A. 1, Szmolek. Edző: Pődör Zoltán
ÉRD: Hadfi – Bódi 5 (1), VUKAJLOVICS 8, SZTANKOVICS 4, Szabó Kitti 3 (1), Kopecz 3 (2), Fekete B 4. Csere: Kántor (kapus), Paróczy, Horváth D., Mód 3, Takács C., Kóka, Csáki L., Kiss Dorottya. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 7. perc: 6–4. 13. p.: 8–9. 24. p.: 14–16. 28. p.: 16–19. 34. p.: 18–21. 40. p.: 23–23. 46. p.: 25–25. 53. p.: 30–27
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 5/4
Piros lap: Kopecz (23. p.), Szabó Kitti (34. p.)
Pődör Zoltán:
– Az első félidőben idegesen támadtunk, majd a tizenötödik perctől szétesett a védekezésünk. A szünetben rendeztük a sorokat, a második játékrészt hét góllal megnyertük. Nem vagyunk nagyon elkeseredettek, továbbra is a fiatalokra koncentrálunk a csapatépítésnél. Célunk, hogy mielőbb jussunk vissza az élvonalba.
Horváth Roland: – Életemben nem örültem így négygólos vereségnek! Elismerésem a lányoknak, hiszen ez azt jelenti, bennmaradtunk a legmagasabb osztályban. Nagyot küzdöttünk, pedig kezdtünk elfogyni a végére.

VÁCI NKSE–MOTHERSON MOSONMAGYARÓVÁR 30–29 (18–13)
Vác, 650
néző. V: Hargitai, Markó
VÁC: Pásztor B. – Diószegi 2, Hámori 4, Kuczora 10 (3), Helembai 4, Kácsor 4, Schatzl Natalie 2. Csere: Bukovszky (kapus), Aron, Ferenczy F. 1, Ballai 1 (1), Balogh P., Grosch 1, Pálffy, Szondi 1, Kovalcsik. Edző: Ottó Katalin
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Kojics 1, Asanin 7, Pásztor N. 6, Kovács P. 2, Tóth E. 10 (4), Hajtai 2. Csere: Mistina (kapus), Mihály 1, Milics, Török, Csekő, Stranigg. Edző: Gyurka János
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/4.
Ottó Katalin:
– A hajrában szerintem több szívinfarktust kihordtam egyhuzamban, gigászi csata volt, számunkra méltó hazai befejezése az évadnak. Remek csapattal játszottunk, amely kiválóan felkészült, de így tettünk mi is. Ebben az évadban rengeteget tanultam a lányoktól, Németh Andrástól és a vezetőségtől, s ahogy összeállt a csapat, úgy hittem el, jobb helyen is végezhetünk, mint a remélt hatodik pozíció.
Gyurka János: – Az első félidőben konkrétan nem kézilabdáztunk, csak kapkodtunk, idegesek voltunk. Olyan gólokat kaptunk, amilyenekre előzőleg készültünk, nem állt össze a védekezésünk, ha meg labdához jutottunk, gyorsan visszaadtuk a váciaknak. A második félidei küzdőszellemet dicsérnem kell, ám bármikor visszajöttünk egy gólra, mindig hibáztunk. Megérdemelten nyertek a hazaiak.

2. FTC 25 24 1 733–512 +221 48
Pontazonosság esetén az MTK és a Szombathely elleni hazai, valamint az Érd elleni idegenbeli mérkőzések gólkülönbsége nem számolható a tabellában.