Női kézi NB I: utolsó pillanatos budaörsi pontmentés az MTK ellen

CS. M.CS. M.
2022.02.12. 19:33
A Budaörs 28–28-as döntetlent játszott az MTK Budapesttel a női kézilabda NB I szombati játéknapján, míg az Alba Fehérvár 27–20-ra legyőzte a Vasast.

Pálos-Bognár Barbara csütörtökön hosszabbított szerződést Budaörsön, szombaton már fontos gólt szerzett az utolsó pillanatban (Fotó: Facebook/Budaörs)

A szünetben még négygólos hátrányban volt a Budaörs az MTK Budapest ellen, majd fordított, de a hajrában ismét a vendégeknél volt az előny, ráadásul kétgólos. Egy perccel a vége előtt jött a szépítés, majd Pálos-Bognár Barbara gólja az utolsó pillanatban – ezzel lett 28–28. A Budaörsben Jovana Jovovics 15 találatot szerzett, 16 lövésből.

A játéknap másik meccsén az Alba Fehérvár már a szünetben 13–9-re meglépett a Vasastól, a második játékrészben pedig még növelte is előnyét, s 27–20-ra nyert.

KÉZILABDA
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
NŐI NB I

MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL–MTK BUDAPEST 28–28 (11–15)
Budaörs, 820 néző. Vezette: Hargitai, Markó
BUDAÖRS: Vártok R. – Szabó-Májer 4, Hajduch 1, PÁLOS-BOGNÁR 6 (2), J. Agbaba 2, JOVOVICS 15 (1), Braun. Csere: Sass (kapus), Szabadfi, Zsigmond V., Szalai-Szita, Tóth M. Edző: Buday Dániel
MTK: Győri B. – Juhász Eszter 2, KEKEZOVICS 6, Pál T. 3, Dakos 3, Bujdosó-Gerháth 4, Pelczéder 3.Csere: Hlogyik (kapus), MAZÁK-NÉMETH, Román, Koronczai 1, Szabó Laura 3 (1), Marincsák 1, Sallai 2, Bánfai K. Edző: Vida Gergő
Az eredmény alakulása.8. perc: 3–3. 12. p.: 4–7. 18. p.: 6–10. 24. p.: 7–13. 36. p.: 14–17. 45. p.: 21–21. 50. p.: 24–23. 57. p.: 25–26. 59. p.: 26–28. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 3/3, ill 2/1
Buday Dániel: – Nagy csata volt, amely után igazságos a döntetlen. Az első félidőben ismét görcsösen játszottunk, aminek nem tudom az okát. Igazából nem vagyunk esélyesei egyik mérkőzésnek sem, de a második félidőben felszabadultabban játszottunk, emellett jó volt a védekezés és a kapusteljesítmény is. Nagy hátrányból szerzett értékes pontot a csapat.
Vida Gergő: – Az első félidőben nagyon jól kézilabdáztunk, összeállt a védekezésünk, de a második félidőben érthetetlenül lassult a támadójátékunk és nehezen tudtunk gólt szerezni. A végén lett volna esélyünk a győzelemre. Múlt héten szerencsénk volt, most nem, úgyhogy ezúttal szereztünk egy pontot.

ALBA FEHÉRVÁR KC–VASAS SC 27–20 (13–9)
Székesfehérvár, 700 néző. Vezette: Felhő, Öcsi
FEHÉRVÁR: PIJEVIC – TÖPFNER 7 (2), Boldizsár 3, Ohjama 4 (2), VARGA E. 3, UTASI 4, Takó 1.Csere: Tóth Nikolett (kapus), BESSZER 4, Bardi 1, Gerháth K., Afentaler, Triscsuk. Edző: Józsa Krisztián
VASAS: Gercsó – Imrei, KAJDON 7 (3), Hadnagy, PÉNZES 3 (1), Faragó, Oláh K. 1.Csere: Zsigmond P., Kurucz (kapusok), Szilovics 3, Speth, Blaubacher 1, Kovács N. 2, Szatmári 2, Ács 1.Edző: Penszki Gergely
Az eredmény alakulása.6. perc: 3–2. 12. p.: 5–3. 18. p.: 7–3. 24. p.: 10–5. 28. p.: 12–7. 34. p.: 15–11. 40. p.: 20–14. 46. p.: 21–16. 52. p.: 23–16. 58. p.: 25–19. Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 5/4
Józsa Krisztián: – Szenzációs volt a kapusteljesítményünk és előtte a védekezés is, amit hatvan percen keresztül tartani tudtunk. A támadójátékunkban ugyan akadtak hullámvölgyek, de mindig jött valaki, aki át tudta lendíteni a csapatot. Bárki lépett pályára, mindenki hozzá tudott tenni ehhez a sikerhez, és a csapat ismét megmutatta, hogy van ereje és tartása.
Penszki Gergely: – A Fehérvár kapusa kiváló volt, míg a mi helyzetkihasználásunk kritikán alulinak bizonyult, ezen kívül a kapusteljesítményünkre és a védekezésünkre sem lehetünk büszkék.